www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Samorząd UczniowskiSAMORZĄD UCZNIOWSKI 2014/2015

Powiększ zdjęcie.

Samorząd Uczniowski w naszej szkole został wybrany w czasie szkolnych wyborów, które odbyły się 29 września 2014r.. Opiekunami Samorządu są w tym roku szkolnym: mgr Aleksandra Janik-Mendel, mgr Zofia Jendryczko i mgr Agata Oracz oraz współpracujące z SU mgr Barbara Kopczyńska Koordynatorka Ligi Międzyklasowej)
We wrześniu każda klasa otrzymała od Samorządu Regulamin Wyborów i zdecydowała, który kandydat będzie reprezentował klasę w wyborach. Kandydaci musieli złożyć pisemą zgodę na kandydowanie oraz uzyskać pozytywną opinię klasy i wychowawcy. Dostarczali także informacje o sobie, które zostaną umieszczone na szkolnej stronie.
W wyniku wyborów do nowego Samorządu Uczniowskiego weszło 10 uczniów. Zgodnie z Regulaminem Wyborów do wybranych uczniów dołączyli rekomendowani przez Opiekunów członkowie poprzedniego SU:Katarzyna Szkopek 3d, Aleksandra Łyko 2d, Karolina Koj 2b.

Na pierwszym zebraniu Prezydium SU w dniu 06.10.2014r. nastąpił podział funkcji i zadań oraz ustalony został plan pracy na ten rok szkolny.

OTO KTO ZNALAZŁ SIĘ W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM W TYM ROKU SZKOLNYM

KATARZYNA SZKOPEK 3D - PRZEWODNICZĄCA

Oto ja...
Mam na imię Katarzyna Szkopek, mam 16 lat, jestem uczennicą klasy 3D. W Samorządzie Uczniowskim działam od pierwszej klasy, jestem przewodniczącą naszego SU. Jestem osobą miłą, koleżeńską i mam nadzieję empatyczną. Lubię czytać książki oglądać filmy, spotykać się z koleżankami. Podejmuję się spraw pozornie nie do załatwienia. ☺W SU działam od 1 klasy.

ALEKSANDRA ŁYKO 2D - Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ - RZECZNIK PRAW UCZNIA

Oto ja...
Mam na imię Ola , w tym roku skończę 15 lat, jestem uczennicą klasy II D. Interesuję się tańcem i uwielbiam pływać. :) Oprócz nauki w szkole uczęszczam na zajęcia języka francuskiego. Od 7 lat tańczę w Zespole Śląskim. W SU działam już 2 rok.

VANESA KRYSTOF 3D - ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ
- SZEF ORGANIZATORÓW

Oto ja...
Hejka ;)Mam na imię Vanesa i mam 15 lat. Chodzę do 3 gimnazjum. 2 lata byłam w samorządzie klasowym, a od pół roku jestem w samorządzie uczniowskim, gdzie pełnię funkcję zastępcy przewodniczącego oraz szefa organizatorów. Od 4 klasy szkoły podstawowej mam świadectwa z czerwonym paskiem. Myślę, że jestem systematyczną, pracowitą i sympatyczną osobą. Chętnie angażuję się w sprawy szkolne. Interesuję się fotografią. Lubię słuchać muzyki i pomagać innym. Od 2 lat chodzę na wolontariat, gdzie świetnie bawię się z małymi dziećmi. Bardzo szybko łapię kontakt z nowo poznanymi ludźmi :)

MARTA ZASADA 2D - RZECZNIK I SEKRETARZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Oto ja...
Mam na imię Marta, w tym roku skończę 15 lat. Na co dzień chodzę do klasy 2D, jest to klasa medialno-artystyczna. Jestem osobą wesołą, odpowiedzialną i zorganizowaną. Bardzo lubię zawierać nowe kontakty. Moim największym zainteresowaniem jest taniec. <3 Teraz osiągnięcia, więc tak w szkole podstawowej byłam na każym konkursie recytatorskim i ortograficznym ;p. Zazwyczaj zdobywałam II miejsce lub wyróżnienie ^^ Przez 6 lat w podstawówce byłam przewodniczącą klasy. Jestem otwarta na Wasze propozycje związane z działaniami SU :)

KAROLINA KOJ 2B - KOORDYNATOR LIGI

Oto ja...
Mam na imię Karolina i jestem uczennicą klasy 2B. W samorządzie uczniowskim pełnię funkcję koordynatora ligi. Wszelkie sprawy/wątpliwości można omówić ze mną na przerwach, chętnie służę pomocą


JULIA HABEL 3A - SKARBNIK

Oto ja...
Jestem Julia, mam 15 lat i uczęszczam do klasy III gimnazjum Do moich zainteresować należy gra w siatkówkę, fotografia oraz nauka języków obcych. Jestem wysoką blondynką, o niebieskich oczach, na mojej twarzy codziennie widnieje szeroki uśmiech. Kiedy zdarzy się, że ktoś ma jakiś problem albo kłopot zawsze staram się mu jak najlepiej pomóc. Jestem człowiekem spokojnym, otwartym i szczerym. Ta szczerość niestety nie zawsze jest odbierana w pozytywny sposób przez drugie osoby. Ja jednak uważam, że każdy powinien być z drugą osobą szczery i powiedzieć jej co myśli w danej sytuacji. Wnoszę pogodny nastrój w moim otoczeniu, razem z przyjaciółmi nie potrafię się nudzić. Zawsze potrafimy znaleźć sobie ciekawe zajęcia. Ale jednak jak każdy człowiek posiadam również wady. Jedną z nich jest niestety lenistwo. Staram się z tym walczyć jak tylko mogę. Najlepiej pomaga mi w tym moja mama i siostra, które pilnują żebym więcej czasu poświęcała nauce oraz trenowaniu. Jestem zabawną i komunikatywną osobą. Myslę, że potrafiłabym zachować się w każdej sytuacji. Wiem, iż aby przetrwać w życiu muszę zdobyć wykształcenie, dlatego nigdy się nie poddaję, zawsze dążę do celu nawet w trudnych sytuacjach. Mam wielu przyjaciół w tym kilku sprawdzonych i myślę, że jestem ogólnie lubiana gdyż na co dzień spotykam się z wieloma gestami sympatii, które staram się odwzajemnić.

NATALIA TRZECIOK 2B - SKARBNIK

Oto ja...
Nazywam się Natalia Trzeciok i chodzę do 2b. W szkolym samorządzie pełnię funkcję skarbnika. Jak każdy w SU jestem otwarta na nowości, chętnie wysłucham waszych pomysłów i spróbuję wprowadzić je w życie wraz z samorządem.MARTYNA KOTOWSKA 2C - ORGANIZATOR

Oto ja...
Cześć! Nazywam się Martyna Kotowska i chodzę do klasy 2c. Jestem dziewczyną bardzo wesołą i uśmiechniętą. Bardzo angażuję się w sprawy, za które się biorę i staram się doprowadzać je zawsze do końca. Moje zainteresowania? Aktualnie tańczę Pole Dance, ale jakiś czas temu tańczyłam jazz, a jeszcze w podstawówce spotkałam się z innymi stylami, oprócz tego zjadam bardzo dużo książek :D. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki, spędzać czas z przyjaciółkami i nie mam czasu na nudę zwłaszcza z nimi. Będąc na zakupach mój wzrok zawsze ląduje przy butach z wysokimi obcasami :D. Mam też zakupową tradycje-lody. Nie ma opcji, żeby jakiś nie zjeść. Brałam udział w wolontariacie w Schronisku dla zwierząt w Chorzowie i w te wakacje również mam taki zamiar.

KAMIL KWAK 1C - ORGANIZATOR

Oto ja...
Mam na imię Kamil Kwak i mam 14 lat,interesuję się muzyką , kuchnią i fotografią. Nie mogę tu obiecywać niestworzonych rzeczy (mniej godzin lekcyjnych, dłuższe przerwy itd.), bo każdy z nas wie, że to niemożliwe. Przede wszystkim chciałbym podtrzymać dobrą atmosferę w szkole, poprzez kontynuowanie imprez szkolnych i wszelkich akcji. Będę starać się realizować głównie Wasze pomysły.PAULINA DULKO 2D-ORGANIZATOR

Oto ja...
Siemanko ! ;D Mam na imię Paulina (Przyjaciele mówią mi Pacia) i chodzę do klasy IId. Mam 14 lat i wielkie ambicje. Charakteryzuje mnie wesołe usposobienie i empatia wobec świata. Kocham zwierzęta ! ;3 Uwielbiam czytać książki siedząc na dużym fotelu, otulona ciepłym kocem z kakao w ręce, relaksować się przy dobrej muzyce, pośmiać się przy odjazdowej komedii, malować, filozofować... Jestem typową duszą artystyczną ^^. Posiadam wiele pomysłów na wypromowanie szkoły i zrobienia z niej naprawdę jeszcze bardziej wyjątkowego miejsca jakim jest. Mam jeszcze wiele asów w rękawie i myślę, że wszystkich zaskoczę swoją pomysłowością. Jestem otwarta na wszystkie Wasze propozycje.

EMILIA ADAMCZYK 3B - ORGANIZATOR

Oto ja...
Nazywam się Emilia Adamczyk. Mam 15 lat i chodzę do klasy 3B. W SU jestem jednym z organizatorów. W wolnym czasie chętnie spotykam się z przyjaciółmi, oglądam filmy i czytam książki. Interesuje się głównie śpiewem i tańcem. Jestem kreatywna, radosna, koleżeńska, pełna energii, pomocna i bardzo ambitna.

PIOTR SZYMCZYK 3B - ORGANIZATOR

Oto ja...
Mam na imię Piotrek. Chodzę do 3B. Interesuję się muzyką, sam trochę rapuję i tworzę muzykę. W pierwszej klasie działałem w samorządzie klasowym i chyba wszyscy byli zadowoleni. Staram się brać udział w konkursach i angażować w życie szkoły, ale nie zawsze wychodzi. Moje hasło: To my tworzymy szkołę, a nie szkoła nas. Po pierwsze trzeba zmienić trochę nastawienie uczniów do szkoły, żeby uczniowie do szkoły przychodzili z uśmiechem. Organizować różne niespodziewane niespodzianki, np. zagadki na lekcjach, kto odpowie poprawnie jest niepytany. Wszystko jest możliwe tylko trzeba chcieć.

WIKTOR TAJNER 2A - ORGANIZATOR

Oto ja...
Ukończyłem ZSS nr 2 w Chorzowie. lubię sporty drużynowe (piłka nożna, koszykówka), ale gram także w szachy . Lubię robić różne ,,fajne' rzeczy, czyli coś ekstremalnego. Jestem bardzo energiczny i czasem niestety bardzo szybko się czymś nudzę.Z historii naszego SU...
Samorząd Uczniowski 2005/2006
Samorząd Uczniowski 2006/2007
Samorząd Uczniowski 2007/2008
Samorząd Uczniowski 2008/2009
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Samorząd Uczniowski 2010/2011
Samorząd Uczniowski 2011/2012
Samorząd Uczniowski 2012/2013
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM