www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski 2009/2010

Samorząd Uczniowski w naszej szkole został wybrany w czasie szkolnych wyborów, które odbyły się 7 października 2009r.. Opiekunami Samorządu są:


mgr Aleksandra Janik-Mendel
mgr Agata Oracz
oraz współpracująca z SU
- mgr Barbara Kopczyńska (Koordynator Ligi Międzyklasowej)

We wrześniu każda klasa otrzymała od opiekunów Samorządu Regulamin Wyborów i zdecydowała, który kandydat reprezentował klasę w wyborach. Kandydaci musieli złożyć pisemą zgodę na kandydowanie oraz uzyskać pozytywną opinię klasy i wychowawcy. Dostarczali także informacje o sobie, które zostały umieszczone na szkolnej stronie. Przeprowadzony został także przedwyborczy sondaż.
W wyniku wyborów do nowego Samorządu Uczniowskiego weszło dziesięcioro uczniów. Zgodnie z Regulaminem Wyborów do wybranych uczniów dołączyli rekomendowani przez Opiekunów członkowie poprzedniego SU: Agata Tomas 2d, Magdalena Duda 3c, Paweł Pielorz 3d i Magdalena Śliwińska 3e.

Na pierwszym zebraniu 13-osobowego Prezydium SU w dniu 18.10.2008r. nastąpi podział funkcji i zadań oraz rozpoczęto przygotowania związane z planem pracy na ten rok szkolny.


OTO KTO JEST KIM W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM

PRZEWODNICZĄCY - Paweł Pielorz III D
ZASTĘPCA - Magdalena Duda III C
RZECZNIK SU - Agata Bartoń III E
RZECZNIK PRAW UCZNIA - Kesja Beyer III B
SKARBNIK - Magdalena Śliwińska III E
SKARBNIK - Agata Tomas II D
ORGANIZATORKA- Dominika Bremer II D
ORGANIZATORKA - Agata Szczyrba II F
ORGANIZATORKA - Karolina Szandar I F
ORGANIZATOR - Oliwia Tomaszewska III C
ORGANIZATOR - Dawid Knet III F
KOORDYNATOR LIGI - Amanda Polaczkiwicz II A
KOORDYNATOR LIGI - Rafał Kuszka III D


PAWEŁ PIELORZ 3 D- PRZEWODNICZĄCY SU

Oto ja... Nazywam się Paweł Pielorz, chodzę do słynnej klasy IID, w której jest AŻ dwóch przystojnych mężczyzn :). Zdecydowałem się na kandydowanie do Samorządu Uczniowskiego, ponieważ chciałem zobaczyć jak „tam” jest :) W przyszłości marzy mi się zawód informatyka lub elektronika.
Moje zainteresowania: Zainteresowania Interesuję się informatyką (tworzenie strony WWW, budowa komputera, itd.), jak również elektroniką. Po części również interesuję się samochodami.(Miałem napisać o marce, która mi się najbardziej podoba, ale nie potrafię się zdecydować :))
Moje sukcesy: Nieskromnie napiszę, iż zająłem 2 i 3 miejsce w pływaniu wyprężając dzielnie mój grzbiet. Wspomnę (oczywiście mimochodem), że wszystkie moje dotychczasowe świadectwa były z paskiem, co nie oznacza, iż jestem kujonem :]). Po prostu taki miły i sympatyczny się urodziłem :).No i to chyba wszystko.
Wyborcza odezwa:
Postaram się jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki i tym samym pracować na rzecz uczniów. Konkretniej - chciałbym zmodyfikować aktualną stronę internetową i dodać parę rzeczy (np. forum dyskusyjne).

MAGDALENA DUDA 3 C- ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO

Oto ja... Mam na imię Magda uczęszczam do klasy 3c. Obecnie jestem przewodniczącą klasy. Tak jak każda nastolatka interesuje się muzyką, a moim hobby jest taniec współczesny oraz nowoczesny. Należę do grupy tanecznej "Fantazja", na zajęcia której uczęszczam już 5 lat. Naszym największym sukcesem jest wyróżnienie pierwszego stopnia w konkursie międzynarodowym oraz 4 miejsce w konkursie ogólnopolskim. Interesuję się również aktorstwem. Podobno mam talent- tak twierdzą moi bliscy. W dziedzinie aktorskiej zdobyłam wyróżnienie w konkursie za najlepsza aktorkę.
Moimi ulubionymi przedmiotami w szkole są: chemia, język angielski oraz geografia.
Moim marzeniem jest stworzenie w przyszłosci własnej grupy tanecznej.
Pomysły na moją pracę w SU:
1. Wszystkie lubiane i sprawdzone imprezy szkolne będą kontynuowane.
2. Potaram się, by było więcej dyskotek.
3. Zorganizuję różne zbiórki pieniędzy.
4. Nie napisze nic więcej, ponieważ kto dużo mówi, ten mało robi.

AGATA BARTOŃ 3 E- RZECZNIK SU

Kandydatka 3E - zobacz powiększenieOto ja... hmmm... o sobie... Nazywam się Agata Bartoń chodzę do klasy 3e. Jestem pozytywnie zakręcona, pokręcona (czy jak tam ktoś chce...);P Lubię marzyć i te marzenia realizować. Jestem otwarta na wszelkie propozycje, które można by było wcielić w życie szkoły:) Ja sama mam parę pomysłów... np. Dzień bez komórki (oczywiście telefonu a nie szarych komórek- bo na to raczej rada pedagogiczna się nie zgodzi:)) Każdy teraz jest do niej przywiązany, nawet jak się jej nie używa to w kieszeni musi być (wiem to po sobie... jak jej zapomnę to masakra;P) Interesuję się tańcem, muzyką, teatrem, dziennikarstwem itp. (Lista jest długa ;))... Lecz najbardziej lubię spędzać aktywnie czas i poznawać nowych ludzi oraz oczywiście imprezować i dlatego zamierzam SPRÓBOWAĆ zorganizować więcej dyskotek...:) Sukcesy.. można powiedzieć, że sukcesem jest fakt, że zdałam do 3 klasy:P Także zdobyłam 3 miejsce w konkursie recytatorskim w randze wojewódzkiej i 2 miejsce także w konkursie recytatorskim w Chorzowie... Także osiągnęłam sukcesy z ekipą z kółka teatralnego, dziennikarskiego i tanecznego.
Wyborcza odezwa: Nie jestem ideałem, ale szkoła ze mną w SU może być idealna xD Wszystkie imprezy są ze mną na czele, więc GŁÓSUJ, aby się o tym przekonać!! ;**** GŁOSUJCIE!!!!

KESJA BEYER 3 B- RZECZNIK PRAW UCZNIA

Kandydatka 3B - zobacz powiększenieOto ja... Cześć mam na imie Kesja, chodzę do klasy III b i w tym roku postanowiłam kandydować do samorządu szkolnego. Jestem rozgadana, towarzyska i otwarta lubię poznawać nowych ludzi . Uwielbiam muzyke (rock,pop) moim ulubionym przedmiotem w szkole jest język niemiecki i biologia. Chciałabym dostać się do samorządu szkolnego, może i nie jestem typem ucznia z samymi piątkami ale jestem bardzo kreatywną i pomysłową osobą. Uważam, że mogłabym urozmaicić życie szkolne.

AGATA TOMAS 2 D- SKARBNIK SU

Oto ja... Cześć, jestem Agata mam 13 lat, jestem absolwentką SP13 w Chorzowie. Lubię sport, jeżdżę na nartach i chętnie gram w siatkówkę. Lubię tańczyć i chodzić po górach. Nie cierpię nudy, dlatego należę do wielu kół zainteresowań i chętnie uczęszczam na zajęcia do MDK, gdzie działam w samorządzie. Należę do ZHP i jestem przyboczną 13Chgz.
Fajnie by było gdyby nasza szkoła dostarczała nam dużo rozrywki, bo samą nauką nie da się żyć. A gdy w szkole będziemy się dobrze bawić, to chętnie będziemy do niej chodzić :).
Wyborcza odezwa: „ Nauka to nie wszystko, potrzebujemy rozrywki i zabawy!” „Agatka to fajna dziewczyna, gdy oddasz na nią głos będzie Ci sprzyjał los!”
Głosuj na Agatę Tomas z klasy Id!

MAGDALENA ŚLIWIŃSKA 3 E- SKARBNIK SU

Oto ja... Hey! Mam na imię Magda i chodzę do klasy 2e. Zawsze pełniłam jakąś funkcję klasową i w tym roku stwierdziłam, że pora rozszerzyć swoje horyzonty:) Jestem osobą wesoła i energiczną, lubię podejmować nowe wyzwania. Mam 100 pomysłów na minutę i chce wprowadzić je w Wasze życie codzienne. Prowadzenie różnych zeszycików, tabelek i innych rzeczy :P zwiazanych z wami to dla mnie czysta przyjemnosć. Najbardziej lubię lekcje języków obcych oraz wf. Interesuję sie wspinaczką skałkową i sportami ekstremalnymi. Większość czasu spędzam z przyjaciółmi, uczęszczam też na rózne kółka. Jeżeli wierzycie mi, że chce cos dla Was zrobić - to po prostu głosujcie :* pzdr.

KAROLINA SZANDAR 1 F- ORGANIZATORKA
Kandydatka 1 F - zobacz powiększenie
Oto ja... Cześć! Mam na imię Karolina i mam 13 lat. Mam wiele zainteresowań, ale moją pasją jest taniec. Obecnie tańczę Hip Hop w Chorzowskim Centrum Kultury. Interesuję się także muzyką, modą oraz sportem, miedzy innymi: piłką nożną, piłką ręczną, siatkówką i pływaniem. Klasa powiedziała mi, że nadaję się na przewodniczącą szkoły, dlatego spróbowałam, może uda mi się, zostać kimś kto jest w samorządzie, bynajmniej mam taką nadzieję. Postaram się organizować wiele dyskotek i innych zabaw, jeżeli będziecie mieć jakieś pytania, sprawy lub problemy, zawsze będziecie mogli ze mną porozmawiać na każdy temat.

DOMINIKA BREMER 2 D- ORGANIZATORKA

Kandydatka 2 D Oto ja... Chodzę do klasy 2d. Poza szkołą trenuję piłke nożną i pływanie (ale nie pływam szybko), chodzę na kółko plastyczne, mam dodatkowy francuski i angielski. Kiedyś trenowałam jeszcze piłkę ręczną. Lubię rysować, bardzo lubię sport. W szkole chodzę na kółko plastyczne, zajęcia o ekonomii z WOS-u i chcialabym się zapisać na kółko filmowe i jakiś SKS. Bardzo lubię spędzać czas z przyjaciółmi. Lubię rozrywkę. Jako członek SU chciałabym wprowadzić dużo różnych konkursów (sportowych, plastycznych). Bardzo mi zależy, aby dostać się do SU. Mam nadzieję, że mi sie uda.

AGATA SZCZYRBA 2 E- ORGANIZATORKA

Kandydatka 2 FOto ja... Cześć, nazywam się Agata (mówią mi "BlonDy") i chodzę do klasy 2f. Jestem wesołą i szaloną osobą, ale potrafię zachować spokój i powagę. ;) Skończyłam szkołę podstawową numer trzynaście w Chorzowie. Interesuję się fotografią. Największą moją pasją jest jednak... beatbox. ;P W wolnych chwilach bywa też, że tańczę lub piszę opowiadania. ^^ Jeżeli chodzi o osiągnięcia, to w gimnazjum nie mam ich zbyt wiele, a raczej nie mam w ogóle xD Jednak w podstawówce zdobyłam kilka nagród w konkursach recytatorskich i literackich. :) W szkole postaram się organizować więcej dyskotek, więcej zabaw (jak te z zeszłego roku, "Chodź pomaluj mój świat", "Dzień Krawata i Spódnicy" itd.), wznowić radio szkolne z przerw, organizować rajdy szkolne, wycieczki i zbiórki pieniędzy :) A teraz pozostaje tylko nadzieja, że będziecie głosować na mnie! :)

OLIWIA TOMASZEWSKA 3 C- ORGANIZATORKA

Kandydatka 3C - zobacz powiększenieOto ja... Hej ! mam na imię Oliwia, często pewnie spotykacie mnie na korytarzach szkoły. Od 2 lat jestem w klasie 'c' obecnie w III :) Interesuję się sportem a dokładnie gram w piłkę nożną. Mówią o mnie,że jestem osobą towarzyską, miłą, lubię zawierać nowe znajomości. Nie ignoruje problemów, zawsze pomogę - więc jak coś to wiecie do kogo :)
Wyborcza odezwa:
Na Oliwie Twój głos leci - cieszą się dziś wszystkie dzieci.
Na Oliwie Twój głos pada - odtąd w szkole co dzień zabawa.
Nie zagłosujesz - nie pobalujesz.
Pały, klasówki na lekcjach nuda - nauczycielom już się to nie uda, więc głosuj na Oliwię i jej twardą rękę bez tej przewodniczącej w szkole przejdziesz mękę.
Czyny nie cuda z Tomaszewską nam się uda!
Na przerwach pizza na lekcjach kawa - tylko z Oliwią taka zabawa.
3c gwarantuje - Oliwia wam basen wybuduje.
Pomysły na moją pracę w SU: Nie chcę rzucać słów na wiatr, obiecywać i nie dotrzymywać słowa, zrobię co się tylko uda.

DAWID KNET 3 F- ORGANIZATOR

Kandydat 3FOto ja... Interesuję się sportem, a w szczególności piłką nożną, a także gram w ASG. Biorę aktywny udział w zawodach szkolnych i międzyszkolnych. W latach 2001-2005 należałem do klubu sportowego "Dosir Sokolnia", gdzie zajmowałem medalowe miejsca w akrobatyce sportowej.Optymistycznie i koleżeńsko postrzegam otaczający mnie świat. Jestem dowcipny, zaradny, wyrozumiały a czasem nawet przekorny. Lubię ;ludzi, którzy mają swoje zdanie i trzeźwo patrzą na świat. Nie toleruję chamstwa i naiwnych ludzi.


AMANDA POLACZKIEWICZ 2 A- KOORDYNATOR LIGI

Kandydatka 2 A><b><FONT COLOR=Oto ja... Hej, nazywam się Amanda Polaczkiewicz i uczęszczam do klasy II a ;) Jestem osobą ambitną, energiczną i bardzo wesołą. Moją największą pasją jest fotografia. Poza tym interesuję się również podróżami i tańcem. Uwielbiam czytać książki które zazwyczaj doprowadzają mnie do łez (lub śmiechu) ;) Bardzo chciałabym, aby w naszej szkole zawsze była miła i radosna atmosfera, pomimo wielu sprawdzianów i kartkówek ;)
Moje sukcesy: Zajęłam, wraz z klasą, pierwsze miejsce w konkursie ‘mój teatr’, a niedawno II miejsce w konkursie fotograficznym ‘moje wakacje’. Chciałam się również (skromnie) pochwalić iż w szkole podstawowej byłam przewodniczącą szkoły, co może zachęci Was do głosowania na mnie ;)
Wyborcza odezwa: Szkoła to MY, a nie BUDYNEK. To my tworzymy tu atmosferę ;)

RAFAŁ KUSZKA 3 D- KOORDYNATOR LIGI

Kandydat 3D - zobacz powiększenieOto ja... Nazywam się Rafał Kuszka, chodzę do klasy 3D. Postaram się streścić, żebyście nie musieli za dużo czytać i niszczyć sobie wzroku przy monitorze ;). Lubię rożne sporty, najbardziej drużynowe, a szczególnie koszykówkę i siatkówkę, oraz uwielbiam biegać :). Uczęszczam na zajęcia z języka francuskiego i gitary do Młodzieżowego Domu Kultury. Od jakiegoś czasu interesuje się mechaniką, oraz troszeczkę elektroniką, ale tylko wtedy kiedy jest to konieczne ;). Zdjęcie zrobiono w czasie manewrów ASG (sportu bardzo zbliżonego do paintball’a tylko bardziej realistycznego) takie hobby jest idealne na odprężenie się po ciężkim tygodniu i dostarcza mocnych wrażeń. Czas wolny spędzam w gronie moich ukochanych przyjaciół i rodziny :) oraz na realizacji moich zainteresowań.
Pomysły na moją pracę w SU: Za wiele ich nie było :) W 6 klasie zająłem 3 miejsce w regionalnym konkursie informatycznym. I dwa brązowe medale z podstawówki w pływaniu. W gimnazjum byłem, wraz z moimi kolegami z drużyny laureatem konkursu DialNet Masters. To by było na tyle :) ale nie poddaję się i biorę udział w wielu konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.
Wyborcza odezwa: Następnym sukcesem, który planuję, to sprawienie, żeby zapewnić Wam rozrywkę i umilić ciężkie dni miłymi przerywnikami :).


Z historii naszego SU...

Samorząd Uczniowski 2005/2006
Samorząd Uczniowski 2006/2007
Samorząd Uczniowski 2007/2008
Samorząd Uczniowski 2008/2009
Samorząd Uczniowski 2010/2011
Samorząd Uczniowski 2011/2012
Samorząd Uczniowski 2012/2013
Aktualny Samorząd Uczniowski 2014/2015
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM