www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
LOŻA MISTRZÓW
ROK SZKOLNY 2006/2007

ALICJA BOSSOWSKA
Alicja Bossowska Alicja jest jedną z nielicznych osób w naszym województwie, które mogą się pochwalić udziałem w XIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w charakterze posłanki. Stało się to dzięki nagrodzonej pracy literackiej, napisanej przez Alę. Ponadto uczennica zdobyła I miejsce w szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pt."Drogi do Wolności", I miejsce w Konkursie Poetyckim "Nasi dziadkowie", I miejsce w konkursie na recenzję teatralną (Teatr Rpzrywki - 2005), była w półfinale w Olimpiady Wiedzy o Regionie (organizator GW). Ma na swoim koncie także Wyróżnienie w Konkursie Poetyckim "O złotą jesienną chryzantemę" oraz Wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie "Edukacja regionalna". Uczniowie na pewno zapamiętali Alę z niesamowitych przebrań z okazji organizowanych w szkole Dni Filmu oraz optymistycznego podejścia do życia. Interesuje się muzyką, podróżami, książkami, językami obcymi a także kulturą Indii i Egiptu.

MARIA CUDEK
Marysia Cudek Nikt tak pięknie nie śpiewa piosenek po francusku, jak Marysia. Uczennica klasy DELF z powodzeniem startowała w wielu konkursach związanych właśnie z tym językiem. Do jej osiągnięć można liczyć : I miejsce w Konkursie Ortograficznym Języka Francuskiego, I miejsce w Językowym Konkursie Wiedzowym z języka francuskiego w VIII Tygodniu Języków Obcych (zespołowo). Ponadto: I miejsce w IX Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjalistów, II miejsce w Miejskim Konkursie Interdyscyplinarnym "Mój Chorzów" (w kategorii: "Wielokulturowość dawnego Chorzowa" - turniej wiedzowy), II miejsce w Miejskim Konkursie Polonistycznym, II miejsce w Konkursie Kolęd Europejskich, III miejsce w Miejskim Konkursie Interdyscyplinarnym "Mój Chorzów" (poster), III miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek Polskich (DUETY). Zdobyła także dwa wyróżnienia w: III Rejonowym Konkursie Europejskie Kolędowanie (z zespołem) i Konkursie Plastycznym "Aniołowo". Bardzo angażowała się w prace na rzecz klasy i osiągnęła świetne wyniki w nauce.

SONIA ICIEK
Sonia Iciek Uczennica klasy III g, która ma na swoim koncie spory dorobek sukcesów w konkursach związanych tematycznie z językiem niemieckim. Do najważniejszych należą:3 lokata w ogolnopolskim konkursie SPRACHDOKTOR 2006, 3 miejsce w IV regionalnym konkursie jezyka niemieckiego dla gimnazjalistow, 9 miejsce w Ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z j.niemieckiego Olipmus sesja wiosenna 2006/2007 (tytuł laureata) oraz 2 miejsce w Międzyszkolnym konkursie jezyka niemieckiego organizowanym w ramach VII Tygodnia Językow Obcych. Ponadto Sonia brała udział w projektach grupowych i razem z zespołem zdobyła 1 miejsce w Językowym Konkursie Teatralnym w ramach VIII TJO oraz 1 miejsce w konkursie wiedzowym w ramach tego samego wydarzenia.

MARLENA JENDA
Marlena Jenda Humanistka z krwi i kości o sportowym zacięciu siatkarskim. Ciepła, życzliwa, wytrwała. Godny podziwu jest jej krytycyzm i samozaparcie w dążeniu do celu. Przez trzy lata redaktorka szkolnego czasopisma "Jasiek i Małgosia", gdzie z powodzeniem publikowała swoje teksty.Brała udział w wielu konkursach literackich i zawodach sportowych. Największą sławę w szkole przyniosły jej: I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackm "Okno" (rewelacyjna praca) oraz Nagroda Główna w konkursie ogólnopolskim "Kolega - przyjaciel czy wróg." Znalazła się w gronie uczniów zaproszonych za swe osiągnięcia przez Prezydenta Miasta Chorzowa do Urzędu Miasta. W Indywidualnych Mistrzostwach Chorzowa w Lekkiej Atletyce zdobyła brązowy medal.Jej pasją jest dziennikarstwo, satyryka, sport (głównie siatkówka :), poza tym tenis stołowy, koszykówka i ręczna). Nie lubi wygazowanej wody gazowanej :O, osób pozbawionych poczucia humoru i przedmiotów ścisłych :).

FILIP KOSIOR
Filip Kosior Bardzo stympatyczny, utalentowany ścisłowiec o zacięciu artystycznym. Przez trzy lata miał indywidualny tok nauczania z matematyki, rozwijający jego zainteresowania. Brał udział w wielu konkursach związanych tematycznie z teatrem. Dwukrotnie startował w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Teatrze organizowanym w Krakowie przez Teatr Groteska, zaś emocjononujące wystąpienie w Zespole Szkół Sportowych zaowocowało I miejscem w IX Miejskim Konkursie Wiedzy o Teatrze, w którym brał również udział w poprzednich dwóch edycjach. Z powodzeniem brał udział w konkursach recytatorskich (I miejsce w Miejskich Eliminacjach do Regionalnego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2006", I miejsce w Konkursie Recytatorskim "Miłość niejedno ma imię" 2005 i 2006). W roku szkolnym 2006/2007 zajął I miejsce w II Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Społeczeństwie i Świecie Współczesnym oraz III miejsce w VIII Miejskim Konkursie Plastycznym "Mój teatr" . Warto dodać także, iż Filip aktywnie działał w Samorządzie Uczniowskim w tym roku szkolnym. Jego ulubiony film to „Rainman” a ulubione książki - powieści Agathy Christie, Arthura Conan Doyle`a oraz Harlana Cobena.

GRZEGORZ KUKOWKA
Grzegorz Kukowka Niezastąpiony Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w roku 2006/2007 i działacz w SU poprzednich dwóch kadencji. Solidna firma - tak w skrócie można scharakteryzować Grzegorza. Zdobył uznanie nie tylko uczniów, ale także nauczycieli, z którymi współpracował. Z zapałem realizował swoje pomysły i brał udział w wielu konkursach. Z zaangażowaniem wypełniał wszystkoe podjęte zobowiązania. Do największych sukcesów należą niewątpliwie: III miejsce w III Turnieju Trójmagicznym , Wyróżnienie w Miejskim Konkursie Polonistycznym oraz II miiejsce w finale VI Konkursu Mitologicznego oraz V miejsce w finale VIII Konkursu Mitologicznego dla młodzieży gimnazjalnej. Interesuje się przede wszystkim mitologią grecką i rzymską, historią. Lubi jeździć na rowerze, wariować i... jeść ;-).

WOJCIECH LIS - PRYMUS SZKOŁY
Wojciech Lis Matematyczna sława naszej szkoły. Indywidualny tok nauczania z matematyki, ogrom sukcesów i tytuł Prymusa Szkoły 2007 - tak w kilku słowach można scharakteryzować Wojtka. Wśród największych osiągnięć wymienić można: LAUREAT II Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (2007), bardzo dobry wynik (nagroda I st.) w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR 2007”, I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Duel" Bilovec - Chorzów - Graz, II miejsce w XV Międzynarodowych Zawodach Matematycznych Bilovec - Chorzów - Graz. Otrzymał także Certyfikat za udział w programie na rzecz uczniów szczególnie uzdolnionych matematycznie "Klub Gimnazjalisty" organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach.Znalazł się w gronie uczniów zaproszonych za swe osiągnięcia przez Prezydenta Miasta Chorzowa do Urzędu Miasta. A prywatnie?Wojtek nie lubi niewielu rzeczy, ale najbardziej odrabiania zadań domowych i rodzynek :). Jego pasją jest sport, szczególnie: narciarstwo, windsurfing i karate.

MAGDALENA MARZEC
Magda Marzec Kariera Magdy w naszej szkole wiąże się z pasmem sukcesów w przeróżnych konkusach. Głównie skupiły się one wokół trzech dziedzin: językowej - I miejsce w Językowym Konkursie Wiedzowym z języka francuskiego w VIII Tygodniu Języków Obcych (zespołowo), III miejsce w Konkursie Ortograficznym Języka Francuskiego, II miejsce w Językowym Konkursie Wiedzowym z języka angielskiego w VIII Tygodniu Języków Obcych (zespołowo); artystycznej - I i II miejsce w Miejskim Konkursie Interdyscyplinarnym "Mój Chorzów" (praca literacka), II miejsce w Miejskim Konkursie Interdyscyplinarnym "Mój Chorzów" (poster)i Wyróżnienie w Konkursie Plastycznym "Aniołowo" oraz wiedzowej - I miejsce w IX Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej dla Gimnazjalistów, II miejsce w Miejskim Konkursie Interdyscyplinarnym "Mój Chorzów" (w kategorii:"Wielokulturowość dawnego Chorzowa" - turniej wiedzowy) i II miejsce w V Miejskim Konkursie Wiedzy na temat HIV-AIDS pod Honorowym Patronatem Urzędu Miasta w Chorzowie.

MIRANDA OSMELAK
Miranda Osmelak Dusza artystki w ciele ścisłowca. Pracowita i z uporem dążąca do celu. Ambitnie stawiała sobie cele i konsekwentnie je realizowała, dlatego ma w swoim dorobku gimnazjalnym wiele sukcesów. Najważniejszy z nich to tytuł Finalistki Konkursu Przedmiotowego z Chemii, kolejne to: I miejsce w Miejskim Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej (zespołowo), III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim "OKNO", tytuł Laureata IX Biesiady Słowa - Literackiego Konkursu Poetyckiego "Miłość niejedno ma imię", II miejsce i Wyróżnienie W XIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im.Marka Hłaski, III miejsce w V Miejskim Konkursie Wiedzy na temat HIV-AIDS pod Honorowym Patronatem Urzędu Miasta w Chorzowie oraz III miejsce w konkursie "Z fizyką za pan brat".

KAROL ZDYBEL
Karol Zdybel Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego, zwanego popularnie olimpiadą. Sukces ten pozwolił Karolowi na odpoczynek w pierwszym dniu egzaminów gimnazjalnych i 50 pkt. Równocześnie tytuł ten pozwalał praktycznie na wybór każdej ze szkół w najbliższej okolicy. Karol postawił na III LO i klasę dziennikarską, gdzie realizuje swój talent pisarski i poszerza rozległe zainteresowania. A interesuje się siatkówką, piłką nożną, przestępczością zorganizowaną (literaturą o niej i pozostałymi źródłami) oraz kilkoma innymi rzeczami - jak sam stwierdził. W przyszłości chciałbym studiować prawo lub politologię, ewentualnie iść do szkoły wojskowej. Karol zajął także II miejsce w Językowym Konkursie Wiedzowym z języka angielskiego w VIII Tygodniu Języków Obcych (zespołowo).Szkoda, że nie spróbował swych sił także w innych konkursach, bo sukces na pewno byłby w zasięgu ręki.


Aktualna Loża Mistrzów

Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM