www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
LOŻA MISTRZÓW
ROK SZKOLNY 2004/2005

MARTA CIEŚLA
Laureatka olimpiady matematycznej 2005 Uczennica klasy III b (2004/2005) o niezwykłych zdolnościach matematycznych. Została laureatką olimpiady przedmiotowej z matematyki, zyskując automatycznie 50 pkt. i zwolnienie z matematyczno-przyrodniczej części egzaminu gimnazjalnego. Do jej sukcesów zaliczyć należy także I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Bilovec-Chorzów-Graz.

AGNIESZKA DRAPAŁA
....... Agnieszka zasłynęła z wielu osiągnięć w dziedzinie literatury. Po pierwsze wydała swoją własną książkę. Kolejne sukcesy to laureatka etapu wojewódzkiego w konkursie "Europa w szkole 2005"; laureatka konkursu "Ocalić od zapomnienia 2005"; wyróżnienie 2004 i 2005 w Debiutach w Kwidzynie; dwukrotne wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Pracę Literacką; III miejsce w Konkursie Krasomówczym "Mowa Naszych Ojców". Ponadto była trzykrotnie finalistką Festiwalu Talentów i Niezwykłych Umiejętności Dzieci i Młodzieży, Pałac Młodzieży. Tylko pozazdrościć :)

SANDRA GRZYWOCZ
Laureatka ogólnopolskiego konkursu literackiego Wielkim sukcesem Sandry było zwycięstwo w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im.Marka Hłaski. Jej opowiadanie Przystanek strefowy zyskał największe uznanie Jury. Przez dwa lata współpracowała ze szkolną gazetką "Jasiek i Małgosia", redagując Pamiętnik Małgosi, który cieszył się wielką sympatią uczniów. Sandra brała udział w wielu konkursach literackich i humanistycznych.

WOJCIECH KOWASZ
Wojciech Kowasz Wojtek zasłynął w naszej szkole wieloma sukcesami i działaniami. Otrzymał tytuł Absolwenta - Prymusa. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Uczniów w roku szkolnym 2004/2005, a pracę w samorządzie rozpoczął rok wcześniej. Wśród jego nagród odnajdziemy: Wyróżnienie w Festiwalu Talentów 2004 w dziedzinie Informatyka; Pałac Młodzieży Katowice; 2004 I miejsce w szkolnym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej dla gimnazjalistów Chorzowa, Siemianowic i Świętochłowic; Gimnazjum nr 10 w Chorzowie; I miejsce w II Międzyszkolnym Turnieju Scrabble dla gimnazjalistów Chorzowa. Prywatnie Wojtek jako najmłodszy w Polsce zdobył certyfikat Microsoft Certified Professional w 2003 i certyfikat Microsoft Certified Desktop Support Technician w 2004.

MERITUM
Meritum w czasie odbierania nagród z rąk prof.Balcerowicza Jak w ciągu ośmiu tygodni zainwestować 100 tys. zł, stracić jak najmniej, a może nawet zarobić? Takie pytania zaprzątały głowy uczniów klasy II a (2003/2004) Gimnazjum nr 10 w Chorzowie: Annę Zając, Michała Sobczaka, Wojciecha Kowasza. Cała trójka brała udział w konkursie "Z klasy do kasy" dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizowanym przez "Gazetę Wyborczą" i Narodowy Bank Polski. W całej Polsce w zabawie uczestniczyło 3500 komitetów. W województwie śląskim wśród 834 drużyn chorzowscy gimnazjaliści zajęli 3 miejsce, a podczas finału Polski Południowej odbywającego się w Krakowie nagrodę za II miejsce odebrali z rąk Balcerowicza. Opiekunem i aktywnym uczestnikiem przedsięwzięcia była mgr Grażyna Widera.

MAJKA OLSZEWSKA
Majka Olszewska w Sejmie Uczennica kl. III a (2004/2005) znalazła się w gronie 54 młodych ludzi ze Śląska uczestniczących w XI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, który obraduje raz w roku w Dniu Dziecka. Majka napisała wcześniej pracę pod tytułem "Poszanowanie prawa oraz aktywne uczestnictwo w życiu publicznym podstawowym obowiązkiem obywatela demokratycznego państwa", która została wysoko oceniona przez jury i przyniosła jej mandat poselski.Ponadto Majka była& laureatką etapu wojewódzkiego XIII polskiej edycji konkursu „Europa w szkole” za pracę plastyczną i pracę literacką. Zajęła III miejsce w II edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej (drużynowo), otrzymała Wyróżnienie na pracę pisemną w konkursie „Mam pomysł na swoje życie”.Ponadto ma w swoim dorobku II i III miejsce w Turnieju Aktorskim MDK (drużynowo) oraz III miejsce w VII miejskim konkursie wiedzy o teatrze.


Aktualna Loża Mistrzów

Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM