www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski 2010/2011

Samorząd Uczniowski w naszej szkole został wybrany w czasie szkolnych wyborów, które odbyły się 7 października 2010r.. Opiekunami Samorządu są w tym roku szkolnym:


mgr Karolina Korzyniec
mgr Agata Molek
mgr Agnieszka Zasada
oraz współpracująca z SU
- mgr Barbara Kopczyńska (Koordynator Ligi Międzyklasowej)

We wrześniu każda klasa otrzymała od opiekunów Samorządu Regulamin Wyborów i zdecydowała, który kandydat reprezentował klasę w wyborach. Kandydaci musieli złożyć pisemą zgodę na kandydowanie oraz uzyskać pozytywną opinię klasy i wychowawcy. Dostarczali także informacje o sobie, które zostały umieszczone na szkolnej stronie.
W wyniku wyborów do nowego Samorządu Uczniowskiego weszło dziewięcioro uczniów. Zgodnie z Regulaminem Wyborów do wybranych uczniów dołączyli rekomendowani przez Opiekunów członkowie poprzedniego SU: Agata Tomas 3d, Amanda Polaczkiewicz 3a, Dominika Bremer 3d i Karolina Szandar 2f.

Na pierwszym zebraniu 13-osobowego Prezydium SU w dniu 11.10.2008r. nastąpił podział funkcji i zadań oraz ustalono plan pracy na ten rok szkolny.


OTO KTO JEST KIM W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM

PRZEWODNICZĄCA - Amanda Polaczkiewicz III D
ZASTĘPCA - Agata Tomas III D
ZASTĘPCA - Dominika Bremer III D
RZECZNIK SU - Jakub Kalmus II D
RZECZNIK PRAW UCZNIA - Adrian Przyczyna II A
SKARBNIK - Karolina Szandar II F
SKARBNIK - Łucja Sęk I B
DEKORATORKA - Nicoletta Dragon III F
DEKORATORKA - Magda Bremer III D
ORGANIZATOR - Jarosław Frei II F
ORGANIZATOR - Kamil Kościelny II A
KOORDYNATOR LIGI - Joanna Gwiozda III E
KOORDYNATOR LIGI - Dawid Wantuch II E

(dołączył 23.11.2010)
KOORDYNATOR LIGI - Krzysztof Zemła III B
(rezygnacja 22.11.2010)


AMANDA POLACZKIEWICZ 2 A- PRZEWODNICZĄCA SZKOŁY

><b><FONT COLOR=Oto ja... Hej, nazywam się Amanda Polaczkiewicz i uczęszczam do klasy III a ;) Jestem osobą ambitną, energiczną i bardzo wesołą. Moją największą pasją jest fotografia. Poza tym interesuję się również podróżami i tańcem. Uwielbiam czytać książki które zazwyczaj doprowadzają mnie do łez (lub śmiechu) ;) Bardzo chciałabym, aby w naszej szkole zawsze była miła i radosna atmosfera, pomimo wielu sprawdzianów i kartkówek ;)
Moje sukcesy: Zajęłam, wraz z klasą, pierwsze miejsce w konkursie ‘mój teatr’, a niedawno II miejsce w konkursie fotograficznym ‘moje wakacje’. Chciałam się również (skromnie) pochwalić iż w szkole podstawowej byłam przewodniczącą szkoły, co może zachęci Was do głosowania na mnie ;)
Szkoła to MY, a nie BUDYNEK. To my tworzymy tu atmosferę ;)

AGATA TOMAS 3 D- ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ

Oto ja... Cześć, jestem Agata mam 15 lat, jestem absolwentką SP13 w Chorzowie. Lubię sport, jeżdżę na nartach i chętnie gram w siatkówkę. Lubię tańczyć i chodzić po górach. Nie cierpię nudy, dlatego należę do wielu kół zainteresowań i chętnie uczęszczam na zajęcia do MDK, gdzie działam w samorządzie. Należę do ZHP i jestem przyboczną 13Chgz.
Fajnie by było, gdyby nasza szkoła dostarczała nam dużo rozrywki, bo samą nauką nie da się żyć. A gdy w szkole będziemy się dobrze bawić, to chętnie będziemy do niej chodzić :).
„ Nauka to nie wszystko, potrzebujemy rozrywki i zabawy!”

DOMINIKA BREMER 3 D- ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ

Oto ja... Chodzę do klasy 3d. Poza szkołą trenuję piłkę nożną i pływanie (ale nie pływam szybko), chodzę na kółko plastyczne, mam dodatkowy francuski i angielski. Kiedyś trenowałam jeszcze piłkę ręczną. Lubię rysować, bardzo lubię sport. W szkole chodzę na kółko plastyczne, zajęcia o ekonomii z WOS-u i chcialabym się zapisać na kółko filmowe i jakiś SKS. Bardzo lubię spędzać czas z przyjaciółmi. Lubię rozrywkę. Jako członek SU chciałabym wprowadzić dużo różnych konkursów (sportowych, plastycznych).

KALMUS JAKUB 2 D- RZECZNIK SU

Oto ja... Siema, Wszystkim! Teraz powiem coś o sobie!
Jakub Kalmus mam na imię i znów coś dopowiem.
Rymy sypnę, bo publikę mam ja zgraną.
Dziesiątkowcy, ludzie którzy posiadają:
Umiar, pieniądze no i dobrą wolę
Jednak nade wszystko chwalą se porządek
Co ja lubię? To pytanie jest skomplikowane:
Koszykówkę, piłkę nożną no i dyskotekowanie
Fireshow uprawiam oraz tańczę w wolnych chwilach
Mili państwo pokazuje to na dyskach
Sukcesy? Nigdy nad tym nie myślałem.
Na zielonej najsilniejszym zostałem piratem.
O sukcesach już skończyłem, bo tyle już starcza
Mam was tym zachęcić, no a nie odstraszać
Pomysły na szkołę też się gdzieś tam znajdą
Dużo imprez, mało pracy to podstawa każdej klasy
Będę kończył, bo zanudzę was na śmierć
Jeszcze hasło i możecie pójść coś zjeść.
Tak myślałem i myślałem nad tym jednym porzekadłem
W końcu odnalazłem i z siebie wykradłem
Hasło proste, które budzi w sercu płomień
Ręcę w górę, książki w dół niechaj każdy coś opowie!

PRZYCZYNA ADRIAN 2 A- RZECZNIK PRAW UCZNIA

Oto ja... Nazywam się Adrian Przyczyna i chodzę do klasy 2A. Startuję do SU, ponieważ lubię w życiu wyzwania, a kandydatura do SU niewątpliwie jest wielkim wyzwaniem. W przyszłości chciałbym zająć się gastronomią.
Moje zainteresowania: Moją główną pasją jest żeglarstwo, uczęszczam też na zbiórki harcerskie do 50 Harcerskiej Drużyny Wodnej i jestem ministrantem. Interesuje mnie też biologia oraz uwielbiam czytać książki. Wolny czas spędzam przy płótnie i pędzlach.
Hasło wyborcze: Ciężką naukę trzeba przeplatać zabawą i rozrywką.
Plany do pracy w SU:
1.Chciałbym kontynuować wszystkie imprezy które były organizowane, ale obiecuje że będzie więcej ciekawych imprez.
2. Chciałbym bardziej rozwinąć prace wolontariatu. ( zbiórki pieniędzy , jedzenia, korków itp.)

KAROLINA SZANDAR 2 F- SKARBNIK

Oto ja... Cześć! Mam na imię Karolina i mam 14 lat. Mam wiele zainteresowań, ale moją pasją jest taniec. Obecnie tańczę Hip Hop w Chorzowskim Centrum Kultury. Interesuję się także muzyką, modą oraz sportem, miedzy innymi: piłką nożną, piłką ręczną, siatkówką i pływaniem. Klasa powiedziała mi, że nadaję się na przewodniczącą szkoły, dlatego spróbowałam, może uda mi się, zostać kimś kto jest w samorządzie, bynajmniej mam taką nadzieję. Postaram się organizować wiele dyskotek i innych zabaw, jeżeli będziecie mieć jakieś pytania, sprawy lub problemy, zawsze będziecie mogli ze mną porozmawiać na każdy temat.

ŁUCJA SĘK 1 B- SKARBNIK

Oto ja... Chodzę do klasy 1b, urodziłam się 15-06-1997. Moją pasją jest taniec oraz lubę słuchać muzyki i dobrze się przy niej bawić oraz zarażać entuzjazmem innych ludzi. W czwartej klasie szkoły podstawowej byłam zastępcą przewodniczącego klasy.(2007/2008).
Chciałabym jeszcze bardziej urozmaicić życie kulturalne szkoły oraz organizować więcej konkursów nie związanych z przedmiotami ścisłymi.

DRAGON NICOLETTA 3 F- DEKORATORKA

Oto ja... Mam na imię Nicoletta i uczęszczam do klasy 3F. Znajomi mówią na mnie Nici ;) Interesuję się aktorstwem, tańcem, fotografią noo można by było długo wymieniać xP Przyznam, że lubię się uczyć ;D Moimi ulubionymi przedmiotami w szkole jest: historia i język angielski. Mam wiele marzeń i wytrwale dążę do wytyczonych sobie celów :) Czasem jak to mówią " po trupach do celu". ;] Nie będę za dużo o sobie opisywać, po prostu trzeba mnie poznać xP!
Pomysły na moją pracę w SU: Hm... Nie będę raczej opisywać rzeczy, niemożliwych do zrealizowania. Uważam, że uczęszczający 3 rok do "dziesiątki" będę się nadawać do samorządu. Postaram się wprowadzić parę nowych pomysłów. Z chęcią także wysłucham Waszych propozycji. Liczę na Wasze głosy ;))! Zakreślając "X" przy moim nazwisku na karcie do głosowania, na pewno się nie zawidziecie :)
BREMER MAGDA 3 D- DEKORATORKA

Oto ja... Mam 15 lat i chodzę do klasy III d, mam siostrę Dominikę, która chodzi ze mną do klasy a ponadto jest członkiem SU. Lubię rysować postacie z koimiksów, i chce z tym związać moją przyłość, lubię też słuchac muzyki,a moje ulubione zespoły to: the killers, the betles i Queen.
Hmm... nie mam za wiele sukcesów, ale jakieś się tam znajdą, np. 3 miejsce w międzyszkolnych zawodach z piłki nożnejwyrółznienia z konkursów plastycznych (ale to jeszcze w podstawówce :)) i to by było chyba tyle, trochę mało, ale zawsze coś :D.
Moje hasło to : YES WE CAN!!! Moja działalność w SU bedzie polegała na tym, że będę dążyć do tego, by nasza szkoła nie była tylko nudną szkołą, tylko miejscem do którego będziecie chcieli przychodzić, może to brzmi troch banalnie, ale nie będę pisać bzdur typu: zero sprawdzianółw, zero pał itp, itd.
Tak wiec, drodzy uczniowie czas wybrać, głosuj na Magdę Bremer!!!

FREI JAROSŁAW 2 F- ORGANIZATOR

Oto ja... Witam. Nazywam się Jarek Frei, 1 listopada będę miał czternaste urodziny, które spędzę z rodziną w domu. Mam jak na chłopaka dość długie włosy koloru brązowego. Jestem średniej wysokości i szczupłej budowy ciała. Chodzę do naszego gimnazjum z czego jestem bardzo zadowolony, bo poznałem wielu nowych przyjaciół i zacząłem się więcej uczyć, bo miło jest powiedzieć, że należę do tak renomowanej szkoły.
Interesuję się kulturą Japonii, która bardzo mnie pociąga, zachowanie ludzi i dobre jedzenie, które też mi się podoba w tym kraju. Chodzę na Karate oraz Shinkendo są to japońskie sztuki walki. W przyszłości chciałbym wyjechać właśnie do tego kraju i tam zamieszkać. Jeśli chodzi o przedmioty szkolne to biologia, geografia, historia, chemia, matematyka są to kierunki, których chciałbym "użyć" w przyszłość do swojej pracy, aby ją umilić. Sport jest również bardzo mile widziany, piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna oraz bieganie. Czytanie? Czemu nie. Bardzo lubię od czasu do czasu przeczytać kilka książek, powieści fantasy lub przygodowych. Ostatnio zacząłem czytać sagę „wiedźmina” Jana Sapkowskiego, która bardzo mi się spodobała, tak bardzo, że postanowiłem napisać swoje opowiadanie, które jest w trakcie pisania. Podczas wolnego czasu uczę się grać na gitarze i jeżdżę na deskorolce jeśli jest odpowiednia pogoda do tego. W wakacje wyjeżdżam na obozy do polski lub też za granicę. Lubię od czasu do czasu wypocząć od rodziców, domu i obowiązków co nie znaczy, że nie lubię rodziny ani domu oczywiście, tylko bawienie się z przyjaciółmi bez rodziców jest jakby, to określić, zabawniejsze. Wracając do tematu nauki w przyszłości zamierzam pójść do liceum o kierunku biologiczno – chemicznym. Późniejsze studia? Możliwe, że medycyna lub weterynaria, lecz zostając geografem i podróżując po całym świecie też nie było by źle, co bardzo chciałbym zrobić. Jeśli bym był na takiej wyprawie na pewno chciałbym spotkać białe lwy, gepardy, lamparty i oczywiście króla lwa oraz poznać bezkresne sawanny zamieszkujące przez dzikie zwierzęta. Pisanie opowiadań też bardzo mi umila czas, pomaga mi to przelać moją wyobraźnię na kartkę, a rysowanie mi nie wychodzi wspaniale więc pozostanę przy pisaniu mojego wyimaginowanego świata. Bardzo bym się cieszył jeśli komuś spodobała by się moja opowieść i zaistniała na sklepowych półkach, lecz na razie na to nie liczę, ale nie poddaję się i zacznę pisać na nowo. Może w jakimś konkursie mnie docenią, mam nadzieję. Taki jestem, tak myślę i to mnie cieszy; w tym czuję się jak ryba w wodzie. Dziękuję i proszę o Wasze głosy.

KOŚCIELNY KAMIL 2 A- ORGANIZATOR

Oto ja... Cześć, nazywam się Kamil Kościelny ( dla przyjaciół kości ) i chodzę do klasy 2a.Interesuję się sportem i uczęszczam do klubu koszykarskiego BASKET.
Chcecie znać moje osiągnięcia? Hmm.. Niech pomyślę. Osiągniecia 2 pływackie: jedno srebro, drugie brąz, 4 miejsce w Chorzowie w zawodach koszykarskich, ale to jeszcze stare dzieje z podstawówki. Teraz osiągnięcia mam głównie z klubu.Lubię też języki obce, na konkursy ciągle chodzę, dobre miejsca wciąż zajmuję. Interesuje mnie też aktorstwo, na kółko teatralne w naszej szkole uczęszczam i do chodzenia na nie zachęcam. Uczęszczam na zajęcia projektu szkolnego i staram się dużo udzielać w szkole. Gram na gitarze, a moim ulubionym zajęcięm jest ekstremalna jazda na rolkach wyczynowych znana również jako "AGRESSIVE INLINE SKATING". W przyszłości chciałbym zostać koszykarzem, lecz jeśli moje plany nie wypalą, pójdę na oceanografię lub gastronomię. Okej już Wam chyba dość o sobie powiedziałem ,więc teraz co chce wprowadzić:
Chcę wprowadzić radiowęzeł, chociaż wiem, że to mało prawdopodobne w realizacji, ale zawsze warto spróbować! Wprowadzę też więcej wycieczek, dyskotek, turniejów między klasowych nie tylko z piłki nożnej, ale również z wielu innych dziedzin sportowych, wiele zabaw i w ogóle. Bede otwarty rówież na wasze pomysły, prośby i problemy.
Głosujcie na mnie, a nie pożałujecie. Bo kto na mnie nie głosuje,ten smaku radości nie zasmakuje.

GWIOZDA JOANNA 3 E- KOORDYNATOR LIGI

Oto ja... Nie chcę obiecywać złotych gór czy ciągłych wakacji, bo i tak wszyscy wiedzą, że tego nie będzie. ;)) Jestem w tej szkole juz trzeci rok i myślę, że wiem mniej więcej jakie zmiany potrzebne są w naszej szkole. Mam kilka swieżych pomysłów, które byłyby warte zrealizowania, ale nie bedę ich teraz wymieniać. Nie chcę się tu bardzo rozpisywać, bo i tak mało kto z was to przeczyta, powiem tylko tyle, to kto będzie w samorządzie zależy wyłącznie od was, postarajcie się zagłosować tak, abyście tej decyzji później nie żałowali. ;)

WANTUCH DAWID 2 E- KOORDYNATOR LIGI

Oto ja... Cześć.Nazywam się Dawid, pochodzę z klasy drugiej E :). Jestem miły, uprzejmy, pomysłowy, chętnie udzielam pomocy ;), więc i do samorządu się nadaję.;)
Interesuję się muzyką POP-ROCK, tańcem i językami obcymi. Swoją przyszłość chciałbym związać z tymi właśnie zainteresowaniami ;D
Nagrody...Wyróżnienia..?! głównie teatralne, ale z muzyki też coś by się znalazło. Teraz sam jestem organizatorem i prowadzącym nasze kółko teatralne ;D.
Mam wiele pomysłów związanych z naszą szkołą, ale jakie one są, dowiecie się dopiero, jak mnie wybierzecie.Zapewniam Was, że są SUPER!! i że sobie poradzę;D


Z historii naszego SU...

Samorząd Uczniowski 2005/2006
Samorząd Uczniowski 2006/2007
Samorząd Uczniowski 2007/2008
Samorząd Uczniowski 2008/2009
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Samorząd Uczniowski 2011/2012
Samorząd Uczniowski 2012/2013
Aktualny Samorząd Uczniowski 2014/2015
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM