www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski 2011/2012

Samorząd Uczniowski w naszej szkole został wybrany w czasie szkolnych wyborów, które odbyły się 6 października 2011r.. Opiekunami Samorządu są w tym roku szkolnym:


mgr Aleksandra Janik-Mendel
mgr Karolina Korzyniec
oraz współpracująca z SU
- mgr Barbara Kopczyńska (Koordynator Ligi Międzyklasowej)

We wrześniu każda klasa otrzymała od opiekunów Samorządu Regulamin Wyborów i zdecydowała, który kandydat będzie reprezentował klasę w wyborach. Kandydaci musieli złożyć pisemą zgodę na kandydowanie oraz uzyskać pozytywną opinię klasy i wychowawcy. Dostarczali także informacje o sobie, które zostały umieszczone na szkolnej stronie.
W wyniku wyborów do nowego Samorządu Uczniowskiego weszło 11 uczniów (ostatnie miejsce 2 osoby z taką samą ilością głosów). Zgodnie z Regulaminem Wyborów do wybranych uczniów dołączyli rekomendowani przez Opiekunów członkowie poprzedniego SU: Jakub Kalmus 3d, Dawid Wantuch 3e i Kamil Kościelny 3a.

Na pierwszym zebraniu Prezydium SU w dniu 26.10.2011r. nastąpił podział funkcji i zadań oraz ustalono plan pracy na ten rok szkolny.


OTO KTO JEST KIM W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM W TYM ROKU SZKOLNYM

PRZEWODNICZĄCY - Dawid Wantuch III E
ZASTĘPCA (szef organizatorów) - Jakub Kalmus III D
ZASTĘPCA (Rzecznik Praw Ucznia i szef pozostałych)- Paulina Kaniowicz III A
RZECZNIK SU - Dominik Kowol III D
SEKRETARZ SU - Agata Ziebura I E
SKARBNIK - Kamila Gmerczyńska II B
ORGANIZATOR - Marcin Cybułka I C
ORGANIZATOR - Nicole Dudacy I A
ORGANIZATOR - Andrzej Gacek II C
ORGANIZATOR - Krzysztof Krokosz III A
ORGANIZATOR - Agnieszka Pająk III D
ORGANIZATOR - Joanna Smajdor I A
KOORDYNATOR AKCJI SPOŁECZNYCH - Karolina Witkowska III D
KOORDYNATOR LIGI - Kamil Kościelny III A


WANTUCH DAWID 2 E- PRZEWODNICZĄCY SZKOŁY

Oto ja... Cześć.Nazywam się Dawid, pochodzę z klasy trzeciej E :). Jestem miły, uprzejmy, pomysłowy, chętnie udzielam pomocy ;), więc i do samorządu się nadaję.;)
Interesuję się muzyką POP-ROCK, tańcem i językami obcymi. Swoją przyszłość chciałbym związać z tymi właśnie zainteresowaniami ;D
Nagrody...Wyróżnienia..?! głównie teatralne, ale z muzyki też coś by się znalazło. Jestem w SU drugi rok. Uczęszczam na kółko teatralne.
Mam wiele pomysłów związanych z naszą szkołą, zapewniam Was, że są SUPER!! i że sobie poradzę;D

KALMUS JAKUB 3 D- ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO

Oto ja... Siema, Wszystkim! Teraz powiem coś o sobie!
Jakub Kalmus mam na imię i znów coś dopowiem.
Rymy sypnę, bo publikę mam ja zgraną.
Dziesiątkowcy, ludzie którzy posiadają:
Umiar, pieniądze no i dobrą wolę
Jednak nade wszystko chwalą se porządek
Co ja lubię? To pytanie jest skomplikowane:
Koszykówkę, piłkę nożną no i dyskotekowanie
Fireshow uprawiam oraz tańczę w wolnych chwilach
Mili państwo pokazuje to na dyskach
Sukcesy? Nigdy nad tym nie myślałem.
Na zielonej najsilniejszym zostałem piratem.
O sukcesach już skończyłem, bo tyle już starcza
Mam was tym zachęcić, no a nie odstraszać
Pomysły na szkołę też się gdzieś tam znajdą
Dużo imprez, mało pracy to podstawa każdej klasy
Będę kończył, bo zanudzę was na śmierć
Jeszcze hasło i możecie pójść coś zjeść.
Tak myślałem i myślałem nad tym jednym porzekadłem
W końcu odnalazłem i z siebie wykradłem
Hasło proste, które budzi w sercu płomień
Ręcę w górę, książki w dół niechaj każdy coś opowie!

KANIOWICZ PAULINA 3 A- ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO

Oto ja... Nazywam się Paulina Kaniowicz, choć w szkole jestem rozpoznawana bardziej jako Kania. Mam 15 lat i chodzę do klasy 3a . Moim hobby jest taniec pod każdą postacią. Obecnie trenuję taniec towarzyski ale tańczyłam w szkole baletowej oraz w zespole tańca indyjskiego. Jako tancerka postaram się, by było więcej dyskotek, a przynajmniej by te zaplanowane się odbywały. Jestem zorganizowana i na wiele spraw patrzę z różnych perspektyw. Patrząc na moje dokonania dla klasy to myślę, że taka osoba jak ja, bardzo przyda się w samorządzie. Nie będę obiecywała wielkich reform w naszej szkole, ale jak się dostanę do SU to zobaczę, co da się zrobić, by nam - uczniom - żyło się lepiej. :).

KOWOL DOMINIK 3 D- RZECZNIK SU

Oto ja... Cześć, jestem Dominik Kowol (ale możecie mówić mi Boguś) i mam 15 lat ( póki co). Chodzę do klasy 3D. Tegoroczny dobry humor i chęć zrobienia czegoś nowego popchnęły mnie do kandydowania do Samorządu Uczniowskiego. Nie mogę Wam zaoferować przystojnej mordki i wyczesanej czupryny, ale mogę wam zaoferować pomoc. Jestem pogodny (przynajmniej się staram) i mam zamiar prowadzić politykę w naszym gimnazjum wraz z całą społecznością uczniowską. Wszyscy będą mieli wkład w życie szkoły, a każdy Wasz pomysł zostanie wysłuchany i postaram się go zrealizować najlepiej jak tylko mogę. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby żyło się lepiej.
Jeśli doczytałeś do tego momentu, to znaczy, że chcesz wiedzieć, na kogo głosujesz, więc w kilku punktach postaram się określić swoją osobowość.
1. wesoły
2. otwarty
3. lubi czytać książki
4. nałogowy komputerowiec
5. bierny muzyk
6. leniwy
Głos na mnie, to głos na Was.

ZIEBURA AGATA 1 E- SEKRETARZ SU

Oto ja... Nie będę się rozpisywała, bo jeszcze kogoś zanudzę na śmierć ( a tego chyba nie chcemy :P ). Wiele osób sądzi, że jestem osobą wesołą, ciekawą, ambitną i odpowiedzialną. Może i jestem wesoła, bo z reguły widzę świat w barwnych kolorach, staram się myśleć optymistycznie i często jest ze mną niezły ubaw :D. Czy jestem osobą ciekawą? W pewnym sensie każdy jest ciekawy, więc z pewnością mogę się do osób ciekawych zaliczyć :}. Ambitna... Jakieś tam plany na przyszłość mam, ale żeby odrazu "ambitna" (?), ale chyba muszę się z tym zgodzić - jestem osobą ambitną. Odpowiedzialna. Osoby, które uważały mnie za osobę odpowiedzialną z pewnością już zmieniły zdanie :D. Bywam odpowiedzialna, owszem, jednak najczęściej myślę o niebieskich migdałach i zapominam o pewnych rzeczach... Niezbyt zachęcające, ale prawda! Pomimo mojego marzycielskiego nastawienia bywam śmiertelnie poważa ( :P ) i zawsze walczę o swoje zdanie jak również moich rówieśników/kolegów ze szkoły.

Czym się interesuję? Ogólnie jestem ciekawa bardzo wielu rzeczy. Najbardziej interesuje mnie teatr (!), jazda konna (!) i literatura fantastyczna (!) oraz po części astrologia, mity i historia. Uwielbiam prowadzić dyskusje na najróżniejsze tematy i w podstawówce często takowe prowadziłam z nauczycielami, co po niektórym to jednak nie odpowiadało ]:D .

Moim chyba największym dotychczasowym sukcesem jest trzymanie gęby na kłódkę przez godzinę :}. Do tego dochodzi jeszcze drugi pod względem największych sukcesów - nie kłóciłam się z siostrą przez 4 dni! Oprócz tych niesłychanych osiągnięć (zapomniałam dodać, że jestem BARDZO skromna) mam jeszcze sukcesy w dziedzinie recytacji oraz humanistyki :} Ale bez szaleństw.

Jakie mam pomysły na pracę w SU? Szczerze mówiąc nie mam na razie żadnych -.- . Ponieważ jestem pierwszoklasistą (kociakiem :}) nie całkiem poznałam nową szkołę, ale jest to w moich planach! Na pewno chciałabym podtrzymać wszystkie imprezy jakie są organizowane w dziesiątce i może nawet jakąś stworzyć?

JESTEM OTWARTA NA PROPOZYCJE! :D
I co? rozpisałam się :) .

GMERCZYŃSKA KAMILA 2 B- SKARBNIK

Oto ja... Nazywam się Kamila Gmerczyńska, chodzę do klasy IIB. Bardzo lubię spędzać czas z przyjaciółkami i śmiać się z byle powodu. Lubię zakupy i malowanie paznokci. Dla zajęcia i spędzenia ciekawie czasu nagrywam ze znajomymi filmiki na YouTube. Sądzę, że nie byłabym w stanie zrealizować wszystkich moich pomysłów, ale pomyślałam nad realnymi i wybrałam dwa z nich. Po pierwsze chciałabym więcej interesujących wycieczek, a po drugie więcej dni tematycznych takich jak w zeszłym roku na przykład z tygodniem filmowym.

CYBUŁKA MARCIN 1 C- ORGANIZATOR

Oto ja... Cześć. Nazywam się Marcin, chodzę do klasy I C :). Mam 13 lat. Chodziłem do Szkoły Podstawowej nr 21 w Chorzowie. Tam też należałem do Samorządu Uczniowskiego przez 3 lata, dlatego też mam już pewne doświadczenie. Interesuję się przede wszystkim sportem. Lubię także słuchać muzyki oraz oglądać nowości filmowe. Brałem udział w licznych konkursach. Przede wszystkim były to konkursy sportowe, ponieważ to łączy się z moją pasją. Osiągałem skromne sukcesy :) Brałem też udział w konkursach z języka z angielskiego i konkursie "Scrabble".
Co chciałbym zmienić ? Nie mogę tu obiecywać niestworzonych rzeczy (mniej godzin lekcyjnych, dłuższe przerwy itd.), bo każdy z nas wie, że to niemożliwe. Przede wszystkim chciałbym podtrzymać dobrą atmosferę w szkole, poprzez kontynuowanie imprez szkolnych i wszelkich akcji. Jest to już pewna tradycja. Myślę, że można by było zwiększyć liczbę wycieczek szkolnych. Potrzeba tylko minimum inicjatywy i dobrego pomysłu. W Samorządzie Uczniowskim, byłbym po to, żeby pomóc realizować głównie Wasze pomysły. Zawsze można byłoby się do mnie zwrócić, a ja pomógłbym Wasz pomysł wnieść w życie .

DUDACY NICOLE 1 A- ORGANIZATOR

Oto ja... Cześć..! ; ) Mam na imię Nicole, jestem absolwentką SP13. Aktualnie uczęszczam do naszego gimnazjum ; ) Interesuję się sportem, muzyką, sztuką i fotografią. Jestem osobą sumienną, pracowitą i przyjacielską. Bardzo chciałabym dostać się do SU.. jest to moje małe marzenie..; D Wielką satysfakcję daje mi realizowanie przyjętych celów i mam nadzieję, że uda mi się tego dokonać w SU..;))) To chyba tyle..liczę na wsparcie ! ; * ; )

GACEK ANDRZEJ 2 C- ORGANIZATOR

Oto ja... Cześć nazywam się Andrzej Gacek i chodzę do klasy 2 c. Nie będę obiecywał dłuższych przerw i wakacji, bo wszyscy wiemy, że to niemożliwe :D ale mam wiele świeżych pomysłów, które mógłbym zrealizować w naszej szkole. Chodzę do niej drugi rok i znam potrzeby uczniów. Jednymi z nich jest na przykład utworzenie stojaków na rowery na terenie szkoły i więcej ławek na korytarzach i wiele innych przydatnych fajnych pomysłów. Jestem otwarty na Wasze propozycje zmian i proszę o Wasze głosy. :D
"Jeśli na mnie zagłosujesz , głosu nie zmarnujesz "

KROKOSZ KRZYSZTOF 3 A- ORGANIZATOR

Oto ja... Cześć. Jestem Krzysiu mam 14 lat i chodzę do klasy 3a. Do swoich osiągnięć mógłbym zaliczyć wiele rzeczy, ale nie lubię się chwalić :D Do zainteresowań zaliczam głównie gitarę, ale interesuję się również tańcem towarzyskim. Do szkoły chciał bym wnieść wiele poprawek. Chciałbym zorganizować więcej atrakcji w szkole i różnych rzeczy. Więcej już nie będę Wam zdradzał, bo wolę Wam zrobić niespodziankę. MOim hasłem wyborczym jest:
"Dajmy przyszłość naszej szkole"

PAJĄK AGNIESZKA 3 D- ORGANIZATOR

Oto ja... Cześć! Nazywam się Agnieszka Pająk. Mam 15 lat i uczęszczam do klasy 3D. Jestem bardzo pracowitą, sumienną i solidną osobą. Zawsze można na mnie liczyć, jestem chętna do pomocy. Moim największym zamiłowaniem jest taniec – poświęcam mu wiele czasu.. Lubię słuchać muzyki, malować, spacerować i … jeść (choć osoby, które mnie nie znają często temu zaprzeczają). Sądzę, że sprawdziłabym się w szkolnym SU, gdyż jestem odpowiedzialna i w pełni oddaję się temu co robię ;) Jestem gotowa przyjąć „na klatę” obowiązki, które zostałyby mi przydzielone w samorządzie. Uważam, że najlepiej w takich rzeczach sprawują się osoby, które już i tak wiele robią, a mogą robić jeszcze więcej.. Oddanie i odrobina zamiłowania do tego, co się robi jest bardzo potrzebna :).

SMAJDOR JOANNA 1 A- ORGANIZATOR

Oto ja... Cześć mam na imię Asia i mam 13 lat. Interesuję się muzyką, śpiewem i grą na gitarze. Przedtem uczęszczałam do szkoły podstawowej nr 13 w Chorzowie. Nie chwaląc się w marcu 2011 roku jako jedna z niewielu osób ze Śląska dostałam się na Ogólnopolski konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Wrocławiu. Po za tym brałam udział jeszcze w wielu konkursach muzycznych w których odnosiłam naprawdę wielkie sukcesy. Myślę, że poradzę sobie w samorządzie uczniowskim mam wiele pomysłów i zapewniam was, że nie pożałujecie, iż oddaliście na mnie głos ;D

WITKOWSKA KAROLINA 3 D- KOORDYNATOR AKCJI SPOŁECZNYCH

Oto ja... Cześć ;) Nazywam się Karolina i chodzę do klasy 3D ;) Coś o sobie ? Jestem pozytywnie zakręconą optymistką pełną pomysłów na umilenie czasu w szkole ;) Osobiście lubię chodzić do szkoły jednak są dni kiedy tak jak większości z Nas nic mi się nie chce, nudzę się i mam ochotę zrobić coś ciekawego ;) Nie lubię siedzieć w miejscu, więc chodzę na różne zajęcia dodatkowe, przeraża mnie monotonia dlatego chcę poszerzyć zakres imprez w naszej szkole. Interesuję się modą, tańcem, muzyką, fotografią i rysowaniem. Należę do Szkolnego Wolontariatu i wolontariatu w MDKu. Jestem ambitna i pracowita, jeśli mi na czymś zależy nie odpuszczam tak łatwo. Jestem w trzeciej klasie więc wiem na co możemy sobie pozwolić a na co nie ;) Oczywiście sprawdziany i kartkówki będą, bo po to chodzimy do szkoły a ja jestem od tego żeby oprócz nauki pojawiło się więcej zabawy ;) Do wystartowania w wyborach namówiły mnie koleżanki i Pani Ola Janik ;) Chciałabym pomóc każdemu kto ma najmniejszy problem więc będziecie mogli się do mnie zwracać, jestem też otwarta na Wasze propozycje co do zabaw szkolnych ;) Wybór należy do Was, wybierajcie kogoś kreatywnego i kogoś komu można powierzyć Nasz los w tej szkole ;)


KOŚCIELNY KAMIL 3 A- KOORDYNATOR LIGI MIĘDZYKLASOWEJ

Oto ja... Cześć, nazywam się Kamil Kościelny ( dla przyjaciół kości ) i chodzę do klasy 3a.Interesuję się sportem i uczęszczam do klubu koszykarskiego BASKET.
Chcecie znać moje osiągnięcia? Hmm.. Niech pomyślę. Osiągnięcia 2 pływackie: jedno srebro, drugie brąz, 4 miejsce w Chorzowie w zawodach koszykarskich, ale to jeszcze stare dzieje z podstawówki. Teraz osiągnięcia mam głównie z klubu.Lubię też języki obce, na konkursy ciągle chodzę, dobre miejsca wciąż zajmuję. Interesuje mnie też aktorstwo, na kółko teatralne w naszej szkole uczęszczam i do chodzenia na nie zachęcam. Uczęszczam na zajęcia projektu szkolnego i staram się dużo udzielać w szkole. Gram na gitarze, a moim ulubionym zajęcięm jest ekstremalna jazda na rolkach wyczynowych znana również jako "AGRESSIVE INLINE SKATING". W przyszłości chciałbym zostać koszykarzem, lecz jeśli moje plany nie wypalą, pójdę na oceanografię lub gastronomię. Okej już Wam chyba dość o sobie powiedziałem ,więc teraz co chce wprowadzić:Z historii naszego SU...

Samorząd Uczniowski 2005/2006
Samorząd Uczniowski 2006/2007
Samorząd Uczniowski 2007/2008
Samorząd Uczniowski 2008/2009
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Samorząd Uczniowski 2010/2011
Samorząd Uczniowski 2012/2013
Aktualny Samorząd Uczniowski 2014/2015
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM