www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Z życia szkoły - 2010/2011

MARZEC-CZERWIEC 2010/2011

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI
1 czerwca - uświetniając Dzień Dziecka - odbył się w naszej szkole DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI. Po 3 lekcji spotkaliśmy sie na uroczystym apelu, uczniowie otrzymali symboliczny klucz do szkoły i przejęli władzę w szkole.Lekcje 4 i 5 w większości klas prowadzili uczniowie, którzy wcześniej zgłosili swoją chęć zastąpienia nauczyciela. W tym dniu prosiliśmy również uczniów o przyniesienie do szkoły swoich ulubionych maskotek, ale niestety tylko kilkoro uczniów w całej szkole skorzystało z tej możliwości. Całość zakończyła się również apelem na boisku szkolnym i powrotem na "swoje miejsca" (02.06.2011)

I PIERWSZE KLASY JUŻ TEŻ PO ZIELONEJ SZKOLE...
Od 21 maja do 28 maja uczniowie klas pierwszych wypoczywali w nadmorskim Mrzeżynie. Odwiedzili ten sam ośrodek, w którym wcześniej - we wrześniu - wypoczywały klasy drugie i trzecie. Jak zawsze pokonali dziesiątki kilometrów spacerując po okolicy, zwiedzili ciekawe miejsca, bawili się w czasie przydzielanych im zdań i na dyskotekach. Pogoda też spojrzała na nich łaskawym okiem, tak więc wyjazd można zaliczyć do udanych. (31.05.2011)

MAGDA W STOLICY
Magda Rejek brała udział w projekcie edukacyjnym Biura Edukacji Publicznej IPN - KAMIENIE PAMIECI - ZNAJDŹ BOHATERA SIERPNIA’80- “... że to łzy są, ale ze kamienie. Projekt ten ma upamiętnić losy i czyny uczestników strajków sierpniowych 1980 roku. Warto utrwalić ich imiona w lokalnych społecznościach, choćby po to, by przypomnieć, że historię często tworzą zwykli ludzie, angażując się w obronie takich wartości, jak prawa człowieka, wolność czy demokracja. „Kamienie pamięci” są metaforą trwałości naszej pamięci o tamtych wydarzeniach i ludziach je współtworzących. Bohaterem znalezionym przez Magdę była ANNA KNYSOK. Uczennica wzięła udział w podsumowaniu tego projektu i 20 maja gościła w IPN w Warszawie. (31.05.2011)

WIZYTA GOŚCI Z WĘGIER
Od 17 do 19 maja gościliśmy w szkole delegację 16 uczniów i 3 nauczycieli z zaprzyjaźnionego Ozd. Pierwsze popołudnie uczniowie spędzili u polskich rodzin. W drugim dniu zwiedziliśmy - Park Miniatur "Świat marzeń" w Inwałdzie - kościół w Wadowicach i DinoZatorland w Zatorze. W trzecim dniu rano królowały zabawy i gry językowo - integracyjne. Zaangażowanie uczestników zajęć zagwarantowało super zabawę i aktywność wszystkich. Uczestnicy wymiany wzięli udział w lekcji informatyki i tworzyli słowniki najpotrzebniejszych zwrotów w obu językach, które zostały wydrukowane. Na zakończenie - krótkie zakupy w SCC. Okolo godz 15.30 w czwartek nasi goście wyjechali. (21.05.2011)

ZIELONA SZKOŁA KLAS DRUGICH - SZCZYTNA 2011
W maju klasy drugie odpoczywały podczas zielonej szkoły w pięknej miejscowości położonej w Kotlinie Kłodzkiej. Podczas wyjazdu uczniowie zdobywali nowe wiadomości dotyczące regionów Polski i uczestniczyli w licznych zabawach i konkursach. Zwiedzili twierdzę w Kłodzku, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach, Hutę Szkła w Szczytnej oraz Kaplicę Czaszek w Czermnej a także Muzeum zapomnianych zawodów, gdzie objadali się świeżym chlebem z tustym :). Przedzierali się pomiędzy szczelinami skalnymi w Błędnych Skałach i leczyli swoje ciała i dusze uzdrowiskową wodą w Dusznikach. Drugoklasiści bardzo aktywnie spędzali czas, szczególnie pokonując duże dystanse pieszo. Zdobyli schronisko Pod Mufonem a także odnaleźli zagubiony czerwony szlak J.Z małymi przygodami wrócili do Chorzowa zdrowi i zadowoleni i pełni siły na zdobywanie dobrych ocen (15.05.2011)

PRÓBNE EGZAMINY KLAS DRUGICH
Od września czekają obecnych uczniów klas drugich zmiany związane z egzaminami gimnazjalnymi. Największa zmianą jest to, że na egzaminie w części humanistycznej wyodrębnione będą zadania z zakresu języka polskiego i z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, a w części matematyczno-przyrodniczej - z zakresu matematyki i z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Egzamin z języka obcego przeprowadzany będzie na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Egzamin na poziomie podstawowym będzie obowiązkowy dla wszystkich uczniów, na poziomie rozszerzonym - dla uczniów, którzy kontynuowali w gimnazjum naukę języka obcego nowożytnego rozpoczętą w szkole podstawowej. Do egzaminu na poziomie podstawowym będą mogli też przystąpić pozostali uczniowie, jeśli wyrażą taką chęć. W związku z powyższym Dyrekcja naszej szkoły podjęła decyzję o przeprowadzeniu próbnych egzaminów dla uczniów klas II, aby mogli oni zobaczyć, jak wygląda taki egzamin. Z testami zmierzyli się 27, 28 i 29 kwietnia. (30.04.2011)

KONKURS MITOLOGICZNY
19 kwietnia nasi uczniowie brali udział w XII Rejonowym Konkursie Mitologicznym. Po długich przygotowaniach i zaciętej walce dostali się do ścisłego finału. Dzięki silnym nerwom i dużej wiedzy Agata Anus uczennica klasy 3d zajęła pierwsze miejsce a Tomek Wróblewski uczeń klasy 1d uplasował się na szóstym. Opiekunem uczniów była p. Barbara Kopczyńska. Serdecznie gratulujemy. (21.04.2011)

DZIEŃ OTWARTY
Tradycyjnie w kwietniu gościliśmy uczniów klas szóstych na kolejnym Dniu Otwartym. Cieszymy się,że jak zawsze pojawiło się wielu kandydatów do naszej szkoły, którzy chcieli obejrzeć ją z bliska. Przygotowaniami zajmowała się p.Karolina Korzyniec wspomagana przez silną grupę wsparcia :). Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nas od września. (20.04.2011)

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Podsumujmy udział naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych. W gronie laureatów znaleźli się: Katarzyna Rusin IIId i Monika Sławicka IIId z języka franuskiego, Katarzyna Rusin IIId z języka polskiego, Karolina Kulig IIId z historii, finalistą z języka niemieckiego został Thomas Trabinski z III e. W konkursie plastycznym "Francja w moich oczach" Karolina Gacek z IIId zajęła I miejsce, Zosia Bosowska z Id otrzymała nagrodę specjalną za hasło, a w konkursie "Śpiewajmy po francusku" Karolina Biedroń i Jakub Kalmus (oboje z II d)zdobyli II miejsce. (18.04.2011)

I PO EGZAMINACH...
Jedni wychodzili z sal egzaminacyjnych z uśmiechem na ustach i hasłem "banał", inni w ogóle nie chcieli rozmiawiać na temat testów. Jak zawsze jedni zadowoleni a inni zmartwieni, wszystko jednak okaże się w czerwcu, kiedy do szkoły zostaną dostarczone wyniki. Nie ma co martwić się na zapas. Wszystkim trzecioklasisom życzymy samych najwyższych wyników. (17.04.2011)

EGZAMINY GIMNAZJALNE
To, co wydawało się tak odegłe, już 12, 13 i 14 kwietnia stanie się faktem. Egzaminy gimnazjalne to ważne wydarzenie w życiu całej szkoły, a przede wszystkim piszących trzecioklasistów. We wtorek zmierzą się oni z przedmiotami humanistycznymi,w środę z matematyczno-przyrodniczymi, zaś w czwartek z językiem obcym. Przypominamy, że piszących egzamin obowiązuje strój galowy i WAŻNA legitymacja szkolna. Każdy uczeń zobowiązany jest przynieść długopis lub pióro z czarnym atramentem/tuszem oraz ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz na część matematyczną-przyrodniczą. Przypominamy także, że do sali, w której przeprowadzany jest egzamin nie można wnosić żadnych urządzeń elektronicznych (służących do komunikowania się) ani z nich korzystać w tej sali. Ważne jest także to, iż osoba, która nie przystąpi do egzaminu, nie ukończy trzeciej klasy, a tym samym gimnazjum. Trzymamy za Was mocno kciuki! A na odstresowanie proponujemy lekturę naszych ulubionych, i co roku przypominanych, porad "Jak nie zdać egzaminu - na wesoło" przeczytaj (05.04.2011)

TANECZNYM KROKIEM PO II MIEJSCE
W XIII Miejskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów oprócz kategorii teatralnej, swoich sił mogą spróbować także tancerze w kategorii tanecznej oraz wokaliści w kategorii muzycznej. W obu tych kategoriach brali udział nasi uczniowie. Jak zawsze rewelacyjnie zaprezentował się zespół Antidotum pod opieką pani Karoliny Korzyniec, prezentując układ Misja Specjalna do muzyki z filmów o Agencie 007 i Mission Impossible. Brawurowe wykonanie zostało nagrodzone przez Jury II miejscem. W kategorii muzycznej zespół z naszej szkoły otrzymał I miejsce. Oczywiście - SERDECZNIE GRATULUJEMY! (03.04.2011)

VADEMECUM ŚWIĘCI SUKCESY
Nasze szkolne koło teatralne Vademecum z przygotowanym przez nich spektaklem "Droga do szczęścia" może powiedzieć, że "robota została dobrze wykonana" :). Najpierw w VI Miejskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych na inscenizację o tematyce wychowawczo-profilaktycznej, zaś 31 marca w XIII Miejskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów nagrodzono ich Wyróżnieniem (dodać warto, że jury nie przyznało żadnych miejsc, więc tym bardziej gratulujemy wyróżnienia). Prezentowane na konkursach przedstawienie zostało zaprezentowane naszym uczniom w czasie Tygodnia Kolorów. Serdecznie gratulujemy zespołowi ciężkiej pracy i dobrej organizacji. (02.04.2011)

TYDZIEŃ KOLORÓW
I znów można powiedzieć "Działo się w naszej szkole, oj działo". Od 21-25.03.2011 odbyła sie trzecia edycja Tygodnia Kolorów. Odbyła się w formule przyjętej w zeszłym roku. W poniedziałek dzień niebieski - to mini playback show, dekoracje przygotowywane przez klasy III i pisania podania do pani dyrektor szkoły z prośbą o coś czego nie ma a co być powinno w naszym gimnazjum z dokładnym uzasadnieniem. We wtorek - dzień żółty - dzień konkursów bibliotecznych, uśmiechu z cytryną i sentencji o uśmiechu. Środa to dzień czerwony i bitwa ma głosy oraz puzzle, czwartek to dzień zielony (nauk ścisłych) - matematyczne krzyzówki, ukrzyk matematyczny i prezentacja słynnego matematyka. I na koniec piątek - kolor biały i chyba największa dawka atrakcji. Układaliście puzzle, rozszyfrowywaliście nieznane, ale znane :) osoby, i te słynne i naszych nauczycieli z czasów ich dzieciństwa, układaliście piosenki, pisaliście o nauczycielu autorytecie i na koniec obejrzeliście przedstawienie podsumowujące przygotowane przez koło Vademecum pt. "Droga do szczęścia". Gratulujemy wszystkim klasom, które bardzo aktywnie włączyły się w realizację zadań. Postaramy się zamieścić zdjęcia w galerii, ale jest ich tak dużo, że na pewno chwilę to potrwa :). (26.03.2011)

ŁYŻWIARZE I ŁYŻWIARKI GÓRĄ :)
Poniedziałek 28 lutego na pewno zapisze się w historii naszego szkolnego sportu, jako dzień, w którym zdobyliśmy aż dwa miejsca w Mistrzostwach Chorzowa w biegach łyżwiarskich, odbywających się a lodowisku MORISU. Drużyna chłopców w składzie: Bartosz Pietrek III a,Krzysztof Bogacz III C, Mateusz Bartoszek III F i Partyk Żydek III C - zajęła I miejsce , zaś dziewczyny w składzie: Samuela Szajkowska II E, Patrycja Richter III F, Małgorzata Bzura II F oraz Aleksandra Ciach II A - zdobyły II miejsce. Serdecznie gratulujemy! (01.03.2011)

VI-III II-I XII XI X IX
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM