www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Imprezy

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Dzień Dziecka to zawsze wielkie wyzwanie dla Dyrekcji i Samorządu Szkolnego. Co można ciekawego przygotować z tej okazji? Jak zapewnić, by ten dzień był wyjątkowy? Pomysł, który pojawił się w naszej szkole, zyskał od razu zwolenników. Dzień Dziecka to w naszej szkole Dzień Samorządności. Uroczyste przekazanie władzy Miejsce nauczycieli zajmują uczniowie a nauczyciele siadają wspólnie z uczniami w ławkach szkolnych. Powoływana jest również na ten dzień nowa Dyrekcja, w skład której wchodzą uczniowie klas trzecich. Informuje ona o tym fakcie Wydział Edukacji naszego Urzędu Miasta i panuje w szkole do apelu podsumowującego całą imprezę. Trzeba przyznać, że zabawa jest przednia i każdy miło wspomina 1 czerwca, a uczniowie przekonują się, że nie tak łatwo zamienić się rolami.

Więcej zdjęć znajdziecie w FotoGalerii

JASEŁKA I WIGILIE KLASOWE

Świateczne dekoracje Okres przedświąteczny ma to do siebie, że zabiegani i zapracowani, nie mamy czasu nawet na chwilkę odpoczynku. Taki moment nadchodzi w ostatnim dniu nauki... W myśl słów piosenki "Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku", uczniowie i nauczyciele uczestniczą wtedy w przedstawieniach jasełkowych oraz obchodzonych tradycyjnie w naszej szkole, klasowych Wigiliach. Stoły uginają się od przeróżnych przynoście, odświętnie ubrani uczniowie i nauczyciele składają sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem, a w powietrzu unosi się zapach choinki. Oczywiście nie brakuje niespodzianek - prezentów, które w ramach klasy przygotowujemy sobie wzajemnie. Jasełka 2005 Dodać należy również, iż przygotowaniem jasełek zajmuje się nasza katechetka p.Kowalska lub siostra zakonna. Co roku zaskakują nas czymś miłym. Jasełka nie są nigdy takie same, mają w sobie wiele uroku i oczywiście przesłanie niesienia sobie radości, miłości i dobrego serca. To, że prezentacje są życzliwie przyjmowane przez widzów, potwierdzają nagrody i wyróżnienia zdobyte na Miejskim Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych (2003/2004 - miejsce I, 2005/2006 - miejsce III).

Jasełka 2003 Jasełka 2004
Więcej zdjęć znajdziecie w FotoGalerii

AKADEMIE I APELE

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela 2005 Oprócz wielu konkursów i imprez organizowanych w naszej szkole, ważne miejsce zajmują również okolicznościowe akademie i apele. Przygotowywane przez naszych uczniów i nauczycieli uczą, wspominają i przypominają o ważnych wydarzeniach w życiu szkoły, miasta czy państwa.
Do najważniejszych należą:
- akademia z okazji Dnia Nauczyciela
- akademia z okazji Dnia Patrona
- akademia z okazji Rocznicy Wyzwolenia Chorzowa
- akademia z okazji Święta Niepodległości
- akademia z okazji 3 Maja
Ponadto w ciągu roku szkolnego mają miejsce apele związane z akcją sprzątania świata, złazem z okazji Tygodnia Kultury Śląskiej oraz Dniem Samorządności. Apele towarzyszą również innym ważnym dla uczniów wydarzeniom, czasem miłym a czasem niestety niezbyt przyjemnym.

Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej Uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej
Dzień Nauczyciela Dzień Nauczyciela

Więcej zdjęć znajdziecie w FotoGalerii

DYSKOTEKI SZKOLNE

Dyskoteka wyjazdowa - Kołobrzeg 2004 Kilka razy w roku Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły organizuje dyskoteki w studenckim klubie "Kocynder". Zaproponowana kiedyś formuła została przyjęta na stałe i uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zabawie. W historii naszej szkoły miały miejsce różne dyskoteki, były dyskoteki Andrzejkowe, Halloweenowe, Kolorowe itp Imprezy te mają na celu nie tylko umożliwienie nam zabawy, ale także stymulują nas do efektywnego rozwijania naszej wyobraźni i sprawności fizycznej. W trakcie szalonej zabawy wszyscy bawią się wspólnie, nie liczą się antypatie czy podziały uczeń - nauczyciel. Zapominamy o codziennych problemach, wyładowując skumulowane emocje. Takie sytuacje pozytywnie wpływają na efektywność naszej późniejszej pracy. Im częściej się to zdarza, tym dla nas lepiej…

Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM