www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski 2007/2008

Samorząd Uczniowski w naszej szkole został wybrany w czasie szkolnych wyborów, które odbyły się 8 października. Opiekunami Samorządu od tego roku są panie:


mgr Aleksandra Janik-Mendel
mgr Agata Oracz
mgr Barbara Kopczyńska (Koordynator Ligi Międzyklasowej)

We wrześniu każda klasa otrzymała od opiekunów Samorządu Regulamin Wyborów i zdecydowała, który kandydat reprezentował klasę w wyborach. Kandydaci musieli złożyć pisemą zgodę na kandydowanie oraz uzyskać pozytywną opinię klasy i wychowawcy. Dostarczali także informacje o sobie, które zostały umieszczone na szkolnej stronie. Przeprowadzony został także przedwyborczy sondaż.
W wyniku wyborów do nowego Samorządu Uczniowskiego weszło dziewięcioro uczniów. Zgodnie z Regulaminem Wyborów do wybranych uczniów dołączyli rekomendowani przez Opiekunów członkowie poprzedniego SU: Anna Muś 3a, Paweł Wojciechowski 3f,(nazwisko usunięte na prośbę zainteresowanej) i Martyna Biedroń 3d.

Pierwsze zebranie 13-osobowego Prezydium SU odbyło się piętnastego w poniedziałek :) Było ono bardzo ważne, gdyż ustalono podział funkcji i zadań, przygotowano plan pracy na ten rok szkolny i omówiono zapisy Regulaminu. 2 h spotkanie pozwoliło na przygotowanie naprawdę ciekawych propozycji, ale o tym już wkrótce. Plan zostanie przedstawiony Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Radzie Rodziców a także, a raczej przede wszystkim, Wam - uczniom. Po akceptacji umieścimy go na naszej stronie.


OTO KTO JEST KIM W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM


ANNA WRÓBLEWSKA 3 D - PRZEWODNICZĄCA SU

Zobacz powiększenieOto ja... Nazywam się Ania Wróblewska, mam piętnaście lat i jestem uczennicą klasy III d. Zdecydowałam się na kandydowanie do SU, ponieważ mam parę ciekawych pomysłów, które mogłyby przyczynić się do urozmaicenia życia w naszej szkole. Chcę, żeby każdy uczeń czuł się swobodnie. Już trzeci rok jestem przewodniczącą klasy.
Moje zainteresowania: Działam również aktywnie w kółku dziennikarskim. Uwielbiam serfować w internecie, czytać, pisać opowiadania. Interesuję się historią, językami obcymi, mangą&anime. Moim ukochanym krajem jest Irlandia - marzę, żeby tam pojechać.
Moje sukcesy:Dwukrotnie Wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie na prace literacką o tematyce olimpijskiej; w II klasie średnia 5,5, w II klasie drugi etap olimpiady historycznej oraz II miejsce w konkursie Ogólnopolskim ""Ocalić od zapomnienia".

JULIA NOWOTNIK 3 A- ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEJ

Zobacz powiększenieNazywam się Julia Nowotnik, chodzę do klasy 3 a. Od dawna biorę aktywny udział w życiu klasy i szkoły, dlatego zgłosiłam się do kandydowania do Samorządy Szkolnego. Chcę żeby uczniowie mogli poprzez szkołę spojrzeć głębiej na świat, chwytać chwilę. Dla niektórych uczniów przemijają nietknięte, są nieważne, dla innych, są wiecznością, są chwilą , która trwa nieprzerwanie... Ponieważ znam szkołę, chcę mieć na nią wpływ i chce zmieniać ją tak, aby była przyjazna dla uczniów. Chce, aby w szkole każdy czuł się dobrze.
Interesuje się wszystkim, co jest związane ze sztuką, mam liczne osiągnięcia w plastyce oraz w sporcie. Przede wszystkim lubię: dobrą zabawę, góry, jak pewnie wielu ludzi, a także dobre jedzenie i piękne zakątki, które maniakalnie fotografuję.

MAGDA MARSZOLIK 2 F-RZECZNIK PRAW UCZNIA

Zobacz powiększenieOto ja... Nazywam się Madzia i chodzę do klasy 2f. Szczerze powiedziawszy, to nie wiem po co kandyduję do Samorządu, ale potrzebne mi jakieś zajęcie :) Choć na ich brak w ogóle nie narzekam...
Moje zainteresowania: Bardzo kocham taniec, więc uczęszczam na zajęcia zespołu "Antidotum". Kolarstwo górskie to moja pasja i razem z tatą jeżdżę po całej Polsce na maratony, to takie pozytywne zboczenie xD Sukcesów nie mam zbyt wiele, w tamtym roku zostałam wicemistrzynią Polski MTB w kategorii K1. I oczywiście sukcesy wraz z zespołem tanecznym "Kruki" na chorzowskich zawodach :)
Jaka jestem? Jestem niepoprawną romantyczką...piszę wiersze i motta życiowe, kocham teatr i poezję. chciałabym cofnąć się do czasów Szekspira i oddychać tą dawną miłością a z Romeem wybrać się na spacer :)

ALEKSANDRA ZIEBURA 2 C- RZECZNIK SU

Zobacz powiększenieOto ja... Nie będę w to miejsce przelewać zawartości mojego CV, bo chyba nie na tym to polega ;D(z resztą i tak nie byłoby tego wiele =P). Jestem z reguły wesolutką dziewczyną, ale z umiarem, bo potrafię zachować się w zależności od sytuacji :D. Przyznam się, że czasem lubię sobie porządzić =P. Można mi zaufać i powierzyć tajemnice (?! xD). Staram się twardo stąpać po ziemi, ale od czasu do czasu zdarza mi się rozmyślać o niebieskich migdałach. Bardzo angażuję się w sprawy szkoły i klasy, co często zabiera mi cenny dla mnie czas. Dodam jeszcze, że mam mamę, tatę, siostrę, mieszkanie i jestem typową szczęśliwą nastolatką xD.
Moje zainteresowania: Bez wątpienia jestem ścisłowcem, gdyż uwielbiam matematykę, fizykę itp. Jednak z drugiej strony do moich ulubionych zajęć trzeba też zaliczyć recytację, śpiew, taniec – ogółem czynności związane z teatrem. Tkwię w tym „bagnie” od lat (lecz nie narzekam :P). Oprócz tego moja miłością jest muzyka (przeróżna), mitologia, kryminały i moja kicia =). Do tej wybuchowej mieszanki wypadałoby jeszcze dodać trochę sportu (koszykówka, pływanie i nurkowanie, które odkryłam w tym roku :D).
Moje sukcesy: Hmmm... niedawno udało mi się nie kłócić z siostrą przez 2 tygodnie (ale to chyba dlatego, że dzieliło nas 600km. xD). Oprócz tego za ogromny sukces uważam sympatię każdej nowopoznanej osóbki. A tak na marginesie dodam, że zdarzało mi się zdobywać nagrody w konkursach recytatorskich i matematycznych (np. ogólnopolski konkurs recytatorski „Na wschód od Bugu” i „Kangur matematyczny” =P)

nazwisko i informacje usunięte na prośbę zainteresowanej - SKARBNIK SU


DOMINIKA STANIKOWSKA 2 A- SKARBNIK SU

Zobacz powiększenieOto ja... Mam na imię Dominika i chodzę do klasy 2a. Jestem szatynką z kręconymi włosami i mam piwne oczy. Kocham muzykę, preferuję hip-hop i techno. Lubię chodzić po sklepach, imprezować, a najbardziej spotykać się z przyjaciółmi. Jestem szczera, miła, wygadana,chętna do pomocy, zorganizowana i zawsze dążę do wybranego celu.
Moje sukcesy: Moimi sukcesam jest zdobycie kilku 2 a 3 miejsc w pływaniu.

MARTYNA BIEDROŃ 3 D- ORGANIZATORKA
Zobacz powiększenie
Nazywam się Martyna Biedroń. Mam piętnaście lat i uczęszczam do klasy trzeciej D Gimnazjum numer 10. Uczestniczę w wyborach samorządowych, ponieważ mam parę ciekawych pomysłów i potrzebę sprawdzenia się na takiej funkcji. Przez rok pilnie obserwowałam naszą szkołę i poznałam wielu ludzi. Wiem czego oni chcą i potrzebują, jakie mają problemy.
Moje zainteresowania są bardzo różnorodne. Bardzo lubię żeglarstwo. Należę do Harcerskiej Drużyny Wodnej, więc mam możliwość spełniać swoją pasję. Czasami też udaje mi się namówić moich rodziców na rejs w wakacje. Kolejnym moim hobby jest biologia. Przyjemność sprawia mi nauka języków obcych oraz czytanie dobrych książek. Uwielbiam jazdę na nartach, łyżwach i pływanie. Wolny czas spędzam z przyjaciółmi lub w kinie.
Do moich sukcesów zdecydowanie zaliczam cztery świadectwa z paskiem. Ponadto na każdym z nich osiągnęłam średnią większą lub równą 5.0 oraz wzorowe zachowanie. Takim małym sukcesem było dla mnie również to, że w szkole podstawowej kilkakrotnie mogłam reprezentować moją klasę jako jej przewodnicząca. Nigdy nie odniosłam wielkiego zwycięstwa. Dostanie się do samorządu szkolnego zdecydowanie jest moim pierwszym.

AGNIESZKA SZATANEK 3 F - ORGANIZATORKA

Zobacz powiększenieOto ja... Nazywam się Agnieszka Szatanek i jestem uczennicą klasy IIIF. Już od pierwszych dni pobytu w tej szkole aktywnie uczestniczę w życiu klasy i szkoły. W tym roku chciałam się sprawdzić w Samorządzie Uczniowskim. Mam kilka pomysłów, które chciałabym zrealizować. Uważam się za osobę odpowiedzialną i pracowitą, a także towarzyską, przez co łatwo nawiązuje znajomości. Ponadto jestem energiczna i aktywna, która nie pozostaje długo w tym samym miejscu jak również uwielbiam dużo mówić, co ma swoje plusy i minusy.;)
Moje zainteresowania: Mam wiele zainteresowań. Przede wszystkim śpiew(należę do szkolnego zespołu muzyczno-instrumentalnego), uwielbiam także słuchać muzyki. Wyznaje zasadę: Dzień bez muzyki to dzień stracony. Lubię także grać w siatkówkę, piłkę nożną. Na dodatek bardzo lubię pływanie, które trenowałam 3 lata. Od niedawna do moich hobby należy również fotografia.
Moje sukcesy:Moje dotychczasowe sukcesy są niewielkie. Największym moim sukcesem jest pięciokrotne świadectwo z wyróżnieniem. Mniejszym sukcesem, ale równie ważnym jest reprezentowanie klasy na stanowisku przewodniczącej. Spektakularne sukcesy jeszcze przede mną :).

ANDRZEJ GAŁUSZKA 3 C - ORGANIZATOR

Zobacz powiększenieOto ja... Witam, nazywam się Andrzej Gałuszka z IIIc i jestem kandydatem do samorządu uczniowskiego naszej szkoły . Długo sie zastanawiałem co taka osoba jak ja może wnieść do SU. Otóż najbardziej świeżość (pomysłów) i orginalność (dla wszystkich uczniów) .Co mam na myśli mówiąc świeżość ? Wszystkie nowatorskie a korzystne pomysły, które ze względu na za mała otwartość samorządu nie moga być "wypróbowane" (chociaż musze przyznać że SU naszej pracuje na bardzo wysokim poziomie, który należy conajmniej utrzymać). Orginalność ? Tu nie chodzi mi o ubiór (mundurki są) ani o sposób bycia (w który nie mam zamiaru ingerować) tylko o ukazywanie uczniom jacy są różni . Czego chce jeszcze ? Więcej konkursów i waszych głosów . Mógłbym jeszcze poobiecać dyskoteki i wyjazdy itp. ale to nie ode mnie zalezy tylko od całości SU i społeczności uczniowskiej więc jedyne co mi pozostało to tylko uczciwie napisać: Nie moge wam obiecać że wszystko mi sie uda napewno bez waszego wsparcia to nic sie nie uda więc zagłosujcie na mnie jesli odczujecie taką wewnętrzną potrzebe.

ANNA MUŚ 3 A - KOORDYNATOR LIGI

Zobacz powiększenieCześć, nazywam się Anna Muś jestem z 3a. W Samorządzie działam już trzeci rok. Interesuję się historią, literaturą, ogólnie jestem humanistką. Marzę o studiach prawniczych. Jestem rozgadana, pomysłowa i postrzelona. Mam dobry kontakt z ludźmi i jestem przekonywująca. Lubię się wyszaleć: uwielbiam sport i aktywny tryb życia. Mam też osobowość twórczą i piszę wiersze. Wyznaję zasadę swobody oraz wolności myśli i słowa, przez co często buntuję się przeciwko wielu zasadom. Zawsze jestem do waszej dyspozycji.

PAWEŁ WOJCIECHOWSKI - KOORDYNATOR LIGI

Zobacz powiększenieUrodziłem się 16.08.1992 roku i jestem spod znaku Lwa. Obecnie chodzę do klasy III F w tutejszym gimnazjum. Jestem członkiem Klubu Lekkoatletycznego - trenuję biegi długodystansowe oraz uprawiam żeglarstwo. Interesuje mnie matematyka, informatyka, astronomia i fizyka. Mam duże poczucie humoru, łatwo nawiązuję kontakty. Chętnie niosę pomoc innym. Jestem bardzo aktywny a do moich zdolności zaliczyłbym także zdolności manualne i aktorskie.

KATARZYNA DWORAK 1 D- DEKORATORKA

Oto ja... Zobacz powiększenie
Wiek : 13 lat Zainteresowania: muzyka, fotografia Po lekcjach: chodzę do szkoły muzycznej, należę do Zespołu Pieśni i Tańca „Siemianowice” Muzyka: rock, alternatywna, punk, hip-hop, grunge, reggae Lubię: śpiewać, tańczyć, koty, konie, sztukę, wszelkie instrumenty Nie lubię: spędzać dnia siedząc przy komputerze Zwierzęta: dokarmiam małego kotka, który mieszka pod schodami, mam rybki w oczku wodnym na które uparcie poluje ten mały kotek i od czasu do czasu odwiedza nasz dach kuna mieszkająca w parku Marzenie: własny zespół( ja: wokal i gitara elektryczna, kumple bębny, gitara basowa i klawisze, tłum fanów szaleje.. hehe:D) W przyszłości : chciałabym studiować na akademii muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim.

KLAUDIA TUZIMEK 3 A- DEKORATORKA

Zobacz powiększenieOto ja... Hejka wszystkim:). Jestem Klaudia, zwariowana nastolatka z kalsy 3"A". Chce w tym roku kandydować do samrządu szkolnego, gdyż chce spróbować swoich sił w czyms nowym oraz dzięki Waszym pomysłom dodac do życia szkoły czegoś nowego. Jeśli chcecie zmienic coś w naszej szkole, śmiało podejdzcie do mnie i proponujcie swoej pomysły a ja na pewno Was wysłucham:). Jeśli mnie wybierzecie postaram sie zrealizować Wasze plany, więc prosze głosujcie na mnie;).
Moje zainteresowania: -Sport(szczególnie bieganie)
-Muzyka(praktycznie kazdy rodzaj)
-Taniec(uczęszczam na kólko taneczne do p.Korzyniec, polecam wszystkim dziewczętom:))
-Matematyka(ale nnie myślcie, że jstem kujonem;))
-Fotografia(ludzie jak i przyroda)
Moje sukcesy:Oj nie lubie się chwalic ale cóż:)
Sukcesy humanistyczne: Zajęłam 3 miejsce w konkursie "Przysłowie prawdę Ci powie" oraz brałam udział w olimpiadach z jezyka Polskiego ale niestety nie udało mi sie zająć żadnego meijsca.
Sukcesy sportowe:
Zawody w ktorych uczestniczę to zawody lekkoatletyczne. W dniu sportu zajełam 2 miejsce w biegu na 600m.w biegach przełajowych drużyna dziewcząt zajeła drugie mijsce w ktorej znajdowałam się ja. Kolejne zawody w których uczestniczyły wyłącznie dziewczyny z mojego rocznika zajełam 3 miejsce. W zawodach rejonowych niestety nie dowiediząlm sie które zajełam miejsce ale podobno było to ok. 4/5 miejsce.Oraz w biegach Kusocińskiego zajęłam 4 miejsce.Trzymajcie kciuki za moje dalsze sukcesy. Dzięki z góry:)


Z historii naszego SU...

Samorząd Uczniowski 2005/2006
Samorząd Uczniowski 2006/2007
Samorząd Uczniowski 2008/2009
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Samorząd Uczniowski 2010/2011
Samorząd Uczniowski 2011/2012
Samorząd Uczniowski 2012/2013
Aktualny Samorząd Uczniowski 2014/2015
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM