www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Z życia szkoły - 2013/2014

FESTIWAL TALENTÓW
W czerwcu odbyły się przesłuchania w ramach trwającego Festiwalu Talentów. Wśród prezentujących swoje talenty, na uznanie zasłużyli: Marek Nowak w kategorii instrumentalnej (I miejsce), w kategorii wokalnej: Joanna Smajdor (I miejsce), Monika Imiełowska (II miejsce), Natalia Chmielewska (III miejsce), w kategorii tanecznej: Przemysław Pomorski (I miejsce), Emilia Wawrzynek (Wyróżnienie), w kategorii plastycznej zostały wyróżnione: Izabela Latocha i Aleksandra Choroba, zaś Karolina Grudzień w kategorii "inne talenty". Serdecznie gratulujemy - nagrodzeni zaprezentują się na akademii na koniec roku szkolnego.

ZIELONE SZKOŁY
W maju zarówno klasy 1, jak i klasy 2, wypoczywały nad polskim morzem, łącząc przyjemne z pożytecznym, czyli naukę z zabawą i zwiedzaniem. Uczniowie klas pierwszych wypoczywali w Rowach, zaś klas 2 - w Chłapowie koło Władysławowa. Oba wyjazdy można zaliczyć do bardzo udanych, szkoda tylko, że pogoda czasem płatała psikusy. Wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni, bo tak naprawdę czy może być inaczej po 9-10 dniach pobytu nad morzem? :)

KONKURS UNIJNY
29 maja 2014 roku w Gimnazjum nr 10 w Chorzowie odbył się XVI Regionalny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Został on objęty patronatem Europe Direct – Katowice. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 18 drużyn ze szkół gimnazjalnych reprezentujących miasta: Chorzów, Świętochłowice i Siemianowice Śląskie. Jak co roku konkurs podzielony był na dwie części: artystyczną i test wiedzy. W pierwszej części uczniowie mieli zaprezentować zdjęcia dotyczące tematu „Śląska Zieleń”. W bieżącym roku szkolnym oceny zdjęć dokonali laureaci tegorocznej edycji 48 Hours Film Project, którzy będą reprezentować Polskę na światowym finale w Los Angeles. Druga część konkursu dotyczyła między innymi wyborów do Parlamentu Europejskiego, śląskich polityków na arenie europejskiej, organizacji, zadań i kompetencji Parlamentu Europejskiego, a także działań podejmowanych przez Parlament Europejski w obronie praw człowieka. Test wiedzy najlepiej napisały zespoły reprezentujące szkoły: Gimnazjum nr 10 w Chorzowie - I miejsce, Gimnazjum nr 6 w Chorzowie - II miejsce, Salezjański Zespół Szkół Publicznych Don Bosco w Świętochłowicach - III miejsce Gratulujemy!

DNI OTWARTE
12 i 14 kwietnia odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte. Zaprezentowaliśmy naszą ofertę na następny rok szkolny, przedstawiliśmy to, jak pracujemy w naszej szkole i jak się bawimy. Cieszy nas tak liczna obecność Rodziców i kandydatów do klas pierwszych. Mamy nadzieję, że spotkamy się już we wrześniu w naszych murach. Dziękujemy za przybycie.

TARGI DLA KLAS 3
21 marca odbyły się tradycyjnie targi dla uczniów klas trzecich. Gospodarzami po raz kolejny byli uczniowie i Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych im.M.Batko. W imprezie wzięły udział wszystkie chorzowskie szkoły, które prezentowały swą ofertę i zachęcały do nauki właśnie w ich szkole. Warto było wziąć udział i przekonać się, która szkoła jest najodpowiedniejsza dla trzecioklasistów z naszej szkoły. To na pewno zmobilizuje niektórych do wytrwałej i owocnej pracy. Powodzenia! (AJM) (22.03.2014r.)

ZEBRANIA RODZICÓW
19 marca odbyły się kolejne zebrania rodziców. Na spotkaniach poinformowano rodziców o aktualnych postępach edukacyjnych ich dzieci i omówiono ważne, bieżące sprawy. W klasach trzecich gościli także przedstawiciele Zespołu Szkół Chemicznych, którzy zachęcali do nauki w ich szkole. Przy okazji wartro wspomnieć, że odbyła się także zbiórka surowców wtórnych - zebraliśmy ponad 1,5 tony makulatury - Gratulacje !(AJM) (20.03.2014r.)

UDZIAŁ W TARGACH EDUKACYJNYCH DLA 6 KLAS
W piątek 14.03. w Gimnazjum nr 7 w Chorzowie odbyły się targi edukacyjne dla uczniów klas szóstych. Impreza odbywała się po raz pierwszy i szkoda, że nie była chyba zbyt dobrze rozreklamowana, bo nie wszyscy kandydaci do gimnazjów o niej wiedzieli. A warto było zajrzeć, bo chętne gimnazja mogły zaprezentować swoją ofertę edukacyjną, opowiedzieć o tym, co się w szkole dzieje, przekazać przygotowane materiały. My także tam byliśmy a Ewelina Jodełka, Kasia Wilk i Kasia Szkopek wspaniale reprezentowały naszą szkołę. Wszystkim uczniom, klas 6 przypominamy o naszych dniach otwartych.(AJM) (14.03.2014r.)

KONCERT OBERSCHLEIZEN I PODSUMOWANIE TYGODNIA ŚLĄSKIEGO
12 marca w naszej szkole gościliśmy znany zespół Oberschleizen (foto M.Gołąb), który uświetnił swoim koncertem podsumowanie tegorocznej edycji Tygodnia Śląskiego. Koncert "bez prądu" był strzałem w dziesiątkę :), bo nie tylko zwolennicy mocnego brzmienia zespołu mogli się świetnie bawić. Zespół w swoich utworach nazwiązuje do tematyki śląskiej, jest ona bliska im sercom. Muzycy pochodzą ze Śląska, tutaj się urodzili i wychowali, doskonale znają problemy naszego regionu i wiedzą, jak ważna dla Ślązaków jest rodzina i tradycja. Kto nie był, ma czego żałować :). Dodamy także, że w tegorocznych, wyjątkowo pracochłonnych, zmaganiach wygrała klasa 3e, II miejsce zajęła klasa 3b, zaś III miejsce klasa 2d. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy. A o naszym koncercie możecie przeczytać też w Chorzowianinie PRZECZYTAJ (AJM) (12.03.2014r.)

EFEKTY SPECJALNE I LEKCJA MULTIMEDIALNA
11 marca uczniowie klas 1d, 2d, 3a i 3d wzięli udział w lekcji multimedialnej poświęconej efektom specjalnym w filmie.Lekcje realizowane są w ramach ogólnopolskiego programu edukacji medialnej „Lekcje w kinie”. Ciekawa formuła lekcji pozwala na zapoznanie się z najczęstszymi sztuczkami twórców filmów, które powodują, że film staje się o wiele bardziej atrakcyjny. Pozwala też na próbę stosowania tychże zabiegów nawert w amatorskiej produkcji filmików, np. na szkolne zajęcia. Zagadnienia z lekcji zobrazował film "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna". W przyszłym roku znów chętnie się wybierzemy.(AJM) (11.03.2014r.)

DZIEŃ ELEGANCJI
Obchody święta wszystkich pań uświetnił 7 marca w naszej szkole DZIEŃ ELEGANCJI. Oprócz fantastycznie ubranych dam i kawalerów, główną atrakcją był pokaz mody, w którym udział wzięli przedstawiciele każdej z klas. Na dużej przerwie wszyscy mieli okazję zobaczyć elegancję w wydaniu naszych uczniów. Jury oceniło wszystkich uczestników pokazu (foto P.Manowska) i po burzliwych obradach postanowiono nagrodzić klasy: I miejsce - 2d i 3e (równorzędnie), II miejsce - 3d, III miejsce - 2c. Warto podkreślić także fakt, że chłopcy przygotowali także miłe niespodzianki dla swoich klasowych koleżanek i wychowawczyń. Super!(AJM) (08.03.2014r.)

REKRUTACJA KLAS 6
Zgodnie z obowiązującymi przepisami regulującymi przyjęcia uczniów do gimnazjum, dyrektor szkoły ogłasza kryteria przyjmowania uczniów do naszej szkoły. Szczegółowe informacje dotyczące terminów, wymaganych dokumentów i wszystkich spraw interesujących Rodziców i uczniów klas 6 można odnaleźć w rubryce REKRUTACJA KL.6. Zapraszamy do zapoznania się z tymi informacjami.W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.(AJM) (28.02.2014r.)

TYDZIEŃ ŚLĄSKI
Edukacja regionalna to „proces kształcenia i wychowania oraz kształtowania tożsamości człowieka związanego ze swoją ziemią i kulturą. Brzmi to bardzo naukowo, wszyscy jednak wiemy dokładnie o co chodzi. Musimy podtrzymywać tradycje, poznawać zwyczaje naszych przodków związanych ze Śląskiem, znać ciekawe miejsca na Śląsku i w najbliższej okolicy. Krótko mówiąc być pełnoprawnym obywatelem Śląska i Chorzowa. Pomocnym w tych działaniach jest nasz Tydzień Śląski. Jest to jedna z tych szkolnych imprez, która wymaga naprawdę sporo pracy zarówno od uczniów, jak i nauczycieli. Zdjęcia, występy, filmy, prezentacje, gazetki, artykuły, tablice informacyjne inwestycji unijnych to pokłosie tygodniowych działań. Wyniki oczywiście poznamy wkrótce i z przyjemnością zapraszamy na niezwykłe szkolne wydarzenie. 12 marca w ramach podsumowania Tygodnia Śląskiego wystąpi w naszej szkole zespół OBERSCHLESIEN, który znacie na pewno z popularnego programu "Must Be The Music". Zespół z Piekar Śląskich zrobił furorę i był w finale programu, zajmując ostatecznie II miejsce.Będzie się działo :) (AJM) (28.02.2014r.)

EGZAMINY PRÓBNE
W dniach 17-19.02.2014r. odbyły się po raz drugi w tym roku szkolnym próbne egzaminy klas trzecich. W poniedziałek zmagali się z historią, wosem i językiem polskim; we wtorek z naukami ścisłymi a w środę z językami obcymi. Egzaminy próbne nie tylko mają pokazać stopień przygotowania do egzaminów kwietniowych a głównie zapoznać uczniów z zasadami przebiegu egzaminu gimnazjalnego, tak aby w kwietniu nikt nie musiał się zbytnio stresować :). Wiadomym jest jednak dla wszystkich, że wyniki egzaminu z kwietnia będą przeliczone na punkty niezbędne przy rekrutacji, dlatego warto było się postarać już na próbnych, aby wypaść jak najlepiej. (AJM) (21.02.2014r.)

WALENTYNKI
Jeśli zakochać się to właśnie wiosną... to słowa jednej z piosenek, w tym roku wyjątkowo aktualne, bo pogoda zimowa na pewno nie jest :) Wszelkie przejawy lubienia, kochania, przyjaźnienia można było okazać w czasie piątkowych Walentynek. Można było zrobić sobie zdjęcie w walentynkowej dekoracji (działali tu członkowie koła fotograficznego), wysłać kartkę lub prezent wybranej osobie, skorzystać z usług biura matrymonialnego, oddać kartkę na konkurs szkolny itd. Na wielką pochwałę zasługują klasy pierwsze i drugie, które przygotowały SUPER MEGA dekorację korytarzy szkolnych (wow!). Warto wspomnieć jeszcze, iż w środę poprzedzającą Walentynki odbyła się pierwsza od dawna dyskoteka w Kocyndrze. Bardzo udana i wszyscy, któzy nie poszli, mają czego żałować :).(AJM) (16.02.2014r.)

FERIE I II PÓŁROCZE
Wyjątkowo szybko w tym roku przypadł termin naszych ferii zimowych. Województwo śląskie rozpoczęło ferie od soboty 18 stycznia a do szkoły wróciliśmy 3 lutego. My już rozpoczęliśmy szkolne zmagania a uczniowie innych wojweództw dopiero je rozpoczynali.Można tylko trochę ubolewać, że nie mieliśmy tyle czasu, co oni na oglądanie olimpiady zimowej w Soczi i kibicowanie polskim zawodnikom :). W drugim półroczu czeka nas wiele ważnych szkolnych wydarzeń, począwszy od Walentynek, Tygodnia Śląskiego, skończywszy na wyjazdach śródrocznych, klasyfikacji końcoworocznej i akademii z okazji zakończenia roku szkolnego. Trzymajcie się zatem ciepło i zbierzcie siły, aby wyniki były jak najlepsze a Wy będziecie dumni ze swej pracy.(AJM) (06.02.2014r.)

FINAŁ FESTIWALU - ZEBRANIA RODZICÓW
15 stycznia odbyły się zebrania Rodziców, którzy wcześniej mogli zasiąść na widowni, aby dopingować swoje dzieci w czasie Finału Festiwalu Teatralnego. Emocji było dużo, nie wszyscy byli zadowoleni z efektu końcowego, ale nie to jest najważniejsze. Najważniejszy jest fakt, że podjęli próbę pokazania, że młodzież gimnazjalną stać naprawdę na wiele poświęcenia. Pomysłowość, zgranie i efekt końcowy to suma pracy wielu osób. Ostatecznie klasy IC, IID i IIID zostały nagrodzone I miejscem i bonem 240 zł,zaś klasy ID, IIB i IIIE 150 zł. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców. Wszystkim aktorom, organizatorom, rodzicom jeszcze raz serdecznie dziękujemy.(AJM) (15.01.2014r.)

FESTIWAL TEATRALNY
Minęła świąteczna przerwa i nadszedł czas teatralnego święta.Każda klasa otrzymała już w pażdzierniku regulamin konkursu i miała czas na przygotowanie swojego przedstawienia. Tematy przedstawień w klasach I miały skupiać się wokół tematu nawiązującego do żywiołów. Od 8 do 10 stycznia odbywały się przesłuchania XVI Szkolnego Festiwalu Teatralnego. Jury miało trudne zadanie i do finału zakwalifikowało klasy: . Gratulujemy!(AJM) (13.01.2014r.)

SPOTKANIA WIGILIJE I JASEŁKA
20 grudnia odbyły się w naszej szkole świąteczne spotkania klasowe przygotowywane przez samych uczniów i ich wychowawców. Wszyscy mieli okazję wziąć udział także w przygotowanym przez siostrę Hannę przedstawieniu jasełkowym. To zawsze czas na chwilę przedświątecznej refleksji na temat tego, co w życiu powinno a nie zawsze jest najważniejsze. Mieć czy być? Odwieczny dylemat i to nie tylko młodych ludzi...(AJM) (20.12.2013r.)

ZEBRANIA RODZICÓW I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
11 grudnia odbyły się zebrania Rodziców połączone z prelekcją p.Dariusza Pietrka pt."Pokusy XXI wieku". W tym czasie odbywał się także kiermasz świąteczny przedmiotów wykonanych przez uczniów. Na zdjęciu widać przygotowania do otwarcia stoisk. Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni frekwencją Rodziców oraz kreatywnością i zaangażowaniem uczniów. Nie tylko zebrali środki dla swojej klasy, ale także na produkty zakupione dla najpotrzebniejszych w ramach akcji "Świąteczna paczka". Jeszcze raz bardzo dziękujemy i zapraszamy na kiermasz wiosenny. (AJM) (12.12.2013r.)

PRAWA CZŁOWIEKA I DZIECKA
Z tygodniowym poślizgiem spodowanym próbnymi egzaminami klas 3 obchodziliśmy w szkole Dzień Ochrony Praw Człowieka i Praw Dziecka. Wśród zadań przygotowanych przez panią Dagmarę Sarnowską znalazły się: wykonanie plakatów o Rzeczniku Praw Dziecka, krzyzówka z hasłem poświęconym jednemu z praw dziecka, pisanie listów o tematyce związanej z obchodzonym dniem oraz ulotka informująca o tym, gdzie można znaleźć bądź uzyskać pomoc jeśli Twoje prawa są łamane!!! Cieszy nas, że prace były naprawdę ciekawe i starannie przemyślane. Świadczy to o dużej znajomości tematu wśród naszych uczniów.Brawo!(AJM) (18.12.2013r.)

KONIEC REMONTU NASZEJ STOŁOWKI
Wszyscy miłośnicy naszych szkolnych obiadów odetchnęli z ulgą. Zakończył się kilkumiesięczny gruntowny remont naszej starej stołówki. Przebudowane zostały pomieszczenia, dobudowane zaplecze, pojawił się nowy wystrój w tonacji szaro-czerwono-czarnej i nowoczesny sprzęt. . Zapraszamy wszystkich rodziców do skorzystania z oferty szkolnych obiadów a rodziców, którzy mogą uzyskać dofinansowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej o staranie się o środki na posiłki. (AJM) 18.12.2013r.)

MIKOŁAJKI
Rozpoczęły się grudniowe przyjemności. To miesiąc, w którym dostajemy najwięcej prezentów w całym roku i nie bez przyczyny wszyscy ten czas bardzo lubią.6 grudnia Samorząd Uczniowski "gościł" u siebie orszak św.Mikołaja, który odwiedził wszystkie klasy i pracowników szkoły ze słodką niespodzianką. Oczywiście każdemu według zasług :), klasy prezentowały przygotowaną niespodziankę i w zamian najlepsze otrzymały dodatkowe słodkie upominki. W ogłoszonym konkursie na najlepszy list do św.Mikołaja < I miejsce zajęła Kasia Szkopek z 2d, II miejsce - Marta Zasada 1d, III miejsce - Karolina Jaworska 1c, zaś wyróżnienia otrzymały: Sonia Francus 1d, Agnieszka Brzezińska 3d i Vanesa Krystof 2d. < Gratulujemy!(AJM) (09.12.2013r.)

JESIENNY PLENER
W niedzielę 20 października 2013 roku odbył się jesienny plener fotograficzny Koła Fotografów PTTK Chorzów. Nasi uczniowie reprezentujący klasę artystyczno-medialną oraz koło fotograficzne spotkali się z fotografami z PTTK na terenie Dolomitów. Ta malownicza dolina znajduje się na granicy Tarnowskich Gór i Bytomia. Pogoda dopisała a efekty pracy można było zobaczyć na wystawie zdjęć w Domu Kultury "Batory". Na pewno warto powtórzyć wspólne fotografowanie znów wiosną.(AJM) (09.11.2013r.)

NA SPOTKANIE Z HISTORIĄ
7 listopada uczniowie wszystkich klas 3 wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau. Dla właściwego zapoznania się z miejscem, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i innych niezbędne jest odwiedzenie tego miejsca. Ani książki, ani wykłady nauczycieli nie zastąpią tego, co uczniowie mogą zobaczyć i odczuć spotykając się oko w oko z historią. Wyjazd do oświęcimskiego muzeum pozwala na szersze spojrzenie na historię naszego kraju i na bohaterstwo tych, którym udało się przeżyć te trudne chwile. Zamieszczone zdjęcie pochodzi ze strony Muzeum ZOBACZ.(AJM) (08.11.2013r.)

NO I MAMY 3 MIEJSCE :)

Doskonale wiecie, że od poczatku pażdziernika trwało głosowanie na najlepsze chorzowskie gimnazjum. Nie wiedzieć dlaczego, ale wieść o konkursie doszła do nas dość późno i liderzy zdążyli odskoczyć już na tyle daleko, że szans na wygraną niestety nie mieliśmy. Pojawiła się szansa na zdobycie podium. Zaczęliśmy od 8 miejsca, walkę o 3 miejsce stoczyliśmy z Gimnazjum nr 3, któremu również serdecznie gratulujemy. Wszyscy zaangażowani w głosowanie wiedzą, że w ostatnim dniu raz my a raz oni wskakiwaliśmy na 3 lokatę. Wynik końcowy to 16316 głosów Gimnazjum nr 3 i 16644 Gimnazjum nr 10. Bardzo dziękujemy za wsparcie i wspólną zabawę oraz wiele miłych słów, które pojawiły się w komentarzach. Cieszy nas to, że wypowiadaliście się merytorycznie i nie daliście się wciągnąć w słowne przepychanki. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY! (AJM) (5.11.2013r.)

SUKCESY KONKURSOWE
Nasi uczniowie wzięli udział w KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ O ŚW. JADWIDZE ogłoszonym przez Fundację „Silesia” w ramach obchodów Tygodnia Jadwiżańskiego. Współorganizatorami konkursu było Chorzowskie Centrum Kultury oraz Szkoła Podstawowa nr 25 w Chorzowie.Miło zakomunikować, że nasze uczennice: Sandra Rak i Oktawia Raport z klasy 2C zajęły II miejsce, a Klaudia Miozga z klasy 3B zajęła III miejsce. Opiekunem była pani mgr Barbara Krause. Nagrodą w konkursie była wycieczka do Trzebnicy i Wrocławia. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy sanktuarium w Trzebnicy, miejsce gdzie przebywała i pochowana jest święta Jadwiga. Póżniej był przejazd do Wrocławia. Tam zwiedzaliśmy Ostrów Tumski,Katedrę, podziwialiśmy widoki Wrocławia z wieży katedralnej. Następnie przeszliśmy ulicami Wrocławia do Muzeum Narodowym gdzie podziwialiśmy niesamowite, monumentalne dzieło - obraz "Panoramę Racławicką”.Ta wycieczka była bardzo miłą i ciekawą formą nagrody.Oby takich nagród było więcej.(B.K.)

<

WYCIECZKOWO
Jedną z rzeczy, którą najmilej wspomina się po latach, są szkolne wycieczki.Na pewno te wspomnienia będą miały klasy 1c i 1d, które wybrały się na dwudniowe wyjazdy do Krakowa, obfitujące w wiele ciekawych punktów programu. Do grona szczęśliwców wycieczkowych zaliczyć należy także klasy 2b i 2d, które przebywały we Wrocławiu na swoich trzydniowych wycieczkach.Oprócz ciekawych miejsc i różnych nieprzewidzianych przygód wszyscy cenią sobie to, że wychowawcy zorganizowali im takie fajne wyjazdy. W listopadzie wycieczki planują kolejne klasy.(AJM)

ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ
14 października obchodziliśmy w szkole Święto Edukacji Narodowej. W czasie uroczystej akademii przygotowanej przez p. Małgorzatę Rzeźnik i p.Beatę Beryzewską mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczenia nauczycieli w roli aktorów wcielających się tym razem w jakże trudne role uczniów. Występy były iście oskarowe :) Gratulujemy pomysłu i odwagi. W czasie akademii oprócz życzeń składanych przez Panią Dyrektor wręczane są także Nagrody Dyrektora. W tym roku Pani Dyrektor uhonorowała nimi: p. Elżbietę Deręgowską, p. Justynę Kenig, p.Aleksandrę Janik-Mendel, p. Barbarę Krause, p. Paulinę Schaefer, p. Annę Orlińską, p. Katarzynę Górską i p. Sylwię Fijałek. Niezmiernie miło nam także powiadomić, iż w gronie nagrodzonych przez Prezydenta Miasta znalazła się Pani Dyrektor i p.Bożena Grudzień. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Warto dodać także, iż na akademii uczniowie klasy językowo-informatycznej i artystyczno-medialnej otrzymali indeksy, w których będą dokumentować swoje osiągnięcia.(AJM) (14.10.2013r.)

PODWÓJNE WYBORY
11 października odbyły się w szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Prawo do głosowania mieli uczniowie, którzy przedstawili ważną legitymację uczniowską. Na otrzymanych kartach do głosowania mieli oni prawo zaznaczyć nazwisko jednego z kandydatów, którzy startowali w wyborach. W wyniki głosowania do SU weszli Robert Nadolski 1a, Karolina Koj 1b, Ola Łyko 1d, Przemek Pomorski 3a, Marta Wyleżoł 3b, Paulina Kluska 3b, Magda Wątor 3c i Ola Ząbek 3c. Dołączą oni do Kasi Szkopek 2d, Nicoll Dudacy 3a, Asi Smajdor 3a, Marcina Cybułki 3c i Klaudii Jurek 3d, którzy z rekomendacji opiekunów pozostali w SU. Na pierwszym zebraniu członkowie SU ustalą podział funkcji.
Drugie głosowanie dotyczyło nominacji do Nagrody Korczakowskiej - wyróżnienia w konkursie ChCK. Finałowa trójka, a właściwie 4 to: I miejsce - p. Aleksandra Janik-Mendel, II miejsce - p.Zofia Jendryczko, III miejsce ex aequo - p.Paweł Krasnopolski i p.Tomasz Sopolski. Gratulujemy i dziękujemy za udział w głosowaniu. Nauczyciela, który zajął I miejsce SU zgłosi do udziału w konkursie miejskim, przygotowując prezentację nauczyciela i jego dorobku. (AJM) (11.10.2013r.)

W DRODZE PO EURO
10 pażdziernika w Hali Sportowej przy ulicy Dąbrowskiego obyły się zmagania sportowo-intelektualne w ramach projektu edukacyjnego realizowanego przez Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Jego celem jest promocja Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 (RPO WSL) wśród młodzieży województwa śląskiego. W czerwcu 2013 roku wystartowała czwarta edycja projektu edukacyjnego Ruszaj Po eurO, tym razem w zupełnie innej – odmienionej formie. Postanowiono połączyć edukację ze sportem, zwłaszcza że w ramach Programu Regionalnego dofinansowanie mogą otrzymać zarówno projekty związane z edukacją, jak i ze sportem.
Naszą szkołę w siatkówce i badmintonie reprezentowała drużyna przygotowana przez p.Natalię Zakrzewską (miejsce VI), zaś w rozgrywkach OMNIBUSÓW reprezentowali nas: Wiktoria Oczko 3C, Magdalena Wątor 3C i Krzysztof Grzybek 3E. Ich zadanie polegało na napisaniu wniosku o unijne dofinansowanie, wykonanie wizualizacji swojej planowanej inwestycji a nastepnie prezentacja i obrona swojego projektu na konferencji prasowej. Poziom zmagań był bardzo wysoki i wyrównany. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła III miejsce (opiekun p.A.Janik-Mendel). Gratulujemy. Dodać należy także, że nieocenieni okazali się także kibice z klasy 2d wspierani przez Basię i Olę z 2c. (AJM) (10.10.2013r.)

SPORTOWE SUKCESY
Jak co roku na zawodach lekkoatletycznych odbywających się 1 października na stadionie MORiSu przy ulicy Lompy, nasi uczniowie zaakcentowali są obecność miejscami na podium. I tak wśród nagrodzonych znaleźli się: MEDAL ZŁOTY ZDOBYLI - Aleksandra Łyko 1D (skok wzwyż), Adam Świerc 1B (skok w dal).MEDALE SREBRNE ZDOBYLI : Wiktoria Gacek 2D (skok w dal), Sonia Kasprzak 3A 100 m), Sandra Galasik 3A (skok wzwyż,Remigiusz Banaszek 1C (skok wzwyż).MEDALE BRĄZOWE ZDOBYLI: Natalia Olczak 1B (skok w dal, Sandra Osadnik 2C (pchnięcie kulą, Aleksandra Muskała 3E (300m), Dagmara Nieroba 3A (skok w dal), Rafał Rurański 3B (skok wzwyż).Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy.(K.K) (02.10.2013)

ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH
W dniu 18.09 po raz pierwszy w tym roku zbieraliśmy surowce wtórne. Każda z klas miała zgromadzić makulaturę, puszki, nakrętki, baterie, blaszki i ewentualne zużyte tonery. Wszystko zostało zważone, przeliczone, zapisane a nastepnie odebrane przez współpracującą w nami firmę. Wyniki poznaliście w gablocie obok pokoju nauczycielskiego. Dziękujemy i zapraszamy na kolejną zbiórkę - już w listopadzie.(AJM) (18.09.2013r.)

ZEBRANIA RODZICÓW
4 września odbyły się pierwsze zebrania z Rodzicami. Omówiono najważniejsze szkolne dokumenty, ustalone zostały najważniejsze dla klas harmonogramy wycieczek i wyjść, wybrano przedstawicieli klasy, którzy działają w szkole w Radzie Rodziców, a każdy z wychowawców przedstawił swój plan pracy na najbliższy rok szkolny. Wszystkim Rodzicom życzymy tylko przyjemnych wywiadówek :)(AJM) (04.09.2013r.)

POCZĄTEK NOWEGO ROKU
Po dwóch miesiącach wakacji wróciliśmy do szkoły.W tym roku pojawiły się w naszej szkole dwie autorskie klasy - artystyczno- medialna oraz językowo-informatyczna, które realizują przygotowane dla nich innowacje pedagogiczne zatwierdzone przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Ponadto od tego roku w naszej szkole będzie uczyłą siostra Adelajda, która zastapiła siostrę Aldonę. Pożegnaliśmy się także z panem Piotrem Płonką. Jak wszyscy zauważyli trwa remont szkolnego ogrodzenia a wkrótce zacznie się bardzo duży remont szkolnej kuchni i stołówki (co za tym idzie szkolna stołówka do odwołania nie będzie wydawała obiadów i śniadań). Na swoją kolej czeka też sala 37, która zostanie wkrótce także wyremontowana. Życzymy wszystkim udanego nowego roku szkolnego :)(AJM) (02.09.2013r.)

Wiadomości z minionych miesięcy znajdziecie w dziale Z ŻYCIA SZKOŁY. Zapraszamy do lektury!
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM