www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Z życia szkoły - 2011/2012

STYCZEŃ - CZERWIEC 2011/2012

SPOTKANIE W URZĘDZIE MIASTA
25 czerwca, w sali posiedzień Rady Miasta Chorzowa,pan prezydent Andrzej Kotala, pan wiceprezydent Wiesław Ciężkowski, a także Naczelnik Wydziału Edukacji p.Lukoszek i Przewodnicząca Komisji Edukacji p.Kosińska-Jokel spotkali się z laureatami konkursów przedmiotowych. Jednym słowem można powiedzieć, że uczniowie goszczący wraz z opiekunami to najlepsi z najlepszych w tym roku szkolnym. W gronie zaproszonych znalazły się dwie nasze uczennice: Karolina Biedroń - laureatka olimpiady z języka polskiego oraz Elżbieta Pańczyk - laureatka olimpiady z języka francuskiego. Gratulujemy! (25.06.2012)

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI
Dobra tradycja została podtrzymana. W poniedziałek 25.06. na lekcji 2 i 3, po wcześniejszym apelu, uczniowie przejęli władzę w szkole. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pełnili w szkole funkcję Dyrektora - Dawid Wantuch, wicedyrektora - Paulina Kaniowicz oraz pozostałych pracowników administracji. Ponadto uczniowie przygotowywali w klasach plakaty związane z obchodami Roku Korczakowskiego. Dziękujemy wszystkim za udane"przejęcie władzy" :). (25.06.2012)

ZIELONA SZKOŁA KLAS DRUGICH
Uczniowie tegorocznych klas drugich spędziły udany tydzień w Białym Dunajcu, na kolejnej już zielonej szkole. W programie wyjazdu, oprócz zajęć artystycznych, sportowych i integracyjnych, pojawiły się także wycieczki do Zakopanego, do Czorsztyna; po drodze uczniowie zwiedzili Wadowice. Nie wszyscy kochają góry, ale w sympatycznym towarzystwie można próbować je polubić. (28.02.2012)

REKRUTACJA KLAS SZÓSTYCH
Jeśli jesteś uczniem klasy szóstej i szukasz informacji o naszej szkole, zapraszamy do odwiedzenia różnych działów na szkolnej stronie. Najważniejszym jednak tematem są kryteria przyjmowania do klas pierwszych. W dziale dla szóstoklasistów znajdziecie szkolny folder, informacje o ważnych terminach, obwód szkoły, wzór podania i kwestionariusza oraz opisania teczki z dokumentami. Dla Was także szkoła otwiera swe podwoje 29 marca, czyli zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY. Zachęcamy do odwiedzenia szkoły i poznania jej oferty. Zapraszamy! (28.02.2012)

TYDZIEŃ KULTURY ŚLĄSKIEJ
Kolejna duża szkolna impreza przechodzi powoli do historii. Od 20.02 do 24.02 działo się, oj działo w naszej szkole. Podjedliśmy chleba z tustym, spróbowaliśmy ajerkuchów, wodzionki i innych śląskich specjałów.Odbył się konkurs wiedzy o Chorzowie, konkurs piosenki śląskiej, konkurs fotograficzny, konkurs informatyczny, wystawa. Wiele klas celująco zrealizowało zadane im prace, ale są i takie, które do dziś "walczą" z częścią zadań.Szczegółowe zestawienie zdobytych punktów już wkróce. (28.02.2012)

WALENTYNKI
Niby krytykujemy to święto, niby nie lubimy, bo amerykańskie, ale tak naprawdę każdemu z nas jest miło, jak ktoś o nas pomyśli, da sympatyczny drobiazg, wyśle miłą karteczkę. Właśnie po to są Walentynki :) W naszej szkole od dawna świętujemy Dzień Zakochanych. Były świetne dekoracje korytarzy, loteria, punkt foto, amorkowe dopasowanie par, eliminacje konkursu recytatorskiego, miłosna muzyka itd. a parę dni później szkolna dyskoteka. Dziękujemy wszystkim, którzy dobrze się bawili! (21.02.2012)

EGZAMINY PRÓBNE - STARCIE DRUGIE :)
Po raz drugi i ostatni w tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich sprawdzili swe przygotowanie do egzaminów gimnazjalnych w czasie przeprowadzonych w szkole egzaminów próbnych. Być może to ostatni dzwonek, żeby zebrać się w sobie i doskonale przygotować do kwietniuowych egzaminów, których wynik znacząco wpłynie na przyjęcie do szkoły średniej. (17.02.2012)

FINALIŚCI OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH
Za nami etapy rejonowe olimpiad przedmiotowych, w których brali udział nasi uczniowie. Z przyjemnością informujemy, iż w gronie Finalistów znalazły się Karolina Biedroń z języka polskiego i Elżbieta Pańczyk z języka francuskiego. Już w lutym dziewczyny będą walczyły o tytuł Laureatki, który związany jest z przywilejem zwolnienia z danej części egzaminu i dodatkowymi punktami do szkoły średniej. Serdecznie gratulujemy. (08.02.2012)

FERIE I OBY BYŁO BEZPIECZNIE
Rozpoczęły się wymarzone, wyczekane ferie zimowe. Planów na ich spędzenie jest tyle samo ilu uczniów jest w szkole; jedni wyjadą do rodziny, inni na narty, jeszcze inni poleżą na kanapie bez celu a pozostali na pewno wymyślili coś ciekawego. Najważniejsze jest jednak to, by wszyscy po feriach wrócili do szkoły zdrowi i szczęśliwi. Do zobaczenia 13 lutego. (27.01.2012)

PRZYGODA Z X-FACTOREM
Wydawało się, że nic nie jest w stanie już zaskoczyć naszych uczniów, jednakże ten jeden telefon zapraszający nas na widownię nagrywanych w Zabrzu odcinków eliminacji do programu X-FACTOR, był miłą niespodzianką. Opiekunowie szkolnego koła teatralnego wraz z członkami tego koła zorganizowani 25 stycznia wyjazd do Zabrza dla 46 osób. Najpierw braliśmy udział w nagraniu zapowiedzi Jarka Kuźniara przed Domem Muzyki i Tańca w Zabrzu a potem dzięki sprawnej :)organizacji i dużej sile przebicia :) zajęliśmy miejsca w pierwszych rzędach tuż za Kubą Wojewódzkim. Było naprawdę sympatycznie i na pewno edukacyjnie, bo nie każdy ma okazję widzieć jak powstaje program telewizyjny. Z pewnością uczestnicy nagrania będą inaczej :) oglądali program w telewizji. Pierwszy odcinek już 3 marca w sobotę. (26.01.2012)

NAGRODA KORCZAKOWSKA - GŁOSOWANIE
25 stycznia odbyło się w szkole głosowanie na nauczyciela - kandydata do Nagrody Korczakowskiej. Głosowanie poprzedziła akcja informacyjna o całym przedsięwzięciu, które organizuje Chorzowskie Centrum Kultury. Zgodnie z regulaminem Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie, policzył głosy i sporządził protokół, który został przekazany do organizatorów konkursu.W gronie 3 laureatów znaleźli się kolejno: p.Marek Śliwiński, p.Paweł Krasnopolski i p. Aleksandra Janik-Mendel. Teraz do 7 marca członkowie SU muszą przygotować prezentację naszego kandydata, która będzie oceniana przez Jurorów konkursu. Mamy nadzieję, że nasza praca i nasz nauczyciel zdobędą uznanie Komisji. (25.01.2012)

VI-I XII-X VIII-IX
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM