www.gim10.pl
  GIMNAZJUM NR 10 IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W CHORZOWIE
Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski 2006/2007

Samorząd Uczniowski w naszej szkole został wybrany w czasie szkolnych wyborów, które odbyły się 9 października. Opiekunami Samorządu od tego roku są panie:


mgr Aleksandra Janik-Mendel
mgr Agata Oracz
mgr Barbara Kopczyńska (Koordynator Ligi Międzyklasowej)

We wrześniu każda klasa otrzymała od opiekunów Samorządu Regulamin Wyborów i zdecydowała, który kandydat reprezentował klasę w wyborach. Nowością w tym roku był fakt, iż kandydaci musieli złożyć pisemą zgodę na kandydowanie oraz uzyskać pozytywną opinię klasy i wychowawcy. Dostarczali także informacje o sobie, które zostały umieszczone na szkolnej stronie. Przeprowadzony został także przedwyborczy sondaż ZOBACZ.

W wyniku wyborów do nowego Samorządu Uczniowskiego weszło dziecięcioro uczniów. Zgodnie z Regulaminem Wyborów do wybranych uczniów dołączyli rekomendowani przez Opiekunów członkowie poprzedniego SU: nazwisko usunięte na prośbę zainteresowanego, Grzegorz Kukowka III C i Anna Muś II A.

Pierwsze zebranie 13-osobowego Prezydium SU odbyło się trzynastego w piątek... (brzmi złowieszczo :) Było ono bardzo ważne, gdyż ustalono podział funkcji i zadań, przygotowano plan pracy na ten rok szkolny i omówiono zapisy Regulaminu. 3,5 h spotkanie pozwoliło na przygotowanie naprawdę ciekawych propozycji, ale o tym już wkrótce. Plan zostanie przedstawiony Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Radzie Rodziców a także, a raczej przede wszystkim, Wam - uczniom. Po akceptacji umieścimy go na naszej stronie.


OTO KTO JEST KIM W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM

PRZEWODNICZĄCY - Grzegorz Kukowka III C
ZASTĘPCA - nazwisko usunięte na prośbę zainteresowanego
RZECZNIK SU - Monika Szołtysek III C
RZECZNIK PRAW UCZNIA - Anna Muś II A
SKARBNIK - Sandra Hojka II E
SKARBNIK - Karolina Słotoś III B
DEKORATORKA - nazwisko usunięte na prośbę zainteresowanej
DEKORATORKA - Julia Nowotnik II A
ORGANIZATORKA - Martyna Biedroń II D
ORGANIZATOR - Filip Kosior III D
ORGANIZATOR - Alexander Miąso III G
KOORDYNATOR LIGI - Rafał Płóciennik II C
KOORDYNATOR LIGI - Paweł Wojciechowski II F


GRZEGORZ KUKOWKA III C - PRZEWODNICZĄCY
ZDJĘCIE ZOSTANIE DODANE
Jestem uczniem klasy 3c naszej szkoły. Pracowałem w Prezydium Samorządu Uczniowskiego przez dwa lata i jestem rad, że dalej będę mógł to robić. Tym bardziej cieszy mnie wizja mojej osoby jako Przewodniczącego SU. Cenię sobie ludzi szczerych, punktualnych, optymistycznie nastawionych do życia –także ja sam staram się zawsze zachowywać te trzy, moim zdaniem podstawowe „zasady życia”. Jako Przewodniczący chciałbym szczególny nacisk położyć na imprezy proklamujące wartości takie jak zrozumienie, tolerancja, prawa ucznia. W tej materii z pewnością jeszcze wiele jest do zrobienia –i trzeba działać.
Prywatnie lubię pojeździć na rowerze, pogadać przez skype’a, pograć w szachy... Moim małym hobby stała się mitologia grecka, i na tym polu odniosłem też pewne sukcesy.

nazwisko i informacje usunięte na prośbę zainteresowanego- ZASTĘPCA


MONIKA SZOŁTYSEK III C- RZECZNIK SU
Rzecznik SU - zobacz powiększenie
Mam na imię Monika. Mój ulubiony zespół to Rammstein. Jestem szaloną trzecioklasitką, i:
Mam kota (w głowie)
Mam książki (w nosie)
Mam talent (do wszystkiego)
Często spaceruję (po pokoju)
Lubię śpiewać (pod prysznicem)
Jestem spokojna (do czasu)
Świetnie gram (na nerwach).
Zapraszam także na mojego bloga wyborczego, już o charakterze wspomnieniowym -->ZOBACZ

ANNA MUŚ II A- RZECZNIK PRAW UCZNIA

Cześć, nazywam się Anna Muś jestem z 2a. W Samorządzie działam już drugi rok. Interesuję się historią, literaturą, ogólnie jestem humanistką. Marzę o studiach prawniczych. Jestem rozgadana, pomysłowa i postrzelona. Mam dobry kontakt z ludźmi i jestem przekonywująca. Lubię się wyszaleć: uwielbiam sport i aktywny tryb życia. Mam też osobowość twórczą i piszę wiersze. Wyznaję zasadę swobody oraz wolności myśli i słowa, przez co często buntuje się przeciwko wielu zasadom. W tym roku objęłam stanowisko Rzecznika Praw Ucznia i mam nadzieję, ze spełnię moje obowiązki. Zawsze jestem do waszej dyspozycji.
Kontakt na przerwach we wtorki w bibliotece od 1035 do 1050 i 1135do 1145 lub mail: rzecznikpu@op.pl

SANDRA HOJKA II E - SKARBNIK
Skarbnik - zobacz powiększenie
Mam na imię Sandra i chodzę do klasy IIe. Moim wychowawcą jest pan Marek Śliwiński, nauczyciel geografii. Bardzo ważny jest dla mni sport, dlatego staram się być bardzo aktywna nie tylko na zajęciach. Po szkole mam sporo czasu, by spotykać się z przyjaciółmi, pospacerować. Oczywiście znajduję też czas i na naukę :).
Zwracam dużą uwagę na to, jak wyglądami i jak się zachowuję. Staram się być opanowana, choć nie zawsze mi to wychodzi. A w przeszłości... uwielbiałam od dziecka się stroić :).Brałam udział w wielu zawodach sportowych, wśród moich najcenniejszych nagród jest złoty medal za I miejsce w Biegach im.Kusocińskiego i dwa dyplomy również za biegi. :)

KAROLINA SŁOTOŚ III B- SKARBNIK
Skarbnik - zobacz powiększenie
Wiek: 15 lat
Dotychczasowe funkcje: drugi rok pełnię funkcję zastępcy przewodniczącego klasy
Krótko o sobie: energiczna, przebojowa z wielkim poczuciem humoru i szaro-niebieskimi oczami. Ponadto lubię taniec (preferuję techno) i dyskoteki (bez nich życie byłoby nudne). Uwielbiam poznawać nowych ludzików a tak ogólnie jestem zwykłą dziewczynką, która liczy na Wasze głosy!
Ciekawostki o mnie: ulubione kolory to czarny i biały, ulubiony owoc to truskawka, ulubiony utwór Beat Traks,ulubione zajęcie to pisanie esemesków.

nazwisko i informacje usunięte na prośbę zainteresowanej - DEKORATORKA


JULIA NOWOTNIK II A- DEKORATORKA
Dekoratorka - zobacz powiększenie
Nazywam się Julia Nowotnik, chodzę do klasy IIa. Od dawna biorę aktywny udział w życiu klasy i szkoły, dlatego zgłaszam się do kandydowania do Samorządy Szkolnego. Chcę żeby uczniowie mogli poprzez szkołę spojrzeć głębiej na świat, chwytać chwilę. Dla niektórych uczniów przemijają nietknięte, są nieważne, dla innych, są wiecznością, są chwilą , która trwa nieprzerwanie... Ponieważ znam szkołę, chcę mieć na nią wpływ i chce zmieniać ją tak, aby była przyjazna dla uczniów. Chce, aby w szkole każdy czuł się dobrze.
Interesuje się wszystkim, co jest związane ze sztuką, mam liczne osiągnięcia w plastyce oraz w sporcie. Przede wszystkim lubię: dobrą zabawę, góry, jak pewnie wielu ludzi, a także dobre jedzenie i piękne zakątki, które maniakalnie fotografuję.

MARTYNA BIEDROŃ II D- ORGANIZATORKA
Organizatorka - zobacz powiększenie
Nazywam się Martyna Biedroń. Mam czternaście lat i uczęszczam do klasy drugiej D gimnazjum numer 10. Uczestniczę w wyborach samorządowych, ponieważ mam parę ciekawych pomysłów i potrzebę sprawdzenia się na takiej funkcji. Przez rok pilnie obserwowałam naszą szkołę i poznałam wielu ludzi. Wiem czego oni chcą i potrzebują, jakie mają problemy.
Moje zainteresowania są bardzo różnorodne. Bardzo lubię żeglarstwo. Należę do Harcerskiej Drużyny Wodnej, więc mam możliwość spełniać swoją pasję. Czasami też udaje mi się namówić moich rodziców na rejs w wakacje. Kolejnym moim hobby jest biologia. Przyjemność sprawia mi nauka języków obcych oraz czytanie dobrych książek. Uwielbiam jazdę na nartach, łyżwach i pływanie. Wolny czas spędzam z przyjaciółmi lub w kinie.
Do moich sukcesów zdecydowanie zaliczam cztery świadectwa z paskiem. Ponadto na każdym z nich osiągnęłam średnią większą lub równą 5.0 oraz wzorowe zachowanie. Takim małym sukcesem było dla mnie również to, że w szkole podstawowej kilkakrotnie mogłam reprezentować moją klasę jako jej przewodnicząca. Nigdy nie odniosłam wielkiego zwycięstwa. Dostanie się do samorządu szkolnego zdecydowanie jest moim pierwszym.

FILIP KOSIOR III D- ORGANIZATOR
Organizator - zobacz powiększenie
Jestem kandydatem, którego wybierzesz z czystym sumieniem. Postaram się o urozmaicenie nudnego życia w szkole. Przede wszystkim postara się przywrócić współzawodnictwo sportowe (zawody w piłce nożnej, siatkówce i koszykówce) między klasami. Po drugie chciałbym, aby muzyka na przerwach była bardziej urozmaicona - tak, by każdy znalazł coś dla siebie odpowiedniego.Kolejnym celem uczestnictwa w Samorządzie Uczniowskim jest organizowanie spotkań ze znanymi ludźmi naszego regionu (muzycy, politycy, poeci itd.)
Interesuję się teatrem, filmem oraz muzyką. Do ulubionych gatunków należą: metalcore i prawdziwy norweski blackmetal. Moje motto życiowe pochodzi z powieści Harlana Cobena "Bez pożegnania" - Rany się zagoją a wspomnienie o tchórzostwie pozostanie.

ALEX MIĄSO III G- ORGANIZATOR
Organizator - zobacz powiększenie
Interesuję sie motoryzacją, muzyką i sportem. Lubię szybką jazdę na rowerze i innych jednośladowych wehikułach, jak np. motocykl. Sucham głównie: Iron Maiden, Metallica, Pink Floyd, AC/DC, Megadeath i Dżem. Rekreacyjnie gram w tenisa ziemnego.
Sukcesy: 2 lokata w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "SPRACHDOKTOR 2006" i III miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Niemieckiego.

RAFAŁ PŁÓCIENNIK II C- KOORDYNATOR LIGI
Koordynator Ligi - zobacz powiększenie
Jestem uczniem klasy II c. Uważam się za osobę odpowiedzialną i samodzielną ;mam wesołe usposobienie. Nie znoszę kłamstwa i lizusostwa. Staram się wszystkich traktować tak samo. Moje motto życiowe brzmi: „Każdą sprawę trzeba doprowadzić do końca” Jak większość moich rówieśników – lubię strategiczne gry komputerowe, piłkę nożną i zawody Formuły 1- aktualnie gorąco kibicuje naszemu rodakowi Robertowi Kubicy. Mam nadzieję, że odniesie większe sukcesy niż Michael Schumacher! Mam też swoją pasję bardziej naukową – matematykę. Już w szkole podstawowej matematyka zafascynowała mnie. Udało mi się nawet zająć kilka dobrych miejsc w konkursach sprawdzających wiedzę i umiejętności zakresu nauk ścisłych. Stopniowo rozwijała się również moja druga pasja – informatyka. Dziś nie potrafię wybrać, która z tych pasji jest dla mnie ważniejsza… A może nie trzeba w ogóle wybierać?
Teraz kilka rzeczy, które chcielibyście o mnie wiedzieć, ale boicie się zapytać:
• Czego nie lubię? Ograniczeń w ubiorze; nigdy nie zgodziłbym się na noszenie mundurków w szkole!
• Ulubiony kolor? Oczywiście niebieski!
• Kto mnie potrafi rozśmieszyć? Mój pies o wdzięcznym imieniu Reksio.
• Kto jest dla mnie ważny? Rodzina, przyjaciele i… ty!
• Kilka sukcesów? Świadectwo z paskiem na zakończenie I klasy gimnazjum, dobre wyniki w lekkoatletyce, porozumienie z bratem, zaufanie moich koleżanek i kolegów i oczywiście ta nominacja!

PAWEŁ WOJCIECHOWSKI- KOORDYNATOR LIGI
Koordynator Ligi - zobacz powiększenie
Urodziłem się 16.08.1992 roku i jestem spod znaku Lwa. Obecnie chodzę do klasy IIF w tutejszym gimnazjum. Jestem członkiem Klubu Lekkoatletycznego - trenuję biegi długodystansowe oraz uprawiam żeglarstwo. Interesuje mnie matematyka, informatyka, astronomia i fizyka. Mam duże poczucie humoru, łatwo nawiązuję kontakty. Chętnie niosę pomoc innym. Jestem bardzo aktywny a do moich zdolności zaliczyłbym także zdolności manualne i aktorskie.


Z historii naszego SU...

Samorząd Uczniowski 2005/2006
Samorząd Uczniowski 2006/2007
Samorząd Uczniowski 2007/2008
Samorząd Uczniowski 2008/2009
Samorząd Uczniowski 2009/2010
Samorząd Uczniowski 2010/2011
Samorząd Uczniowski 2011/2012
Samorząd Uczniowski 2012/2013
Aktualny Samorząd Uczniowski 2014/2015
Copyright 2005-2015 by My, All rights reserved.Hosted by XENIUM