www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Samorząd Uczniowski

2012/2013


Samorząd Uczniowski w naszej szkole został wybrany w czasie szkolnych wyborów, które odbyły się 11 października 2012r.. Opiekunami Samorządu są w tym roku szkolnym:


mgr Aleksandra Janik-Mendel
mgr Karolina Korzyniec
oraz współpracujące z SU
- mgr Barbara Kopczyńska i mgr Agata Oracz (Koordynatorki Ligi Międzyklasowej)

We wrześniu każda klasa otrzymała od opiekunów Samorządu Regulamin Wyborów i zdecydowała, który kandydat będzie reprezentował klasę w wyborach. Jeśli wspólnie nie wybrali kandydata - nikogo nie zgłaszali. Kandydaci musieli złożyć pisemą zgodę na kandydowanie oraz uzyskać pozytywną opinię klasy i wychowawcy. Dostarczali także informacje o sobie, które zostały umieszczone na szkolnej stronie.
W wyniku wyborów do nowego Samorządu Uczniowskiego weszło 9 uczniów. Zgodnie z Regulaminem Wyborów do wybranych uczniów dołączyli rekomendowani przez Opiekunów członkowie poprzedniego SU: Nicole Dudacy 2a, Joanna Smajdor 2a, Marcin Cybułka 2c i Agata Ziebura 2e.

Na pierwszym zebraniu Prezydium SU w dniu 22.10.2012r. nastąpił podział funkcji i zadań oraz ustalony został plan pracy na ten rok szkolny.

OTO KTO ZNALAZŁ SIĘ W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM W TYM ROKU SZKOLNYM

CYBUŁKA MARCIN 2 C- ORGANIZATOR

Oto ja... Cześć. Nazywam się Marcin, chodzę do klasy I C :). Mam 13 lat. Chodziłem do Szkoły Podstawowej nr 21 w Chorzowie. Tam też należałem do Samorządu Uczniowskiego przez 3 lata, dlatego też mam już pewne doświadczenie. Interesuję się przede wszystkim sportem. Lubię także słuchać muzyki oraz oglądać nowości filmowe. Brałem udział w licznych konkursach. Przede wszystkim były to konkursy sportowe, ponieważ to łączy się z moją pasją. Osiągałem skromne sukcesy :) Brałem też udział w konkursach z języka z angielskiego i konkursie "Scrabble".
Co chciałbym zmienić ? Nie mogę tu obiecywać niestworzonych rzeczy (mniej godzin lekcyjnych, dłuższe przerwy itd.), bo każdy z nas wie, że to niemożliwe. Przede wszystkim chciałbym podtrzymać dobrą atmosferę w szkole, poprzez kontynuowanie imprez szkolnych i wszelkich akcji. Jest to już pewna tradycja. Myślę, że można by było zwiększyć liczbę wycieczek szkolnych. Potrzeba tylko minimum inicjatywy i dobrego pomysłu. W Samorządzie Uczniowskim, byłbym po to, żeby pomóc realizować głównie Wasze pomysły. Zawsze można byłoby się do mnie zwrócić, a ja pomógłbym Wasz pomysł wnieść w życie .

DANISZ KAMILA 2 E - organizator

Oto ja... Hej! Nazywam się Kamila Danisz i uczęszczam do klasy IIe.
Zainteresowania? No cóż.. Lubię czytać czasopisma dla „mądrowatych”, książki- kryminały, fantasy, grozy. Uwielbiam też robić zdjęcia (oczywiście innym osobom, gdyż zauważyłam, że gdy ktoś mi robi zdjęcie to wszystko wokół wychodzi przepięknie, a ja psuję urok zdjęcia :C) oraz filozofować ( a o czym filozofuję niech pozostanie mą słodką tajemnicą).
Sukcesy!? Lepiej pomińmy kwestię mych sukcesów ;). Czemu mielibyście zaszczycić mą osobę waszym głosem? Niestety pieniędzy, samochodów, odrzutowców czy krótszych lekcji obiecać NIE MOGĘ, ale gwarantuję, że będę zabiegać o więcej dyskotek, wycieczek i dni tematycznych takich jak „Dni Filmu” czy „Tydzień kolorów”. Resztę moich planów wam nie zdradzę – niech to będzie niespodzianka ;).

DUDACY NICOLE 2 A - z-ca przewodniczącej i RPU- ORGANIZATOR

Oto ja... Cześć..! ; ) Mam na imię Nicole, jestem absolwentką SP13. Aktualnie uczęszczam do naszego gimnazjum ; ) Interesuję się sportem, muzyką, sztuką i fotografią. Jestem osobą sumienną, pracowitą i przyjacielską. Bardzo chciałabym dostać się do SU.. jest to moje małe marzenie..; D Wielką satysfakcję daje mi realizowanie przyjętych celów i mam nadzieję, że uda mi się tego dokonać w SU..;))) To chyba tyle..liczę na wsparcie ! ; * ; )

GACEK ANDRZEJ 3 C - organizator

Oto ja... Cześć nazywam się Andrzej Gacek i chodzę do klasy 3 c. Nie będę obiecywał dłuższych przerw i wakacji, bo wszyscy wiemy, że to niemożliwe :D ale mam wiele świeżych pomysłów, które mógłbym zrealizować w naszej szkole. Chodzę do niej trzeci rok i znam potrzeby uczniów. Jednymi z nich jest na przykład utworzenie stojaków na rowery na terenie szkoły i więcej ławek na korytarzach i wiele innych przydatnych fajnych pomysłów. Jestem otwarty na Wasze propozycje zmian i proszę o Wasze głosy. :D

JÓŹWIAK KAROLINA 3 D - koordynator ligi

Oto ja... Cześć, nazywam się Karolina i chodzę do klasy 3D. Interesuje się żeglarstwem i harcerstwem - uważam że te dwie rzeczy nauczyły mnie odpowiedzialności za to co robię, zaangażowania, pomysłowości. Wszystko co robię, to robię zawsze na 100% swoich możliwości.
Oprócz tego interesuję się językami obcymi – angielskim i francuskim. Gram na gitarze; już trzeci rok chodzę do ogniska muzycznego. Śpiewałam także na zajęciach wokalnych w naszej szkole. Ostatnio moją pasją jest fotografia. Trenuję na kotach – mam w domu dwa.
Uważam że mogę dużo wnieść do życia szkoły, jednak nie będę obiecywała wielkich reform w naszej szkole, ale jak się dostanę do SU to zobaczę, co da się zrobić, by nam – uczniom – żyło się lepiej :D.

JUREK KLAUDIA 2 D - organizator

Oto ja... Cześć!Nazywam się Klaudia Jurek i chodzę do klasy 2 d. Nie będę w to miejsce przelewać mojego CV, bo chyba nie na tym to polega ;D. Jestem z reguły wesolutką dziewczyną, ale z umiarem, bo potrafię zachować się w zależności od sytuacji. Na mojej twarzy raczej gości dobry humor ale jak trzeba poważnieję ... Przyznam się, że czasem lubię sobie porządzić =P. Bardzo angażuję się w sprawy szkoły i klasy, co często zabiera mi cenny dla mnie czas ;D..Jestem osobą pomysłową, sumienną, łatwo nawiązuje kontakty, dąże zawsze do wybranego celu i na pewno jestem osobą zorganizowaną :) Zawsze i tak postawię na swoim! Walczę o rację moich kolegów/koleżanek ;) Oczywiście znajduję też czas na naukę :)
Tak szczerze mówiąc nie mam chyba jakiegos wielkiego zainteresowania.Lubię spędzać czas z moimi przyjacółkami chociażby na plotkowaniu czy na zakupach.Znajduję też czas dla mojego brat Mikołaja (on jest taki sweet!! )Ale moim chyba największym zainteresowaniem i nałogiem są seriale. Kocham je <3
yyy..A więc to chyba najgorsza rubryka ze wszystkich-Osiągniecia :( Ale zaraz coś wymyślę... Przede wszystkim często byłam w Samorzadzie Klasowym,ale w szóstej klasie podsawówki byłam w Samorządzie Szkolnym (to było tylko z głupoty..Ale głupi to zawsze ma szczęście.Więc mi się udało byłam-sekretarzem )Ale moim największym osiągnieciem jest 1 miejsce w miejskim konkursie recytatorskimm,brałam też udział w wielu konkursach ale raczej nigdy nie stanełam na podium :(
Nie będę wprowadzać nieczego nie do zrealizowania.Ale chciałabym utrzymać wszystkie imprezy szkolne a przedewszystkich super kilimat,bez rzadnych nie porozumień :) Ale w szczególności licze na wasze pomysły!!!

KOŚCIUK DOMINIK 2 B - organizator

Oto ja... Cześć. Nazywam się Dominik, chodzę do klasy 2 B :) Mam 14 lat. Chodziłem do Szkoły Podstawowej nr 5 w Chorzowie.
Moje zainteresowania? Hmm... Interesuje się sportem. Bardzo lubię słuchać muzyki oraz oglądać filmy. Brałem udział w niewielu konkursach, ale przynajmniej próbowałem :) Zazwyczaj były to zawody sportowe ale nie tylko. Brałem też udział w konkursach z historii.
Co chciałbym zmienić? Nie mogę obiecać za dużo, a praktycznie nie mogę obiecać nic, ale chciałbym podtrzymać dobrą atmosferę w szkole, poprzez kontynuowanie imprez szkolnych i wszelkich akcji. Myślę, że można by było zwiększyć liczbę wycieczek szkolnych. W Samorządzie Uczniowskim, byłbym po to, żeby pomóc realizować głównie Wasze pomysły. Mam też kilka własnych pomysłów. :)

KOT SZYMON 3 E - organizator

Oto ja... Cześć. Nazywam się Szymon Kot. Nie dostałem listu z Hogwartu, więc chodzę do 3e. Po szkole jestem ministrantem, tańczę taniec towarzyski w sportowym klubie tańca Carmen w Chorzowie. Interesuję się fotografią, podróżami i oczywiście tańcem. Dodatkowo lubię modę, lody w McDonaldzie i przedmioty humanistyczne.
W "zarządzaniu" mam wprawę, byłem przewodniczącym przez dwa lata. Wiem, że nasza szkoła jest już świetna, ale zrobię wszystko, żeby była jeszcze lepsza. Super by było, jeśliby szło pokazać swoje niezwykłe umiejętności w Mam Talent :D, albo talent wokalny w X Factor. Jestem otwarty na Wasze propozycje.
I jak ? .......Simon the Cat

PUCHŁOPEK ANETA 3 F - skarbnik

Oto ja... Nazywam się Aneta Puchłopek i chodzę do 3 klasy f.Jestem osobą otwartą, szczerą i odpowiedzialną. Mam dużo pomysłów, które pragnę zrealizować. Jestem ambitną osobą i lubię czasem rywalizować. Interesuję się muzyką, a śpiewanie jest moim hobby. ;-)
Dotychczas byłam przewodniczącą klasy i w tym roku również nią jestem. Moje zachowanie od pierwszej klasy jest wzorowe i mam zamiar je utrzymać. Moje oceny są dobre i staram się by były jeszcze lepsze.
Startuję w wyborach do samorządu uczniowskiego, ponieważ chcę współorganizować dyskoteki i postrać się by było ich więcej. Pragnę również urządzić niezapomniany komers dla klas trzecich. Poza tym każde pomysły od innych uczniów wysłucham i jeżeli będą realne postaram się je zrealizować w miarę mocich możliwości.

PYTEL OLIWIA 3 F - skarbnik

Oto ja... Oto ja... Hej, nazywam się Oliwia Pytel i uczęszczam do klasy 3 F .Jestem osoba bardzo wesołą , odpowiedzialną ,otwartą i co najważniejsze empatyczną . Moje zainteresowania to szkicowanie , taniec i przede wszystkim jeździectwo. Powodem mojej kandydatury do SU jest bardzo szeroka gama pomysłów do zrealizowania. W klasie pierwszej byłam przewodniczącą mojej klasy . Uczę się dobrze chodź staram się by było jeszcze lepiej i staram się zachęcać do nauki innych. Jestem ambitna dlatego będę się starać realizować Wasze pomysły pozornie nie do zrealizowania , ponieważ chodzi o to by być oryginalnym . Liczę na wasze głosy z góry dziękuje :* :)

SZKOPEK KATARZYNA 1 D - organizator

Oto ja... Cześć, mam na imię Kasia i jestem absolwentką SP 13 w Chorzowie. Jestem osobą odpowiedzialną, systematyczną, wesołą i przyjacielską. Chętnie czytam książki, słucham muzyki, lubię film i teatr. Jestem osobą chętną do współpracy więc z pewnością pomogę w pracach samorządu. Lubię nowe wyzwania, chętnie podejmuję się załatwienia spraw pozornie nie do załatwienia. Liczę na Wasze głosy.

SMAJDOR JOANNA 2 A - z-ca przewodniczącej- ORGANIZATOR

Oto ja... Cześć mam na imię Asia i mam 13 lat. Interesuję się muzyką, śpiewem i grą na gitarze. Przedtem uczęszczałam do szkoły podstawowej nr 13 w Chorzowie. Nie chwaląc się w marcu 2011 roku jako jedna z niewielu osób ze Śląska dostałam się na Ogólnopolski konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Wrocławiu. Po za tym brałam udział jeszcze w wielu konkursach muzycznych w których odnosiłam naprawdę wielkie sukcesy. Myślę, że poradzę sobie w samorządzie uczniowskim mam wiele pomysłów i zapewniam was, że nie pożałujecie, iż oddaliście na mnie głos ;D

ZIEBURA AGATA 1 E- SEKRETARZ SU

Oto ja... Nie będę się rozpisywała, bo jeszcze kogoś zanudzę na śmierć ( a tego chyba nie chcemy :P ). Wiele osób sądzi, że jestem osobą wesołą, ciekawą, ambitną i odpowiedzialną. Może i jestem wesoła, bo z reguły widzę świat w barwnych kolorach, staram się myśleć optymistycznie i często jest ze mną niezły ubaw :D. Czy jestem osobą ciekawą? W pewnym sensie każdy jest ciekawy, więc z pewnością mogę się do osób ciekawych zaliczyć :}. Ambitna... Jakieś tam plany na przyszłość mam, ale żeby odrazu "ambitna" (?), ale chyba muszę się z tym zgodzić - jestem osobą ambitną. Odpowiedzialna. Osoby, które uważały mnie za osobę odpowiedzialną z pewnością już zmieniły zdanie :D. Bywam odpowiedzialna, owszem, jednak najczęściej myślę o niebieskich migdałach i zapominam o pewnych rzeczach... Niezbyt zachęcające, ale prawda! Pomimo mojego marzycielskiego nastawienia bywam śmiertelnie poważa ( :P ) i zawsze walczę o swoje zdanie jak również moich rówieśników/kolegów ze szkoły.

Czym się interesuję? Ogólnie jestem ciekawa bardzo wielu rzeczy. Najbardziej interesuje mnie teatr (!), jazda konna (!) i literatura fantastyczna (!) oraz po części astrologia, mity i historia. Uwielbiam prowadzić dyskusje na najróżniejsze tematy i w podstawówce często takowe prowadziłam z nauczycielami, co po niektórym to jednak nie odpowiadało ]:D .

Moim chyba największym dotychczasowym sukcesem jest trzymanie gęby na kłódkę przez godzinę :}. Do tego dochodzi jeszcze drugi pod względem największych sukcesów - nie kłóciłam się z siostrą przez 4 dni! Oprócz tych niesłychanych osiągnięć (zapomniałam dodać, że jestem BARDZO skromna) mam jeszcze sukcesy w dziedzinie recytacji oraz humanistyki :} Ale bez szaleństw.

Jakie mam pomysły na pracę w SU? Szczerze mówiąc nie mam na razie żadnych -.- . Ponieważ jestem pierwszoklasistą (kociakiem :}) nie całkiem poznałam nową szkołę, ale jest to w moich planach! Na pewno chciałabym podtrzymać wszystkie imprezy jakie są organizowane w dziesiątce i może nawet jakąś stworzyć?

JESTEM OTWARTA NA PROPOZYCJE! :D
I co? rozpisałam się :) .


Z historii naszego SU...

Samorząd Uczniowski 2005/2006
Samorząd Uczniowski 2006/2007
Samorząd Uczniowski 2007/2008
Samorząd Uczniowski 2008/2009
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Samorząd Uczniowski 2010/2011
Samorząd Uczniowski 2011/2012
Aktualny Samorząd Uczniowski 2014/2015
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM