www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
LOŻA MISTRZÓW
ROK SZKOLNY 2007/2008

KINGA ADWENT
Była uczennica klasy III F to Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu "Wymagam od siebie, mimo że inni ode mnie nie wymagają" organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II - Wydział Nauk Społecznych oraz zdobywczyni Wyróżnienie I stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim PRAWDA I PAMIĘĆ na temat "Moje wrażenia po zwiedzaniu Muzeum Auschwitz-Birkenau" organizowanym przez Towarzystwo Opieki nad Oświęcimiem, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

TOMASZ CIEŚLA
A oto zdecydowanie jeden z najbardziej utytułowanych ścisłowców w naszej szkole. Oto czym może się pochwalić: jest dwukrotnym LAUREATEM wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki, LAUREATEM Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2008, zdobył I/II miejsce w Międzynarodowych Zawodach Matematycznych organizowanych przez Gimnazium Jakuba Skody Prerov/Czechy, brał udział w zawodach trzeciego stopnia III Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, zajął II i III miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Przygoda z matematyką", II miejsce w XVI Wojewódzkim Konkursie "Nudna matematyka" dla III klas gimnazjum, I miejsce w XI edycji miejskiego konkursu "Z matematyką w XXI wieku", I miejsce w drużynowym konkursie matematycznym "Z matematyką w XXI wieku". Ponadto jest finalistą II Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, zdobył także Puchar Prezydenta Chorzowa zespołowo w szachowej lidze szkół chorzowskich. Swoje umiejętności rozwijał w czasie zajęć - indywidualnego toku nauki z matematyki.

TOMASZ DEPTA
Sympatyczny ścisłowiec, który ma na swoim koncie nie tylko osiągnięcia ze wspomnianych dziedzin. Do największych sukcesów należy na pewno: zdobycie tytułu finalisty olimpiady przedmiotowej z matematyki, I miejsce indywidualnie i zespołowo w międzynarodowym konkursie matematycznym Chorzów-Bilovec-Gratz, wyróżnienia i nagroda II stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur", tytuł laureata XI edycji miejskiego konkursu "Z matematyką w XXI wieku". Ponadto Tomek startował z powodzeniem w konkursie fantasy "Jak feniks z popiołów". Warto również zauważyć udział w konkursach przedmiotowych z języka angielskiego i języka polskiego.

AGATA DZIWIS
Utalentowana artystycznie uczennica klasy III D, ma w swoim dorobku konkursowym tytuł finalistki olimpiady przedmiotowej z języka polskiego, laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Kacze Pióro", wyróżnienie z Ogólnopolskim Konkursie na pracę z literatury, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. M.Hłaski, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Okno", wyróżnienie w Konkursie Poetyckim "O złotą jesienną chryzantemę". Agata brała udział także w konkursach plastycznych - warte zauważenia jest wyróżnienie w konkursie plastycznym "Aniołowo".

SEBASTIAN GRZĄDKA
Nazwisko Sebastiana stało się w szkole znany, gdy w pierwszej klasie napisał najlepiej eliminacje szkolne konkursu przedmiotowego z biologii i chociaż nie dostał się dalej, to sukces był naprawdę duży. Do tych największych osiągnięć wspisały się: Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur", udział w półfinale Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Nudna matematyka", I miejsce w V Gimnazjalnym Konkursie Zabaw Logicznych "Burza w mózgu", III miejsce w zawodach finałowych Miejskiego Konkursu Przedmiotów Ścisłych dla uczniów gimnazjów. Uczeń pasjonuje się także twórczością Tolkiena, co zaowocowało I miejscem w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy "Podróże po Śródziemiu i Alagaesii". Dodać należy II miejsce zespołowo w Mięszyszkolnej Olimpiadzie z Wiedzy o Społeczeństwie.

WIKTORIA KRAWCZYK
Ucieleśnienie połączenia duszy sportowca i artysty. Wiktoria wzięła udział w wielu zawodach sportowych, do jej największych sukcesów należą: I i II miejsce w skoku wzwyż w Indywidualnych Mistrzostwach Chorzowa w lekkiej atletyce, II i III miejsce indywidualnie i II miejsce grupowo w biegach przełajowych, III miejsce zespołowo w biegach na orientację. W części artystycznej zapisały się następujące sukcesy: II miejsce w miejskim konkursie plastyczno - poetyckim "Cztery pory roku", I miejsce zespołowo w IX Miejskim Konkursie Wiedzy o Teatrze. Warto wspomnieć, że Wiktoria realizowała swoje zainteresowania teatrem w grupie teatralnej M.I.O.D.E.K działającej przy MDK w Chorzowie, tam też pełniła wielokrotnie rolę wolontariusza w czasie zajęć feryjnych i wakacyjnych.

RAFAŁ KUZIOR
Rałaf był uczniem klasy 3d. Uzyskał tytuł finalisty wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki, wspólnie z kolegami został Laureatem I etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters organizowanej przez Instytut Telekomunikacji, Teleinformatyki i Akustyki Politechniki Wrocławskiej i Telefonię Dialog S.A Wrocław. Ma na swoim koncie także I miejsce w drużynowym konkursie matematycznym "Z matematyką w XXI wieku" oraz III miejsce w XI edycji miejskiego konkursu "Z matematyką w XXI wieku".

KAROLINA KĘPIŃSKA
Karolina nie ma na swoim koncie bardzo wielu osiągnięć. Tym najważniejszym, z powodu którego znalazła się w naszej Lozy Mistrzów, jest uzyskanie tytułu finalistki wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka francuskiego. Nie było łatwo, a jednak się udało. Dodać należy, że Karolina brała także udział w olimpiadzie z języka polskiego i zakwalifikowała się do II etapu.

RAFAŁ PŁÓCIENNIK
Rafał to uczeń klasy III c, który także doskonale potrafił połączyć zamiłowanie do sportu z zamiłowaniem do nauk humanistycznych. W szerokim wachlarzu jego działań, na odnotowanie zasługują: II miejsce w finale rejonowym konkursu biblijnego "Wysławiaj Pana godnie i chwal Króla wieków", III miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "O skrzydło pegaza", III miejsce w Konkursie Recytatorskim "Miłość niejedno ma imię" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie, II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Chorzowa w koszykówce, I miejsce w Mistrzostwach Chorzowa w jeździe szybkiej na łyżwach. Jak widać, było coś dla ducha i coś dla ciała.

HANNA WOSZ
Wielu uczniów ma wiele małych sukcesów, nie zasługują one jednak na takie uznanie jak zdobycie tytułu laureata Konkursu Internetowego dla młodzieży ogłoszonego przez Komisję Kultury i Środków Przekazu w Roku Języka Polskiego Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. .Hania napisała pracę pod tytułem "Jezyk moich dziadków i rodziców" i tym samym zapewniła sobie udział w roli obserwatora w XIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w 2007 roku.

ANNA WRÓBLEWSKA - PRYMUS SZKOŁY
Ania WróblewskaZdecydowanie jedna z najbardziej utytułowanych humanistek w naszej szkole. Laureatka konkursu wojewódzkiego "Europa w szkole", zdobywczyni kolejno wyróżnienia a potem I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Literackim "Fair Play jest OK". Ma na swoim koncie także: Wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie "To, co ważne... mój głos w sprawie wartości", II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie "Ocalić od zapomnienia" na monografię historyczno-literacką, II miejsce w konkursie miejskim "Cztery pory roku", I miejsce w konkursie polonistycznym "Stanisław Wyspiański", II miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie "Zielono mi", tytuł finalistki olimpiady przedmiotowej z języka angielskiego, nagroda w konkursie na pracę pisemną "Kolega- przyjaciel czy wróg" . Ania wzięła także udział w Ogólnopolskim Festiwalu Talentów i Niezwykłych Umiejętności dzieci i młodzieży "Mam talent", uzyskując tytuł finalistki. Dodać należy, iż Ania wchodziła w skład zepołu redagującego szkolną gazetkę "Jasiek i... Małgosia" a w III klasie pełniła także funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.


Aktualna Loża Mistrzów

Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM