www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Imprezy

TYDZIEŃ KOLORÓW

Tydzień Kolorów Celem Tygodnia Kolorów jest ożywienie szkolnej codzienności, pozbawienie jej negatywnych emocji a także pomoc w integracji klas, szczególnie pierwszych. Chcemy, aby w naszej szkole zagościły kolory, które potrafią wprowadzić pozytywną energię, zmienić nie tylko nasze otoczenie, ale również nas samych. Dzięki kolorom stajemy się radośni, weseli i bardziej optymistycznie patrzymy na świat. Oprócz kolorów chcemy również wprowadzić w szkolne mury uśmiech. Uśmiech jak wszystkim wiadomo to najlepszy, najprostszy, najskuteczniejszy, najzdrowszy, najtańszy sposób przeciwdziałania stresom, zmęczeniu, frustracjom i niezadowoleniu. Powinien, więc być powszechny i wszechobecny w naszym życiu. Tydzień Kolorów to jedno z najlepszych szkolnych wydarzeń, jest i trochę na poważnie i trochę na wesoło. Każdy jest zaangażowany w "kolorowanie świata".

- PONIEDZIAŁEK to dzień ŻÓŁTY, czyli z książką za pan brat
- WTOREK to dzień CZERWONY, czyli przeciwdziałamy agresji
- ŚRODA to dzień NIEBIESKI, czyli języki obce
- CZWARTEK to dzień ZIELONY, czyli nauki ścisłe
- PIĄTEK to dzień BIAŁY, czyli autorytety i Dzień Patrona


W czasie całego tygodnia każda z klas przy wejściu otrzymuje kopertę z zadaniami na dany dzień, na jednej z wybranych lekcji odbywają się zajęcia z tematu danego dnia. Co ciekawego robiliśmy? Audycje, prace plastyczne, makiety, maraton zadań, pokaz mody, pokaz fryzur, mini playback show, gazetki tematyczne, biuletyny, braliśmy udział w dyskusji, odgadywaliśmy kto jest na zdjęciach z dzieciństwa naszych nauczycieli itd., wykonywaliśmy najdłuższy łańcuch z papieru :) Dużo się dzieje i mamy nadzieję, że w dalszym ciągu pomysłów nie będzie nam brakowało.
Warto dodać, że pomysłodawcą i pierwszym organizatorem Tygodnia Kolorów była p.Janik-Mendel, od edycji II fantastycznie zajmują się tym p.A.Molek,p.A.Zasada i p.A.Oracz oraz współpracujący z nimi nauczyciele.

Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM