www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Z życia szkoły - 2012/2013

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ
12 pażdziernika, po lekcjach, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczestniczyli w niej: p. Dyrektor i Wicedyrektor, Grono Pedagogiczne, zaproszeni goście i reprezentanci klas, czyli Samorządy Klasowe. Program przygotowała wraz z uczniami siostra Aldona. Oprawę muzyczną zapewniła p. Magdalena Krzywda-Krzysteczko. Uroczystość uświetniły także pokazy taneczne w wykonaniu Szymona Kota 3e i naszej absolwentki Pauliny Kaniowicz. Tradycją jest również to, iż w czasie akademii Pani Dyrektor wręcza wyróżniającym się pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! (12.10.2012)

WYBORY 2012 DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W czwartek odbyły się szkolne wybory nowych członków Samorządu Uczniowskiego. Komisja wyborcza spotkała się ze wszystkimi klasami, przewodnicząca Komisji - Agata Ziebura wyjaśniła jak prawidłowo oddać głos na swojego kandydata. Głosowanie przebiegło bez zakłóceń, Komisja Wyborcza po podliczeniu głosów i sporządzeniu protokołu, ogłosiła wyniki w szkole i przekazała je p.Dyrektor. Kto znalazł się w SU? ZOBACZ. (11.10.2012)

PODSUMOWANIE EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH
26IX obchodzimy Europejski Dzień Języków. W związku z tym istotnym świętem mającym na celu promowanie nauki języków obcych i uświadomienie nam wszystkim różnorodności językowej w Europie organizatorzy zaproponowali wszystkim klasom następujące zadania (w tym roku postawiono na kreatywność i pracę twórczą): klasy pierwsze miały za zadanie wykonać plakat promujący naukę języków obcych, klasy drugie wykonywały drzewo (w dowolnej technice), na którego liściach umieściły możliwie jak najwięcej informacji dotyczących wylosowanego kraju, a klasy trzecie tworzyły budowlę (w dowolnej technice) charakterystyczną dla danego kraju (np. wieża Eiffla w Paryżu) z załączeniem krótkiego opisu wykonanej budowli. Wszystkie klasy wykonywały wyznaczone zadania podczas godzin wychowawczych zgodnie z planem lekcji od 24.09 do 02.10.2012r. Oceniane były: kreatywność i oryginalność w doborze techniki wykonania oraz estetyka prezentowanych prac. Z burzliwych obrad Jury wyłonili się zwycięzcy. I tak w klasach pierwszych największą ilość punktów zdobyły klasy IB i ID, uzyskując 14 pkt., w klasach drugich bezkonkurencyjna była klasa II A, zaś w klasach trzecich - III D, której pracę możecie zobaczyć na dołączonym zdjęciu. Nad całością czuwały p.Glińska i p.Ochab. (09.10.2012)

GOŚCILIŚMY NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z TARNOPOLA
Od kilku już lat trwa nasza przyjaźń z Gimnazjum im.I.Franko z Tarnopola, tradycją są wzajemne odwiedziny. Tym razem młodzież wraz z opiekunami przyjechała do Chorzowa. W czasie swojego tygodniowego pobytu uczniowie zaznali polskiej gościnności, mieszkali bowiem u swoich polskich znajomych. W programie odwiedzin znalazły się: wizyta w Krakowie połączona ze zwiedzaniem i zabawą w Parku Wodnym, zajęcia sportowe, udział w lekcjach, itd. Pożegnaliśmy się w sobotę... Szkoda... Do zobaczenia w przyszłym roku w Tarnopolu. (07.10.2012)

WIZYTA NA WĘGRZECH 24-26.09.2012
W ramach Międzynarodowego Tygodnia Języków Obcych 20-stu uczniów naszej szkoły wzięło udział w wymianie, która tym razem nie miała typowego charakteru, bo spaliśmy w hostelu. Od razu po przyjeździe stoczyły się dwa zwycięskie międzynarodowe mecze - piłki nożnej i unihokeja. Po ciężkich zmaganiach wróciliśmy do hostelu zmartwieni zapowiedzianną poranną zbiórką o 7:10. Następnego dnia czekało nas wiele atrakcji. Zwiedziliśmy małą wioskę, zamieszkałą przez zaledwie 80 osób. Później spacerowaliśmy po malowniczej jaskini o długości 2 km. Trzeciego dnia najlepsze - zmagania językowe. Potem niestety przyszedł czas na pożegnania. Chyba najsmutniejsze było z sympatycznym dyrektorem szkoły :). (Szymon Kot) (28.09.2012)

SPORTOWY SUKCES DZIEWCZYN
Dzisiaj, tj.18 września, reprezentacja szkoły dziewczyn zdobyła III miejsce w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH. Jest to tym wiekszy sukces dziewczyn, ponieważ I i II miejsce zdobyły szkoły sportowe. Skład nagrodzonej drużyny: Paulina Misiak II a, Sonia Kasprzak II a, Dominika Chromik IIId, Marta Krupios II e, Wiola Borowiec III C, Monika Wąsik III D . Chłopcy mimo dobrego występu zajęli IX miejsce. Gratulujemy zawodniczkom i opiekunom. (18.09.2012)

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
Poznaliśmy wczoraj wszystkich kandydatów do szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Zgodnie z regulaminem wyborów, kandydaci oprócz zgłoszenia zaopiniowanego przez wychowawcę, dostarczyli informacje o sobie oraz pomysły na pracę w SU. Zobaczcie na kogo w tym roku będziecie mogli głosować, zapoznajcie się z ich ofertą i weźcie udział w naszej sondzie przedwyborczej :) ZAJRZYJ KONIECZNIE. Tym razem do SU dostanie się 9 osób spośród 17 kandydatów. Wybory do Samorządu odbędą się 11 pażdziernika 2012r.. (15.09.2012)

KONKURS FOTOGRAFICZNY "Moje wakacje"
Tradycją ubiegłych lat zapraszamy Was do wzięcia udziału w szkolnym konkursie fotograficznym poświęconym wakacjom. Zeszłoroczne zmagania młodych fotografów zaowocowały ponad 100 pracami. Nagrodziliśmy najlepszych a wybrane zdjęcia zostały zauważone także w miejskim konkursie poświęconym wakacjom. Regulamin konkursu znajdziecie TU.. Zapraszamy do udziału. (15.09.2012)

PIERWSZE ZEBRANIA
12 września odbyły się pierwsze w tym roku zebrania. Jak zawsze były one poświecone poznaniu i przypomnieniu szkolnych dokumentów, poznaniu oferty szkoły a także pomocy w zaplanowaniu działań klasowych, wymianie pomysłów i spostrzeżeń. Miło było nam Państwa gościć. Zapraszamy na kolejne spotkania. (13.09.2012)

NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY...
3 września spotkalismy się w szkole po dwóch miesiącach wypoczynku. Przywitali nas uczniowie, którzy przygotowali akademię oraz p. Dyrektor, która życzyła wszystkim samych miłych chwil, dobrych ocen i bezpiecznego szkolnego życia. Jaki będzie ten rok? Nawet się nie obejrzymy, a już będzie czerwiec. Nie wierzycie? :) Uwierzcie, bo tak naprawdę będzie. (04.09.2012)

EGZAMINY POPRAWKOWE
Przypominamy wszystkim uczniom, którzy przystępują do egzaminów poprawkowych o tym, że odbędą się one w przyszłym tygodniu, zgodnie z informacjami i zakresem obowiązującego materiału, które otrzymaliście w czerwcu. Pamiętajcie o stroju galowym, przyborach do pisania i optymizmie. Jeśli przygotowywaliście się do egzaminu, na pewno zakończy się sukcesem. (21.08.2012)

LUBIĘ SZKOŁĘ...., ALE W WAKACJE :)
29 czerwca spotkaliśmy się ostatni raz na akademii kończącej rok szkolny 2011/2012. Od soboty 30 czerwca aż do 2 września (w tym roku początek zajęć przypada na 3 września w poniedziałek) nastał ulubiony czas wszystkich uczniów. Każdy z Was inaczej zaplanował swoje wakacje, jednym uda się wyjechać, inni pomysłowo spędzą czas w mieście. Ważne, by wszystko odbyło się bezpiecznie. Życzymy udanego wakacyjnego ładowania akumulatorów - wrzesień już blisko. (01.07.2012)

Wiadomości z minionych miesięcy znajdziecie w dziale Z ŻYCIA SZKOŁY. Zapraszamy do lektury!
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM