www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
LOŻA MISTRZÓW
ROK SZKOLNY 2005/2006

ARTUR ANUS
Artur Anus Artur to prawdziwy człowiek renesansu. Umiejętnie łączy nauki humanistyczne ze ścisłymi. Największym sukcesem było • III miejsce indywidualnie i I miejsce drużynowo w XV Olimpiadzie Wiedzy Geograficzno – Turystycznej/Woźniki 2005 –. W nagrodę Artur pojechał na zagraniczną wycieczkę do Brukseli (foto obok) i Paryża. Oprócz tego doskonałe wyniki zanotował w konkursach: I miejsce w Powiatowym Konkursie na doświadczenie fizyczne; I miejsce w Powiatowym Konkursie Elektronicznym ,,Elektronika-to nie takie trudne”, I i II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju SCRABBLE; III miejsce w Regionalnym Drużynowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym ,,Gimnazjaliści na start”, II miejsce w konkursie na prezentację multimedialną „Systemy Edukacyjne w Krajach Unii Europejskiej”. Wśród wyróżnień humanistycznych wspomnieć należy o I miejscu na scenariusz sztuki o tolerancji (w ramach programu Socrates Comenius) oraz wyróżnienie w Miejskim Konkursie Poetyckim „O Złotą Jesienną Chryzantemę".

MARIANNA BIENIA
Marianna Bienia Uosobienie spokoju i pracowitości, w dwóch słowach "porządna firma". Marianna umiejętnie łączyła zainteresowania przedmiotami humanistycznymi z naukami ścisłymi. Działała w redakcji szkolnej gazetki, z którą zdobyła trzykrotnie pierwsze miejsce, brała udział w konkursach teatralnych (II miejsce w IX Turnieju Aktorskim) i polonistycznych. Do sukcesów zaliczyć można I miejsce w konkursie na prezentację multimedialną „Systemy Edukacyjne w Krajach Unii Europejskiej”. Jej zainteresowania skupiały się także wokół biologii; zakwalifikowała się do II etapu olimpiady przedmiotowej, zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "EKO-PLANETA".Dodać należy także, iż reprezentowała uczniów w Poczcie Sztandarowym.

KRZYSZTOF CHROBAK
Krzysztof Chrobak Dla wielu uczniów Krzysiek stanowi nieościgniony wzór do naśladowania. Świetnie radzi sobie zarówno z przedmiotami humanistycznymi (główna nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Kolega – przyjaciel czy wróg”i udział w spotkaniu z Prezydentem Miasta Chorzowa-2004), jak i, a może przede wszystkim, przedmiotami ścisłymi. Jest finalistą dwóch olimpiad - z matematyki i chemii, zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Duel" Bilovec-Chorzów-Graz, II miejsce w IX edycji konkursu "Z matematyką w XXI wieku", II miejsce w Chorzowskiej Olimpiadzie Chemicznej oraz I miejsce w Powiatowym Konkursie Elektronicznym "Elektronika-to nie takie trudne".

AGNIESZKA CYBULSKA - PRYMUS SZKOŁY
Agnieszka Cybulska Jeśli ktoś mógł się pochwalić ogromem wiedzy z historii, to właśnie Agnieszka. Zdobyła tytuł Laureata Konkursu Przedmiotowego z Historii, a rok później finalistki Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Do znacznych osiągnięć zaliczyć można także Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Gimnazjalny Turniej Miast” w Bydgoszczy oraz tytuł Absolwenta - Prymusa. Oprócz tych sukcesów, Agnieszka może pochwalić się wieloma osiągnięciami z dziedzin artystycznych, m.in.: I miejsce w VIII Miejskim Konkursie Wiedzy o Teatrze pt. „Spotkanie z Melpomeną”; II miejsce w VI Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Literacki „Cztery pory roku”(praca literacka);• II miejsce w IX Turnieju Aktorskim; III miejsce w II Przeglądzie Wokalno-Instrumentalnym „Solo i w duecie” - kategoria wokalna gimnazja.

ALEKSANDRA KACAŁA
Aleksandra Kacała Ola znalazła się w gronie wybranych uczniów wyróżnionych wejściem w skład Pocztu Sztandarowego naszej szkoły. Zasłynęłą głównie z ogromu wiedzy na temat mitologii, co zaowocowało I miejscem w VII Wojewódzki Konkursie Mitologicznym. Reprezentowała szkołę w wielu konkursach związanych z teatrem i językiem polskim. Do sukcesów zaliczyć można: I miejsce w VIII Miejskim Konkursie Wiedzy o Teatrze pt. „Spotkanie z Melpomeną”; dwukrotnie II miejsce - w IX i XI Turnieju Teatralnym; III miejsce w V Konkursie Polonistycznym „Twórczość Literacka Polskich Noblistów”.Do świetnych występów zaliczyć można również II miejsce w konkursie na prezentację multimedialną „Systemy Edukacyjne w Krajach Unii Europejskiej”.

NATALIA KRUPA
Natalia Krupa Tylu emocji, jakich dostarczyła Natalia w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Teatrze organizowanym w Krakowie przez Teatr Groteska, nie przeżyła żadna klasa w naszej szkole. Emocjononujące wystąpienie zaowocowało WYRÓŻNIENIEM. Humanistka (działalność w redakcji szkolnej gazetki, wiele sukcesów w konkursach - I miejsce w Miejskim Konkursie Poetyckim „O Złotą Jesienną Chryzantemę”; Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu „Gimnazjalny Turniej Miast” w Bydgoszczy;I miejsce - VIII Miejskim Konkursie Wiedzy o Teatrze pt. „Spotkanie z Melpomeną”;II miejsce w IX Turnieju Aktorskim; • wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Kolega – przyjaciel czy wróg”; konkursy muzyczne) umiejętnie połączyła te dziedziny z zamiłowaniem do biologii (II etap olimpiady, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym EKO-PLANETA i wiedzy o AIDS).

MAJA ŁUKAWSKA
Maja Łukawska Miłą niespodziankę sprawiła Maja, gdy jej opowiadanie pt.Autobus zostało nagrodzone główną nagrodą w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Kolega – przyjaciel czy wróg”.I nie to było niespodzianką, że wygrała, bo praca jest świetna, tylko to, że opowiadanie zostało wydrukowane w profesjonalnym wydawnictwie prezentującym dorobek pisarski młodzieży. W uznaniu zasług, została zaproszona na spotkanie z Prezydentem Miasta Chorzowa w czerwcu tego roku. Maja ma na swym koncie także zwycięstwo w Miejskim Konkursie "Rok Języka Polskiego". Poza tym warto wspomnieć, iż do sukcesów należy dodać także wyróżnienia i nagrody zdobyte z zespołem muzycznym "Dziesiątka", gazetką szkolną, klasą w konkursie jasełek oraz w turnieju aktorskim. Czynnie działała także w szkolnym samorządzie 2005/2006. Zanotowała także wiele doskonałych wyników w konkursach związanych z językiem angielskim.

ALEKSANDRA MARZEC
Aleksandra Marzec Ola została zdecydowanym fachowcem od edukacji czytelniczej i medialnej oraz wiedzy o książce i bibliotece. Świadczą o tym: tytuł finalistki II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy z „Edukacji czytelniczej i medialnej”,I miejsce w Miejskim Konkursie z „Edukacji czytelniczej i medialnej”, • III miejsce zespołowo w Międzyszkolnym Konkursie Bibliotecznym „Moja Biblioteka Szkolna”. Do sukcesów należy dodać także wyróżnienia i nagrody zdobyte z zespołem muzycznym "Dziesiątka", gazetką szkolną, klasą w konkursie jasełek oraz dwukrotnie II miejsce w Turnieju Aktorskim.

KRZYSZTOF OCYLOK
Krzysztof Ocylok Uosobienie spokoju :) Uczeń specjalizujący się w sporcie i przedmiotach ścisłych. Świetny narciarz reprezentujący naszą szkołę m.in. w narciarskim Pucharze Chorzowa (dwukrotnie zespołowo I miejsce).Finalista prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu „Gimnazjalny Turniej Miast” w Bydgoszczy. Zdobył Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2006. Zajął II miejsce w konkursie języka angielskiego z okazji VIII Tygodnia Języków Obcych (zespołowo) oraz IV miejsce w finale wojewódzkiego konkursu: "Czytam Szybko i Efektywnie"- język angielski.Uzyskał także bardzo dobry wynik w konkursie języka angielskiego FOX. Interesuje się komputerami, jest niezastąpionym znawcą najnowszych trendów w grach komputerowo-konsolowych.

IGOR SIKORA
Igor Sikora Ciekawa osoba w naszym szkolnym życiu. Ścisłowiec z zacięciem artystycznym. Do największych sukcesów Igora zaliczyć można: tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, nagrody II i III stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur", a także I miejsce w IX edycji Miejskiego Konkursu "Z matematyką w XXI wieku". Uczeń brał także udział w konkursach wiedzowych o teatrze oraz konkursie mitologicznym. Dodać należy także, iż reprezentował uczniów w Poczcie Sztandarowym.

KLAUDIUSZ TRELA
Klaudiusz Trela Najlepszy wynik z egzaminów gimnazjalnych w tym roku to zasługa właśnie Klaudiusza. Okazał się bezkonkurencyjny.Zasłynął tytułem finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii, III lokatą w Ogólnopolskim Konkursie MAT 2006, III miejscem w VI Międzygimnazjalnej Olimpiadzie Chemicznej, II miejsce w konkursie ekologiczno-chemicznym. Ponadto zdobył tytuł laurata IX edycji Miejskiego Konkursu "Z matematyką w XXI wieku", a jego zespół zdobył I miejsce drużynowo.Dodać można jeszcze udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Bilovec-Chorzów-Graz i IV miejsce (drużynowo)w V Konkursie Wiedzy Chemicznej.


Aktualna Loża Mistrzów

Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM