www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Samorząd Uczniowski


Samorząd Uczniowski 2008/2009

Samorząd Uczniowski w naszej szkole został wybrany w czasie szkolnych wyborów, które odbyły się 7 października 2008r.. Opiekunami Samorządu są:


mgr Aleksandra Janik-Mendel
mgr Agata Oracz
oraz współpracująca z SU
- mgr Barbara Kopczyńska (Koordynator Ligi Międzyklasowej)

We wrześniu każda klasa otrzymała od opiekunów Samorządu Regulamin Wyborów i zdecydowała, który kandydat reprezentował klasę w wyborach. Kandydaci musieli złożyć pisemą zgodę na kandydowanie oraz uzyskać pozytywną opinię klasy i wychowawcy. Dostarczali także informacje o sobie, które zostały umieszczone na szkolnej stronie. Przeprowadzony został także przedwyborczy sondaż.
W wyniku wyborów do nowego Samorządu Uczniowskiego weszło dziesięcioro uczniów. Zgodnie z Regulaminem Wyborów do wybranych uczniów dołączyli rekomendowani przez Opiekunów członkowie poprzedniego SU: nazwisko usunięte na prośbę zainteresowanej, Magdalena Marszolik 3f i Aleksandra Ziebura 3c.

Na pierwszym zebraniu 13-osobowego Prezydium SU w dniu 10.10.2008r. nastąpił podział funkcji i zadań oraz rozpoczęto przygotowania związane z planem pracy na ten rok szkolny.


OTO KTO JEST KIM W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM

Powiększ zdjęcie.
PRZEWODNICZĄCA – Magdalena Marszolik III F
ZASTĘPCA - Aleksandra Ziebura III C
RZECZNIK SU – Witold Koćwin III B
RZECZNIK PRAW UCZNIA – Magdalena Śliwińska II E
SKARBNIK - nazwisko usunięte na prośbę zainteresowanej
SKARBNIK – Joanna Krasowska III F
DEKORATORKA – Magdalena Duda II C
DEKORATORKA – Agata Tomas I D
ORGANIZATOR – Dawid Bendkowski III D
ORGANIZATOR – Sebastian Gwiozda III C
ORGANIZATOR – Adrian Mozgalik III E
KOORDYNATOR LIGI – Angelika Gacek I C
KOORDYNATOR LIGI - Paweł Pielorz II D

DAWID BENDKOWSKI 3 D
Kandydat 3D - zobacz powiększenie
Oto ja... Hej, nazywam sie Dawid i chodzę do klasy III D. Jestem uczniem tej szkoły już od 3 lat, dlatego też jestem idealnym kandydatem do SU, ponieważ wiem co można w "dziesiątce" poprawić. Interesuję sie sportem w każdym wymiarze, od piłki nożnej poprzez siatkówkę, tenis stołowy, czy też piłkę ręczną, którą trenowałem przez 6 lat. Poza sportem interesuję się również komputerami, motorami oraz samochodami. Uczęszczam także na kursy językowe (angielski, francuski). Mój czas wolny od książek w większości spędzam z przyjaciółmi, na których zawsze mogę liczyć.
Pomysły na moją pracę w SU:
Zamierzam:
-zorganizować więcej dyskotek,
-wprowadzić ,,Dzień koloru’’,
-zorganizować międzyklasowe zawody sportowe,
-organizować rajdy szkolne ,
-organizować zbiorki pieniędzy na domy dziecka i schroniska,
Mam zamiar być waszym głosem w szkole, ponieważ wasze problemy będą moimi problemami. W naszej szkole potrzebny jest ktoś kto dostrzega pomysły uczniów i stara się je realizować. Dlatego najlepsze co możesz zrobić to zagłosować na mnie i na pewno nie pożałujesz swojej decyzji. TWÓJ PROBLEM – MOJA GŁOWA


MAGDALENA DUDA 2 C
Kandydatka 2C
Oto ja... Mam na imię Magda uczęszczam do klasy 2c. Obecnie jestem przewodniczącą klasy. Tak jak każda nastolatka interesuje się muzyką, a moim hobby jest taniec współczesny oraz nowoczesny. Należę do grupy tanecznej "Fantazja", na zajęcia której uczęszczam już 5 lat. Naszym największym sukcesem jest wyróżnienie pierwszego stopnia w konkursie międzynarodowym oraz 4 miejsce w konkursie ogólnopolskim. Interesuję się również aktorstwem. Podobno mam talent- tak twierdzą moi bliscy. W dziedzinie aktorskiej zdobyłam wyróżnienie w konkursie za najlepsza aktorkę.
Moimi ulubionymi przedmiotami w szkole są: chemia, język angielski oraz geografia.
Moim marzeniem jest stworzenie w przyszłosci własnej grupy tanecznej.
Pomysły na moją pracę w SU:
1. Wszystkie lubiane i sprawdzone imprezy szkolne będą kontynuowane.
2. Potaram się, by było więcej dyskotek.
3. Zorganizuję różne zbiórki pieniędzy.
4. Nie napisze nic więcej, ponieważ kto dużo mówi, ten mało robi.

Wyborcza odezwa:
- Jestem Magda przebojowa, do pracy w samorządzie szkoły gotowa.
- Kiedy na mnie oddasz "głosa", nie straszna ci będzie żadna "kosa".

nazwisko i informacje usunięte na prośbę zainteresowanej


ANGELIKA GACEK 1 C
Kandydatka 1C
Oto ja... Cześć. Nazywam się Angelika Gacek. Chodzę do I c. Mam trzynaście lat. Skończyłam Szkołę Podstawową numer 13 ze średnią 5,4. Bardzo lubię sport, a najbardziej gimnastykę.
Moje zainteresowania: Moją największą pasją jest karate. Trenuję od roku i żałuję, że nie zajęłam się tym wcześniej.Należę do Śląskiego Klubu Karate „Goliat”
Wyborcza odezwa:
Jestem zdecydowaną przeciwniczką palenia tytoniu w każdym wieku, a wiek gimnazjalny jest zdecydowanie za niski na takie używki. Musimy z tym walczyć! Za przyłapanie ucznia na paleniu wprowadziłabym surowe kary.
Głosuj na mnie!
Koniecznie zobacz:
Moją prezentację ZOBACZ

SEBASTIAN GWIOZDA 3 C
Kandydat 3C - zobacz powiększenie
Oto ja... Nazywam się Sebastian i chodzę do klasy III c. Mam 15 lat. Do Samorządu Uczniowskiegoo chciałbym sie dostać, ponieważ wiem, że mogę dużo zdziałaą a że jestem odpowiedzialny - gwarantuję moją ciężką pracę dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Chciałbym oczywiście sprawić tak, aby szkoła nie kojarzyła się wiekszości z nauką itp. lecz rownież z jakąś rozrywką, przyjemnościa. Mam bardzo dużo pomysłów a na dodatek tych pomysłów pojawia się codziennie coraz więcej :).. Mam rozmaite zainteresowania, ale głównie interesuję się informatyką i motoryzacją.
Wyborcza odezwa:
Każdy może obiecać, że zdziała, by wakacje miały 10 miesięcy. Ale tego nie może zrealizować. Ja obiecuję, że dalej będą dwa i są gwarantowane :)

WITOLD KOĆWIN 3 B
Kandydat 3B - zobacz powiększenie
Oto ja... Cześć jestem Witek Koćwin i chodzę do klasy IIIB. Interesuje się fotografią , nauką języków i sportem. W wolnych chwilach lubię posłuchać dobrej muzyki. Jakie mam argumenty żebyście na mnie zagłosowali? Mam już 2 letni staż w tej szkole, Wiem, co to znaczy chodzenie do niej – tu jeśli chce się coś zrealizować musisz do tego dążyć ,a nie tylko mówić. Nie będę was tu zanudzał tandetnymi tekstami typu: ”jak mnie wybierzecie to nie będzie zadań domowych ,i zrobię więcej dyskotek” – bo to nie zależy od osób z SU. Co roku każdy kandydat to powtarza. Obiecuję to, że to co dobre w tej szkole na pewno nie zniknie. Na pewno celem nr 1, jaki sobie postawię będzie to, aby przywrócić w tej szkole rywalizację sportową. Marzą mi się także debaty na różne tematy i postaram się o coś takiego powalczyć, by raz w miesiącu "obgadać" ciekawy temat. ABY TO ZREALIZOWAĆ POTRZEBUJE WASZYCH GŁOSÓW!!!

Moje sukcesy:
- I Miejsce w konkursie fotograficznym – „Mój region 2 lata po wejściu Polaki do UE”
- I Miejsce w międzynarodowym konkursie literackim – „Moja Europa – szukamy wizjonerów”
- Wyróżnienie w wakacyjnym konkursie fotograficznym organizowanym przez Panią poseł do parlamentu Europejskiego Genowefę Grabowską p.t. ”Unia wokół Ciebie.”
- Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym pt. "Piękno śląskiej przyrody"
Wyborcza odezwa: „Nie obiecuję nic. Zrobię, co się da.”

JOANNA KRASOWSKA 3 F
Kandydatka 3F - zobacz powiększenie
Oto ja... Hej, mam na imię Asia i chodzę do klasy 3 F. Już drugi rok pełnię funkcję skarbnika w mojej klasie – nigdy nie miałam deficytu w budżecie ;P Wolny czas spędzam zazwyczaj z rodziną lub z moimi przyjaciółmi. Jestem osobą energiczną i lubię czasem poszaleć. Najchętniej słucham muzyki Reginy Spektor i Katie Melua. Uczęszczam na kółko literackie do MDK-u. Lubię czytać książki, które śmieszą lub wzruszają do łez. Pracuję również jako wolontariuszka przy organizacji imprez dla dzieci w MDK-u. Interesuję się grafiką komputerową oraz piłką nożną. Uwielbiam lekcje języka polskiego oraz WOS-u. Nie mam wielkich sukcesów, ale jestem dumna i zadowolona z mojej pracy w samorządzie klasowym. Chciałabym pracować w SU, gdyż wierzę, że mogę zrobić coś pożytecznego dla naszego Gimnazjum oraz dla społeczności uczniowskiej. Miewam dobre oraz dość oryginalne pomysły, jednym słowem :
Wyborcza odezwa:
„Kiedy Aśka coś planuje,
Wszystko wokół już wiruje,
Na niebiesko, na różowo…
I jest całkiem kolorowo”
Pozdrowionka ;*

MAGDA MARSZOLIK 3 F

Zobacz powiększenieOto ja... Nazywam się Madzia i chodzę do klasy 2f. Szczerze powiedziawszy, to nie wiem po co kandyduję do Samorządu, ale potrzebne mi jakieś zajęcie :) Choć na ich brak w ogóle nie narzekam...
Moje zainteresowania: Bardzo kocham taniec, więc uczęszczam na zajęcia zespołu "Antidotum". Kolarstwo górskie to moja pasja i razem z tatą jeżdżę po całej Polsce na maratony, to takie pozytywne zboczenie xD Sukcesów nie mam zbyt wiele, w tamtym roku zostałam wicemistrzynią Polski MTB w kategorii K1. I oczywiście sukcesy wraz z zespołem tanecznym "Kruki" na chorzowskich zawodach :)
Jaka jestem? Jestem niepoprawną romantyczką...piszę wiersze i motta życiowe, kocham teatr i poezję. chciałabym cofnąć się do czasów Szekspira i oddychać tą dawną miłością a z Romeem wybrać się na spacer :)

ADRIAN MOZGALIK 3 F
Kandydat 3E - zobacz powiększenie
Oto ja... Nazywam sie AdRian Mozgalik, mam 15 lat. Jestem szalonym kibicem Ruchu ChoRzów, szczeRze mogę powiedzieć, że Ruch to moje dRugie imię. Nawet gdy nie jestem w stanie pójść na mecz z pewnych pRzyczyn to sercem jesten zawsze na stadionie. Lubię patRzeć, kiedy wszyscy są szczęśliwi, radośni, po pRostu cieszą sie swoim życiem, aż miło pRzebywać w takim gRonie. Nie lubię zaś oglądać jak inni się smucą, płaczą czy dzieje im się kRzywda, wtedy staRam się jak najlepiej im pomóc.
Moje zainteresowania: Moje zainteresowania... Moim głównym zainteresowaniem jest spoRt, w szczególności piłka nożna, któRą tRenuję dopieRo od roku a zdążyłem już zaliczyć dwa kluby: AKS Wyzwolenie ChoRzow i PKS Józefka ChoRzów. W tym dRugim tRenuję do dnia dzisiejszego. Z dziedzin spoRtowych inteResuję się też w pewnej mieRze tenisem ziemnym i siatkówką. Moim hobby poza spoRtem jest geogRafia.
Wyborcza odezwa: GŁOSUJ NA MNIE, A NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ CHODZIĆ DO SZKOŁY!!! (w niedziele i święta)
Jeżeli zagłosujesz na mnie postaRam się:
- jeśli mieszkasz daleko od szkoły postaRam się załatwić, żebyś mógł pRzyjeżdzać do niej rowerem i pozostawić go w bezpiecznym miejscu do czasu zakończenia zajęć;
- będzie więcej oRganizowanych wycieczek szkolnych w miejsce wybRane przez klasę;
- będzie więcej oRganizowanych wyjść klasą w ramach lekcji do kina, teatRu, lodowiska itp.
- postaRam się, by w każdym miesiącu odbyła się jedna dyskoteka szkolna;
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o moich propozycjach to nie zastanawiaj się dłużej, tylko zagłosuj na mnie!!!

PAWEŁ PIELORZ 2 D
Kandydatka 2D - zobacz powiększenie
Oto ja... Nazywam się Paweł Pielorz, chodzę do słynnej klasy IID, w której jest AŻ dwóch przystojnych mężczyzn :). Zdecydowałem się na kandydowanie do Samorządu Uczniowskiego, ponieważ chciałem zobaczyć jak „tam” jest :) W przyszłości marzy mi się zawód informatyka lub elektronika.
Moje zainteresowania: Zainteresowania Interesuję się informatyką (tworzenie strony WWW, budowa komputera, itd.), jak również elektroniką. Po części również interesuję się samochodami.(Miałem napisać o marce, która mi się najbardziej podoba, ale nie potrafię się zdecydować :))
Moje sukcesy: Nieskromnie napiszę, iż zająłem 2 i 3 miejsce w pływaniu wyprężając dzielnie mój grzbiet. Wspomnę (oczywiście mimochodem), że wszystkie moje dotychczasowe świadectwa były z paskiem, co nie oznacza, iż jestem kujonem :]). Po prostu taki miły i sympatyczny się urodziłem :).No i to chyba wszystko.
Wyborcza odezwa:
Postaram się jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki i tym samym pracować na rzecz uczniów. Konkretniej - chciałbym zmodyfikować aktualną stronę internetową i dodać parę rzeczy (np. forum dyskusyjne).

AGATA TOMAS 1 D
Kandydatka 1 D - zobacz powiększenie
Oto ja... Cześć, jestem Agata mam 13 lat, jestem absolwentką SP13 w Chorzowie. Lubię sport, jeżdżę na nartach i chętnie gram w siatkówkę. Lubię tańczyć i chodzić po górach. Nie cierpię nudy, dlatego należę do wielu kół zainteresowań i chętnie uczęszczam na zajęcia do MDK, gdzie działam w samorządzie. Należę do ZHP i jestem przyboczną 13Chgz.
Fajnie by było gdyby nasza szkoła dostarczała nam dużo rozrywki, bo samą nauką nie da się żyć. A gdy w szkole będziemy się dobrze bawić, to chętnie będziemy do niej chodzić :).
Wyborcza odezwa: „ Nauka to nie wszystko, potrzebujemy rozrywki i zabawy!” „Agatka to fajna dziewczyna, gdy oddasz na nią głos będzie Ci sprzyjał los!”
Głosuj na Agatę Tomas z klasy Id!

MAGDALENA ŚLIWIŃSKA 2 E
Kandydatka 2E - zobacz powiększenie
Oto ja... Hey! Mam na imię Magda i chodzę do klasy 2e. Zawsze pełniłam jakąś funkcję klasową i w tym roku stwierdziłam, że pora rozszerzyć swoje horyzonty:) Jestem osobą wesoła i energiczną, lubię podejmować nowe wyzwania. Mam 100 pomysłów na minutę i chce wprowadzić je w Wasze życie codzienne. Prowadzenie różnych zeszycików, tabelek i innych rzeczy :P zwiazanych z wami to dla mnie czysta przyjemnosć. Najbardziej lubię lekcje języków obcych oraz wf. Interesuję sie wspinaczką skałkową i sportami ekstremalnymi. Większość czasu spędzam z przyjaciółmi, uczęszczam też na rózne kółka. Jeżeli wierzycie mi, że chce cos dla Was zrobić - to po prostu głosujcie :* pzdr.

ALEKSANDRA ZIEBURA 3 C

Zobacz powiększenieOto ja... Nie będę w to miejsce przelewać zawartości mojego CV, bo chyba nie na tym to polega ;D(z resztą i tak nie byłoby tego wiele =P). Jestem z reguły wesolutką dziewczyną, ale z umiarem, bo potrafię zachować się w zależności od sytuacji :D. Przyznam się, że czasem lubię sobie porządzić =P. Można mi zaufać i powierzyć tajemnice (?! xD). Staram się twardo stąpać po ziemi, ale od czasu do czasu zdarza mi się rozmyślać o niebieskich migdałach. Bardzo angażuję się w sprawy szkoły i klasy, co często zabiera mi cenny dla mnie czas. Dodam jeszcze, że mam mamę, tatę, siostrę, mieszkanie i jestem typową szczęśliwą nastolatką xD.
Moje zainteresowania: Bez wątpienia jestem ścisłowcem, gdyż uwielbiam matematykę, fizykę itp. Jednak z drugiej strony do moich ulubionych zajęć trzeba też zaliczyć recytację, śpiew, taniec – ogółem czynności związane z teatrem. Tkwię w tym „bagnie” od lat (lecz nie narzekam :P). Oprócz tego moja miłością jest muzyka (przeróżna), mitologia, kryminały i moja kicia =). Do tej wybuchowej mieszanki wypadałoby jeszcze dodać trochę sportu (koszykówka, pływanie i nurkowanie, które odkryłam w tym roku :D).
Moje sukcesy: Hmmm... niedawno udało mi się nie kłócić z siostrą przez 2 tygodnie (ale to chyba dlatego, że dzieliło nas 600km. xD). Oprócz tego za ogromny sukces uważam sympatię każdej nowopoznanej osóbki. A tak na marginesie dodam, że zdarzało mi się zdobywać nagrody w konkursach recytatorskich i matematycznych (np. ogólnopolski konkurs recytatorski „Na wschód od Bugu” i „Kangur matematyczny” =P)


Z historii naszego SU...

Samorząd Uczniowski 2005/2006
Samorząd Uczniowski 2006/2007
Samorząd Uczniowski 2007/2008
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Samorząd Uczniowski 2010/2011
Samorząd Uczniowski 2011/2012
Samorząd Uczniowski 2012/2013
Aktualny Samorząd Uczniowski 2014/2015
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM