www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Rekrutacja 6 klasREKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2016/2017

W roku szkolnym 2016/2017 proponujemy naukę w klasach:

ICT (językowo-informatycznej)
MEDIALNO-ARTYSTYCZNEJ
KLASIE BADAWCZEJ
KLASIE OGÓLNEJ

KLASA ICT (językowo - informatyczna)
Uwielbiacie uczyć się języków obcych? Chcecie rozszerzać swą znajomość obsługi komputera? To klasa dla Was. W czasie zajęć głównych i dodatkowych uczniowie poznają języki obce (grupy: ang/niem i ang/fran.) korzystając z komputerów, mikrofonów, słuchawek, tablicy interaktywnej, platform e-learningowych, Internetu, wideokonferencji (Skype), Multibazy PWN, You Tube itp. W ramach dodatkowych zajęć z informatyki będą poszerzać wiedzę z technologii inf., zdobywać umiejętność pracy z wykorzystaniem m.in. metody WebQuest. Zajęcia w tej klasie opierać będą się na pracy z wykorzystaniem ćwiczeń on-line, oraz na udziale w projektach i konkursach.

KLASA MEDIALNO - ARTYSTYCZNA
Oto klasa dla wszystkich tych, którym nieobce jest słowo „kreatywność”, uwielbiają tworzyć i działać. Zajęcia obejmą realizację w grupach, w czasie 3 lat nauki, dodatkowych zajęć warsztatowych z muzyki, tańca i teatru oraz dziennikarstwa, fotografii i filmu. Zajęcia oparte będą na współpracy z instytucjami kultury, głównie Chorzowskim Centrum Kultury. Oprócz tego oczywiście nauka języków obcych: angielskiego, francuskiego lub niemieckiego i plan zajęć (w miarę możliwości) dopasowany do lekcji w Państwowej Szkole Muzycznej w Chorzowie. W tej klasie na pewno nie będziecie narzekać na nudę.

KLASA BADAWCZA
Oto klasa dla wszystkich tych, którzy nie boją się techniki, przedmiotów ścisłych i nowoczesnych technologii. Nowość w naszej ofercie edukacyjnej. Zajęcia obejmą realizację w grupach, w czasie 3 lat nauki, dodatkowych zajęć warsztatowych z fizyki, biologii, astronomii, matematyki, chemii i mechatroniki. Zajęcia oparte będą na doświadczeniach przeprowadzanych w szkole, wyjściach i wycieczkach w ramach pozyskanej współpracy z instytucjami naukowymi i badawczymi. Uczniowie będą mieli szansę na doświadczalne spojrzenie na różne aspekty nauki wcielając się w rolę odkrywców i poszerzając wiadomości objęte podstawą programową dla gimnazjum. Oprócz tego oczywiście nauka języków obcych: angielskiego, francuskiego lub niemieckiego. Nauka w tej klasie pozwoli na lepsze przygotowanie do egzaminu i ich „odczarowanie”. Klasa ta będzie także gospodarzem szkolnej „Nocy Ścisłowców”.

KLASA OGÓLNA
Nie macie sprecyzowanych zainteresowań? Zastanawiacie się, co naprawdę Waspasjonuje? Szukacie pomysłu na siebie? Zapraszamy Was do klasy ogólnej. W tej klasie o zajęciach dodatkowych decydujecie sami. Wybieracie je spośród wielu przygotowanych w bogatej ofercie naszej szkoły. Tak jak wszyscy uczniowie uczestniczycie w szkolnych imprezach i inicjatywach. Podobnie jak w klasach profilowanych, tak i w tej klasie, możecie wybrać naukę dwóch języków obcych: angielskiego, francuskiego lub niemieckiegoCopyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM